Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

28 sierpnia 2020, 12:20

Sport, AS, Mundo Deportivo, La Gazzetta,

133 komentarze

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media podają dużo informacji nie tylko w sprawie ewentualnego odejścia Leo Messiego, ale także transferów innych zawodników.

Leo Messi

Mundo Deportivo: Manchester City chce sprowadzić Messiego za darmo, ale jeżeli nie będzie to możliwe, zamierza zaoferować swoich piłkarzy. W gronie zawodników, których The Citizens mogą włączyć do operacji, są Éric García, Gabriel Jesús, Bernardo Silva, Ángelino i Riyad Mahrez. Anglicy również muszą bowiem zmniejszyć wydatki na wynagrodzenia, aby zakontraktować Messiego. Na razie Barça nie chce jednak nawet negocjować sprzedaży Argentyńczyka.

AS: City oferuje za Messiego Gabriela Jesúsa, Érica Garcíę i Ángelino.

Telefoot: Neymar kontaktował się z Messim, żeby przekonać go do podpisania kontraktu z PSG.

Veronica Brunati: Manchester City i PSG nie są w stanie opłacić jednocześnie transferu i kontraktu Messiego, ponieważ naruszyłyby Finansowe Fair Play. Dlatego też będą oferować swoich zawodników. Manchester nie zaproponuje jednak Bernardo Silvy, a jedynym graczem, który może wejść do operacji na początku negocjacji jest Gabriel Jesús.

Guillem Balague: Obecnie Manchester nie ma zamiaru pozbywać się Gabriela Jesúsa, Bernardo Silvy czy Mahreza. Jeśli Barcelona zdecyduje się ustalić cenę za Messiego, wtedy rozpocznie się dyskusja o zawodnikach. Do operacji mogą na tę chwilę wejść tacy gracze jak Ángelino czy Éric García, ale nie gwiazdy.

Luis Suárez

Marca: Juventus, Ajax, Leicester i Inter Miami są zainteresowane Urugwajczykiem. Włoskie media wskazywały na możliwą wymianę ze Starą Damą, w którą zostałby włączony Gonzalo Higuaín, ale Barça wyklucza tę opcję.

Arturo Vidal

La Gazzetta dello Sport: Barcelona chce sprzedać Chilijczyka za około 10-15 milionów euro. Inter jest jednak przekonany, że Katalończycy pozwolą mu odejść za darmo, o ile pomocnik dojdzie do porozumienia z włoskim klubem. Problemem jest bowiem wysoka pensja Vidala. 33-latkiem jest też zainteresowany Juventus.

Antoine Griezmann

Marca: Kilka dni przed meczem z Bayernem Barcelona zaproponowała Atlético wymianę z udziałem Francuza i João Feliksa. Barça była zainteresowana takim rozwiązaniem, aby zmniejszyć pułap wynagrodzeń w zespole. Rojiblancos odmówili i zaproponowali Diego Costę oraz Thomasa Lemara, na co oczywiście nie zgodził się Bartomeu. Teraz w związku z możliwym odejściem Messiego i Suáreza rola Griezmanna w Barcelonie wzrośnie.

Mundo Deportivo: Barcelona zaprzeczyła, że zaproponowała taką wymianę. To Atlético miało zaoferować Katalończykom za Griezmanna swoich piłkarzy, ale nie Feliksa.

Ivan Rakitić

Mundo Deportivo: Rakitić mógłby zgodzić się na odejście do Sevilli lub Tottenhamu. Oba kluby nie chcą jednak płacić wymaganych przez Barcelonę 10 milionów euro za jego transfer. Sevilla może zapłacić tylko symboliczną kwotę. Ponadto problemem jest wysoka pensja zawodnika.

Sport: Różnice w negocjacjach między Barceloną i Sevillą są bardzo małe. W andaluzyjskim klubie Rakitić otrzymałby dwa razy mniejsze wynagrodzenie niż w Blaugranie, a i tak byłby najlepiej zarabiającym zawodnikiem w drużynie. Wydaje się, że Chorwat jest bliski odejścia.

