Czy otoczenie Leo Messiego rzeczywiście rozważa pozostanie piłkarza w Barcelonie? [Aktualizacja 21:26]

Dariusz Maruszczak

3 września 2020, 09:05

TyC Sports, El Chiringuito

551 komentarzy

Fot. Getty Images

Media cytują dziś wypowiedź argentyńskiego dziennikarza Martína Arevalo z TyC Sports, który stwierdził, że są duże szanse na pozostanie Leo Messiego w Barcelonie. Informacja odbiła szerokim echem wśród prasy, mimo wczorajszych doniesień o braku postępów w rozmowach otoczenia piłkarza z klubem.

„Istnieje 90% szans na to, że Messi zostanie w Barcelonie. Poważnie rozważa pozostanie do 2021 roku i odejście wielkimi drzwiami po zakończeniu kontraktu” – miał powiedzieć Arevalo w programie „Presión Alta”. Ponadto w swoich mediach społecznościowych dziennikarz TyC Sports dodał, że pojawił się nowy scenariusz i istnieją konkretne szanse, że Messi wypełni swój kontrakt. Zawodnik ma to oceniać i może podjąć decyzję już w czwartek, a następnie wszystko ogłosić.

Przypomnijmy, że to właśnie TyC Sports ujawniło wysłanie biurofaksu przez Messiego. AS donosi nawet, że o sprawie poinformował właśnie Arevalo. Z kolei według Marcelo Sottile z Fox Sports otoczenie Messiego potwierdza, że spotkanie było dobre, a szanse na pozostanie piłkarza w Barcelonie na kolejny sezon rosną.

Doniesienia z Argentyny kłócą się jednak z relacją hiszpańskich mediów z wczorajszego spotkania Josepa Marii Bartomeu z Jorge Messim. Miało ono odbyć się co prawda w dobrej atmosferze, ale nie doszło do zawarcia porozumienia, a strony były okopane na swoich stanowiskach. Barcelona nadal nie zamierzała nawet podejmować negocjacji w sprawie odejścia piłkarza, a przedstawiciele 33-latka mieli wskazywać, że chce on odejść na zasadzie wolnego transferu, powołując się na klauzulę o rozwiązaniu umowy. Zresztą sam TyC Sports podsumował swoją relację z wydarzenia frazą „mój syn nie zostanie w Barcelonie”. Z kolei dziennikarz Quim Domenech występujący w „El Chiringuito” ocenił szanse pozostania Messiego w zespole Blaugrany na 20-25%. 

Messiemu rzeczywiście może nie być łatwo odejść z Barcelony. Władze Blaugrany pozostają nieugięte w swojej decyzji, a zawodnik może nie chcieć procesu sądowego z klubem swojego życia. Zdaniem Joty Jordiego Messi czuje się źle i nie chce nawet wychodzić z domu. Ponadto klub, który chciałby sprowadzić 33-latka, podjąłby spore ryzyko obciążenia swoich kont na wypadek, gdyby sędzia zarządził duże odszkodowanie na korzyść Barcelony. Dotychczasowe doniesienia wskazywały jednak raczej na stanowczość Messiego co do opuszczenia Camp Nou, więc warto wstrzymać się z przyjmowaniem odmiennych teorii za pewnik, w oczekiwaniu na dalsze informacje w tej sprawie.

AKTUALIZACJA

Dziennikarka Deportes Cuatro zapytała Jorge Messiego, czy rozważają możliwość pozostania Leo w Barcelonie i odejścia za darmo następnego lata. Ojciec piłkarza miał odpowiedzieć "tak". Messi senior stwierdził również, że spotkanie z Bartomeu przebiegło bardzo dobrze.

12:31 Cadena SER informuje, że Jorge Messi spotkał się ze swoimi prawnikami, obecnie nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, a wszystkie scenariusze są otwarte.

13:36 Dziennikarz COPE Víctor Navarro podaje, że Jorge Messi przyjechał do Leo, z którym zobaczył się po raz pierwszy od początku sierpnia. Według Mundo Deportivo mają razem przeanalizować ostatnie wydarzenia i przybliżyć się do podjęcia ostatecznej decyzji.

15:20 Jak podaje Josep Soldado, zakończyło się spotkanie w domu Leo Messiego. Decyzja została podjęta i zostanie ogłoszona w ciągu najbliższych godzin.

19:31 Według Cadena SER odpowiedź Jorge Messiego na pytanie, czy rozważa się możliwość pozostania Leo w Barcelonie na kolejny sezon brzmiała „nie wiem” (no se), a nie „tak” (si), jak to wcześniej zinterpretowało Deportes Cuatro. Jak donosi AS, otoczenie piłkarza sprostowało wcześniejsze doniesienia i potwierdza wersję Cadena SER. Pewności, co rzeczywiście odpowiedział Jorge Messi nie mamy, ale stanowisko ojca zawodnika nie wydaje się już tak zdecydowane jak jeszcze wczoraj.

21:26 Sport podaje, że w związku z nieelastycznym nastawieniem klubu Leo Messi nieznacznie zmienił swoje stanowisko i poważnie rozważa wypełnienie kontraktu. Zawodnik nie chce kończyć kariery w Barcelonie poprzez batalię prawną. Nie zdecydował jeszcze w 100%, ale rozumie, że konfrontacja z niepewnym zakończeniem nie jest dobrym rozwiązaniem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak zostanie, to nie wiem, jak spojrzy w oczy kolegom z szatni, którzy są dla niego tylko słabym projektem sportowym. A w ogóle nie wyobrażam sobie, że będzie jeszcze nosił opaskę kapitana, której (mimo klasy sportowej) nie jest jej godzien.
« Powrót do wszystkich komentarzy