Samuel Umtiti

Mundo Deportivo: Barcelona jest zaniepokojona, ponieważ nie otrzymała solidnych ofert za Samuela Umtitiego. Dotychczasowe propozycje nie spełniają wymagań klubu i samego zawodnika. Francuz nie wypowiedział się na temat swojej przyszłości, choć wcześniej wykluczał możliwość odejścia z klubu. Barça rozważa zarówno sprzedaż, jak i wypożyczenie Umtitiego.

Georginio Wijnaldum

Mundo Deportivo: Barcelona pracuje nad sprowadzeniem Wijnalduma. Transfer Holendra nie byłby drogi ze względu na jego wiek i sytuację kontraktową, a także to, że w jego miejsce do Liverpoolu może przybyć Thiago.

Pervis Estupinan

Sport: Barcelona ostatecznie wykluczyła możliwość sprowadzenia lewego obrońcy. Klub uznał, że cena (około 12 milionów euro) i ryzyko są zbyt duże. Estupinan prawdopodobnie zostanie w Osasunie. Barça nie wyklucza kupna innego lewego obrońcy, kiedy odejdzie Junior Firpo.

Junior Firpo

Mundo Deportivo: Barcelona planuje sprzedać piłkarza za 30 milionów euro, ale dochód przeznaczyłaby na wzmocnienie innej pozycji niż lewa obrona.

Monchu

Sport: Valencia jest zainteresowana Monchu. Barcelona planuje wypożyczyć 20-latka, ale możliwa jest także sprzedaż z opcją odkupu. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji Ronald Koeman ma jednak spotkać się z Monchu. Pomocnik jest także na celowniku Celty.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszyscy chcą zawodników Barcy ale za darmo haha. Znają Barce i wiedzą że to Janusze biznesu. Liverpool kupi wyvhowanka Barcy a opchnie kolejnego starego Wijnalduma. Do tego Pjanic i znowu w Barcy zaczyna się odmładzanie środka pola..

Jeżeli jakikolwiek gracz z kontraktem odejdzie za darmo to ten zarząd Po raz kolejny się ośmieszy.

Jeszcze zobaczymy jak Messi będzie naku.wiał w City
A Barca będzie się kopać dalej po czole niestety bo jakoś te transfery mnie nie przekonują

To tylko pokazuje jaki ten zarząd jest beznadziejny. Dają takie kontrakty że oni by tu grali do emerytury bo inaczej nikogo nie stać na wielkie czy niedoszłe gwiazdy..

Barca chce za Vidala 10-15 mln a mimo to Inter jest jest przekonany, że wyciągnie gościa za darmo. Ależ mamy fantastyczną reputację na rynku transferowym ;) Już nie wspomnę o tym, że jak przyszło do sprzedaży Messiego to nagle wszyscy sobie przypomnieli, że istnieje coś takiego jak Finansowe Fair Play i nagle każdy zaczął je respektować.

Rozdawnictwo za darmo? Ok, czasem trzeba osiągnąć dno aby się od niego odbić. Jeśli trzeba będzie oddać Rakitica za darmo? Oddać. Jeśli trener nie widzi Vidala w składzie? Podziękujmy mu za pracę i pożegnajmy. Umtiti? Ktokolwiek się dziwi, że nikt go nie chce? Potęcjalny brak kolana przez pół sezonu i wysoka pensja? Musi odejść? Brać Arujo zostać z Todibo i podziekować.
Ludzie nastawmy się na 2-3 lata dramatu. Real też go przeżywa ale coś tam ugrali bo my byliśmy słabi. Trzeba przebudować? Trzeba. Ale z głową. Nie w sezon. Za mega pieniądze. TYlko z głowa. Bo brak nam ludzi pracujących na sukces drużyny a nie swój.
Ta drużyny odżyje. Z Messim albo bez.

Pjanić, Wijnaldum.. Szkoda na Thiago nikt nie zwraca uwagi.. a przydałby się

Ktos kto zobaczy ten herb w loginie uzna ze nie mam nic do powiedzenia ,ale nie jestem tutaj od wywolywania gowno-burzy, ale powiem co mysle. Moim zdaniem Messi ma racje i obecny projekt Barcelony nie jest atrakcyjny.

Jesli masz pilkarza najlepszego w historii swojego klubu, to budujesz zespol wokol niego. Barcelona tego nie robila o czym swiadczy chociazby srednia wieku. Messi dzis powinien miec na skrzydlach gosci pokroju Di Maria za najlepszych lat a nie zespol dziadkow 32+ na najwazniejszych pozycjach. Ktos powie, ale hola hola Messi ma tez przeciez 33 lata ale no sorry. To jest gosc ktory ma 33 lata ale jego gra to jest 29 na dzis.

Postawa Bartomeu jest wrecz zenujaca. Dobry prezydent nie zalatwia i naprawia brudow publicznie. Ja rozumiem ze Messi ma duzo do powiedzenia jesli chodzi o poszczegolne decyzje, ale ma poniewaz w Barcelonie jego gole i gra zawsze oznaczaly wyniki. Decyzje klubu juz jednak nie.

Ja sie osobiscie zgadzam z Messim. Nie z forma z jaka zlozyl to wypowiedzenie, ale z tym czego on chce w wieku 33 lat. No wlasnie, gosc chce wciaz wygrywac a tutaj ma od lat projekt ktory ledwo jest wstanie liznac LM i zalicza totalne kompromitacje, ostatnia to jest najwieksza w historii i wcale nie jestem taki pewien czy ostatnia.

Tez nie uwazam ze dla Messiego to jest zla rzecz. Uwazam wrecz ze przyszla za pozno. Gosc ma 33 lata a tak naprawde nie polizal europejskiej pilki. Starcia zagraniczne to nie to samo. Taki pilkarz jak on dla samego faktu ile pilek zlotych zdobyl powinien byc wstanie pokazac ze w innej lidze bedzie wstanie sie tez pokazac. Cristiano to zrobil. Messi nie.

Ja tez jako madridista czekalem na ten dzien, mam nadzieje ze odejdzie bo chce zobaczyc Barcelone bez Messiego. Chce zobaczyc jak bedzie kiedy nie bedzie na boisku pilkarza ktory w 90 min jest wstanie wygrac 3 punkty rzutem wolnym.

Nie spodziewałem się, że kiedyś pod tym nagłówkiem zobaczę zdjęcie tego pana

Jak to jest że za zawodnikow Barcy nikt nie chce nic płacić, a nam dyktuja ceny z kosmosu? Nie chce sie nawet czytac takich "newsów"

Messi: Hola!
Neymar: Leo chodż do nas. Tu jest extra. Mamy metro, wieżę Eiffla, Luwr i Sekwanę.
Messi: Ale ostanio mówiłeś, że brudno, faulują a klub nie płaci!
Słychać szepty w tle...
Neymar: Ale jak Cię kupią to Barca dostanie kasę na mój transfer i będę mógł wrócić.
Ludzie gdzie jest granica szaleństwa.

Słaby ten Messi.Beksa

"Barcelona chce sprzedać Chilijczyka za około 10-15 milionów euro. Inter jest jednak przekonany, że Katalończycy pozwolą mu odejść za darmo"

Prezes Bartek też jest o tym przekonany. Właściwie to on będzie robił wszystko, by nie zarobić na nim ani grosza, także tutaj negocjacje powinny być raczej proste.

#SOM UN z Messim czy bez. Piłkarz nigdy nie będzie ponad klub.

Zawsze za wysokie wynagrodzenie oni mają kontrakty kosmiczne i teraz nikt ich nie chce

Wszyscy wiedzą że Barca nie ma kasy więc jak kupują id nas, to dają marne grosze a jak nie ma innych ofert to Barca i tak sprzeda

Dobre, odmładzanie drużyny. Liverpool chce oddać Vijnaduma do klubu seniora!

Cos tu nie gra, Jak Barcelona chce kogoś kupić to za krocie a jak sprzedać to najlepiej za grosze albo oddać za darmo.
Co tu się dzieje?

Teraz za Rakitica nie chcą nawet 10mln dać, a przed sezonem padały kwoty rzędu 50mln, to samo z Vidalem, oczywiście że zdaję sobie sprawę z kryzysu, ale to nie zmienia faktu, że oni już wtedy powinni odejść, szczególnie Ivan, jakie to wszystko jest źle poprowadzone, po prostu dramat. Teraz będziemy się z nimi bujać, bo ceny dramatycznie spadły i właściwie skorzystamy tylko na likwidacji ich wynagrodzeń....

Najlepiej za darmo brać od nas Piłkarzy bo po co płacić jak i tak w końcu się ugną.
A proponować takich średniaków za messiego to tak jakby dostać strzała w ryj. Kpina

Dawac tego Jesusa super by było

Jaki jest sens przytaczania słów tak mało wiarygodnej osoby jak "Veronica Brunati"?

,,Neymar kontaktował się z Messim, żeby przekonać go do podpisania kontraktu z PSG." no ale przeciez Neymar odszedl z Barcelony zeby wyjsc z cienia Messiego.

Ivan ma zmniejszyć pensje o polowe a i tak będzie najlepiej opłacany w Sevilli. Idealne podsumowanie tego jakie absurdalnie wysokie kontrakty maja nasi zawodnicy. Później nikt ich nie chce kupić a sami tez nie chcą odjeść jak maja ważny kontrakt. Dramat, wymaga to gruntownej przebudowy.

Gonzalo Higuain XD XD XD nie no prosze jakby na to poszli oddajac suareza a by brali tego neptka to sorry bardzo gdzie ta rewolucja haha to sa kpiny az mi sie juz tu wchodzic na ta strone nie chce ..

SMIEJE SIE Z NAS CALY SWIAT

minęły dwa tygodnie od naszego cwiercfinalu LM.... a jest jeszcze gorzej niż było. żadnego transferu z i do klubu. Żadnych wzmocnien. a Nasz najlepszy piłkarz chce odejść i możliwe że mu się uda to zrobić za darmo....

Tutaj z kim na grać jak widzę ta drewniana pomoc i ten atak to żałosne barca skończy dopiero jak Milan haha

No i dobrze niech Messi odejdzie i zobaczycie jak pójdzie do city czy psg jak będzie grał dopiero czuje ze w innym klubie pokaże wszystkim

Żałosne jest to ze u nas dziadki zawsze odchodzą za drobne. Ale nic dziwnego jak płacimy im tak duże pieniądze, że nikt inny by nawet nie pomyślał o takiej pensji dla nich ...
Czas najwyższy to zmienić, inaczej dalej będą nas doić kluby, a piłkarze będą pokazywać na boisku to co pokazują.

Podobno City proponuje cała podstawowa jedenastkę za Messiego...

Firpo za 30 mln - XD.
To chyba najgłupsza plotka transferowa lata.

Panowie, a co wy się dziwicie, że inne kluby nas traktują niepoważnie, proponując nam za Messiego jakiejś "odpady", skoro Barcelona się sama nie szanuje.
Cyrk, który trwa w tym klubie od lat, tragiczna polityka transferowa, bezmyślne umowy z piłkarzami, horrendalne płace. Przecież to wszystko widzą włodarze innych klubów więc kiedy statek pn. "Barcelona" tonie to rekiny chcą jak najwięcej wyszarpać za darmo.
Jak to się skończy? Myślę, że tragicznie:
Messi odejdzie za symboliczne jak na jego klasę pieniądze (za kwotę ok. 80-100 mln) + jeden lub dwa "odpadki" i nic nadto.
Przecież kluby wiedzą, że Messi będzie za rok do wzięcia za darmo więc mogą ewentualnie poczekać, z tym, że i one ryzykują gdyż Leo za rok będzie jednak o ten rok starszy.
Myślę, że wszyscy trzeźwo myślący się z tym pogodzili. Odejście Messiego to nie tylko strata sportowa, ale z uwagi na cały ten zamęt również bardzo duża strata wizerunkowa, którą będzie trudno odbudować.
Zważcie co Bartomeu i spółka zrobili z tym co do niedawna nazywane było "więcej niż klub". Teraz niestety można powiedzieć coś przeciwnego "MNIEJ NIŻ KLUB".
I wracając do transferów to powiem tak. Oby się nie skończyło na tym, że z naszej "wierchuszki" nikt poza Messim nie odejdzie.
Suarez mówi: OK ale dajcie mi kasę za rok gry.
Rakitić i Vidal kręcą nosem wszak im w Barcelonie bardzo dobrze. Kasa bez grania wyjątkowa. Przy innym artykule, że taki Rakitić w Sevilli zarabiałby połowę tego co w Barcelonie (a i tak zarabiał by tam najlepiej). Innymi słowy Rakitić musiałby grać 2 sezony w Sevilli by zarobić to co przez sezon w Barce. Pytanie co to byłby dla Chorwata za interes. Nie lepiej zatem siedzieć sobie na ławie w Barcelonie? Jak sądzicie. Podobnie powie Vidal, ale i Busqets, Alba, a nawet Pique. Dlatego uważam, że klub będzie miał poważne kłopoty by ich się pozbyć.
Mydlę, że również z innymi mogą być kłopoty dlatego klub próbuje sięgać po młodych (Monchu), na których jeszcze niedawno się stawiano. Przecież nie kto inny jak Monchu wszedł na końcówkę meczu z Napoli.
O kłopotach z jakim boryka się klub przy sprzedaży naszych piłkarzy świadczy, moim zdaniem wymowie całkowita cisza jeżeli chodzi o sprzedaż BRAITHWAITE !!!. A durny Bartek wydał na niego 18 mln euro, mając w klubie Collado, któremu nie dano szans. Ale czy podobnie nie było sezon wcześniej, kiedy po sprzedaży Alcacera sprowadzono, całkowite drewno, niejakiego BOATENGA, za którego zapłacono 2 mln. Pytanie tylko po co zważywszy, że facet przesiedział prawie wszystkie mecze na trybunach.

Każdy klub chcę naszych zawodników ale nie chcą za nich płacić xd Niektórzy mają naprawdę gruby odlot xd

Kilka lat temu przeprowadziłem się do Leicester i przestałem kibicować Barcelonie(ostatnio śledzę sytuację z Messi), bo wiadomo miałem dobry klub u siebie co wygrał ligę, mogę chodzić na każdy mecz, na wyjazd pojechać do jakiegoś Londynu to też przyjemność czasem. I szczerze mam nadzieje, że Suarez nie przejdzie do tego klubu, bo według mnie jest z zupełnie innego środowiska. Cały sukces Leicester(w tym roku niestety zabrakło do LM, ale trochę przez pandemie bo forma lisów po pandemii to był żart, ale i tak jestem dumny patrząc na zaplecza finansowe innych drużyn z topki) nie jest oparty na niesamowitych gwiazdach tylko ZGRANYM KOLEKTYWIE(to czego imo Barcelonie brakuje). Obawiam się, że taki Suarez mógłby rozrzucać ich po kątach, nie wierzę, że pogodziłby się z rolą rezerwowego jakby grał słabo(też pewnie miałby wysoką pensje to głupio takiego na ławkę). To może też jest kolejny problem Barcelony, bo z perspektywy totalnie neutralnego kibica innej ligi, to tacy piłkarze jak Barcelonie, którzy mają wyj*bane w trenera, a pensje muszą mieć wysokie nie są atrakcyjni.

Jeśli naprawdę chcę Messi odejść to niech odchodzi. Taki Jesus na napastnika byłby spoko. Na pewno lepszy niż Lautaro. Skończy się gra pod jednego zawodnika

Najlepsze jest to ze prawie przy każdym z naszych "Amigos" jest dopisek "Problemem moze byc wysko pensja zawodnika"

wszędzie wysoka pensja, wysoka pensja, za wysoka pensja
do tego 3 lata zaniedbać w restrukturyzacji kadry to i teraz jak jest się pod ścianą do kluby to wykorzystują.
Barto osądzi historia, ale co nam kibicom z tego, jak klub spuścił w kiblu

kto by chcial placic za zawodnikow co 8-1 dostali niedawno w 1/4 LM.

Wszyscy jawnie plują nam w pysk... Vidala oddamy za darmo bo przecież ma dużą pensje, za Umtitiego który leczył się u szamana pewnie wpłynęły śmieszne oferty, Rakitić najlepiej to też niech idzie za darmo bo przecież się chłopak zasłużył... Suarez to dalej przecież klasowy napastnik ale co tam, oddać za darmo bo przecież zaoszczędzimy na pensji...O Messim nawet nie będę pisał...

PS: Jestem przeciwny robienia koloni Holenderskiej w Barcelonie... Wijnaldum mnie nie przekonuje,a na dodatek nie jest młodzieniaszkiem...

Ale się obsrałem jak przeczytałem Higuain , Boże.

Co sie podzialo, ze zawodnikow z Barcy inne kluby chca jedynie za darmo albo za symboliczna sume :P odejdzie 5 zawodnikow i jak tak dalej pojdzie to moze w sumie zarobi Barca na tym 30-40 mln przy dobrych wiatrach :D

Na miejscu Barcelony postawiłbym warunek, że B.Silva musi zostać włączony w operacje. Oprócz niego i Sancho nie ma na rynku żadnego lewonożnego skrzydłowego na odpowiednim poziomie (możliwego do wyjęcia).
Edit. Ok. Sancho jest prawonożny, tak więc tym bardziej oprócz Silvy nie widzę innej opcji.

Czyli my mamy im oddać główną gwiazdę a oni nikogo nie dadzą ze swoich gwiazd.
Świetny interes ! :D

O mój Boże, jak to czytam to mi się robi nie dobrze. Angelino miałby do nas przyjść? Naszczęście to tylko plotki. Jak już Messi ma iść do tego City to wycisnąć od nich Garcie, Jesusa i Silve. Innej opcji nie widzę. Lepiej żeby doszło do wymiany zawodników bo nawet gdybyśmy dostali kupę hajsu z Messiego to i tak ciężko byłoby sprowadzić kogoś w jego miejsce. Np. takiego Mbappe czy Neymara PSG nie puści za żadne pieniądze.

Co czytam plotki transferowe czy inne artykuły to wszędzie mowa jest że problemem jest pensja piłkarza, czy klub taki jak Barca naprawdę musi płacić gigantyczne kwoty wynagrodzenia żeby piłkarze chcieli tu grać? Czy sama gra dla takiego klubu jak Barca nie powinna być wyróżnieniem? Wysłać ten zarząd do diabła, a nowy niech bierze przykład z Bayernu. Bo jak do tej pory bierzemy przykład z MC albo PSG ale bez petrodolarów!

2020 i Més que un club się przeterminowalo

Nikt kasy nie ma albo nie moze jej wydać z obawy na fair play. Paradoksalna sytuacja.

Przez Covid to najlepszy moment do kupowania piłkarzy, a najgorszy do sprzedawania

Wszystkie sprzedaze sa praktycznie za darmo. MU i PSG udaja ze niby zostana ukarane za transer pieniezny. Co za klamstwa. Jak zawsze. Chca obnizyc kwoty i tyle. CR7 odszedl za 100mln choc nie w okresie Covid i tu wielka roznica. Tamci zaslaniaja sie Covidem.
Komentarz usunięty przez użytkownika

City może zaoferować Garcie i Angelino. xd Każdy wart nie więcej niż 20mln. Haha.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Proszę piszących o podanie informacje kiedy Barcelona sprzedała drogo swego piłkarza?
Wykluczamy Neymara bo on sprzedał/kupił się sam.

Masakra co oni nam szykują.. Czy Messi odejdzie czy nie:
Rakitić za frytki Vidal za darmo Umtiti dalej wakacje i pobieranie kasy zamiast startować po Thiago weźmiemy Wajnalduma za pewnie 30 milionów jeszcze nam Higuaina wcisną :D

Klasyczne okno transferowe jak Barca chce kogoś to dawać grube melony. W drugą stronę wiecie co weźmiemy na siebie wynagrodzenie piłkarza i to w sumie na tyle oddej za darmo. City mimo że Messi chce odejść to nasza największą gwiazda a oni w zamian proponują nam Angelino i Garcię bo nie oddadzą swoich gwiazd przy tym nie chcieli byśmy trącić pieniążków. To jak będzie?

Te transfery "W ZAMIAN" na Ligę Europy może wystarczą Xd

Odesłać w takim razie city do klauzuli :)

Kuźwa do czego to doszło że inne kluby wykluczają zapłacenie pieniędzy za zawodnika, liczą na odejście za darmo. Ten zarząd doprowadził do tego że Barca traktowana jest jak dz..... ka, która da du.... y, bo nie ma dziś klienta, a z przyzwyczajenia musi dać.

Zaoferowanie przez Juventus Higuaina to już strzał w pysk.

Messi to chyba nie wie ze zwlekając z ogloszeniem wszystkiego działa sobie i swojemu ponoć ukochanemu klubowi na szkode. Im pozniej tym mniej czasu na dogadanie sie.
I jeszcze Koeman ktory w razie co myyysle ze bedzie mial jaja posadzic go na ławce.