Media: Ronald Koeman wyjawia swoje plany kolejnym piłkarzom Barcelony

Julia Cicha

24 sierpnia 2020, 17:30

Marca, AS, MD, Sport

156 komentarzy

Fot. Getty Images

Po informacjach na temat przyszłości Luisa Suáreza hiszpańskie media publikują najnowsze doniesienia o planach Ronalda Koemana wobec kolejnych piłkarzy Barcelony. Klub opuszczą prawdopodobnie Arturo Vidal, Ivan Rakitić i Samuel Umtiti.

Trener skontaktował się już ponoć z Vidalem i przekazał mu, że powinien poszukać sobie nowego klubu. W kolejnych godzinach zadzwoni również do innych piłkarzy, by porozmawiać z nimi o swoich planach. Zdaniem ASa rozmawiał już nawet z Ivanem Rakiticiem i Samuelem Umtitim i również przekazał im, że nie mieszczą się w jego planach na kolejną kampanię.

Według L’Esportiu zawodnikiem, który zostanie w Barcelonie, jest natomiast Sergio Busquets. Jego sytuacja była podobna do tej Jordiego Alby: ich kontrakty sprawiają, że trudno byłoby ich sprzedać. Koeman miał przekazać im, że mają dać z siebie wszystko i poprawić to, co pokazali w tym sezonie. Busquets musi zaakceptować, że nie ma już pewnego miejsca w wyjściowym składzie.

Kilku graczy wciąż nie może być pewnych planów trenera. Mowa o np. o Sergim Roberto i Gerardzie Piqué. Nikt jeszcze się z nimi nie skontaktował, ale Koeman nie miałby ponoć nic przeciwko ich pozostaniu na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Busquets ma kontrakt dziedziczny z dziada pradziada........

Rozumiem, że Busiego się nie pozbędą bo ma ważny kontrakt a Suarez tylko rok i dlatego leci do odstrzału??

No wielkie mi "wietrzenie szatni"....

Nie uwierzę bez oficjalki

Jak dla mnie jeśli klub opuści 3-4 starszych (28+) zawodników, to już i tak będą spore czystki. Ktoś z doświadczeniem musi jednak zostać, nie da się zbudować nowej drużyny tylko na młodzikach (nawet Ajax miał doświadczonych zawodników w sezonie 2018/19). Gdyby z pomocy odszedł Rakitic i Vidal, z obrony Umtiti i być może Roberto, z ataku Suarez i z bramki Neto (co przy kontuzji Ter Stegena jest raczej niemożliwe) to już by były gigantyczne czystki. Chyba nikt nie jest na tyle głupi by wierzyć, że ze starszych (28+) zostanie tylko Messi i Ter Stegen. To by było samobójstwo.

Ludzie dlaczego chcecie wywalać Vidala? To jest jedyny gościu, który zapier.... i ma jaja

Busi zostaje a Wy jeszcze odszczekacie swoje słowa ????

Ja to bym Busiego cofnął z pomocy do obrony na środek i wystawiał go na mecze o nic by jak najwięcej dać odpoczynku naszym podstawowym obrońcom. Co Wy na to?

Hahahah i stanie sie to co kazdy wiedzial. Wielkie czystki a koniec koncow stara gwardia i tak zostaje z Busim na czele xD

No, w końcu może ktoś ogarnie te towarzystwo wzajemnej adoracji oraz wymusi na nich 100 % zaangażowania i walki. Bo jak pokazują zawodnicy 30+ w innych kluba można zapieprzać przez 90 minut.

Jak dla mnie dobrze że Alba zostanie ponieważ jakby odszedł to by miała taki sam problem Barcelona, jak ma po prawej stronie. Powinien jeszcze Koeman wyciągnąć z Barcelony B Sergio Akieme o którym mówią że jest to talent. Przy boku Alby on jeszcze by się uczył. To było pewne że Busquets zostanie przez kontrakt jaki ma w Barcelonie. Nie powiem jego sezon był słaby. Suarez jakby został tylko jako zmiennik pod warunkiem że zgodzi się z obniżką wynagrodzenia, jeśli by się nie zgodził to mu podziękować za współpracę w klubie. Rakitić, Vidal, czy Umtiti powinni odejść.

A ja nie rozumiem wszystkich tych, co Pique, Busiego i Suareza wypie....... z klubu. Przecież mogą pomóc młodym swoim doświadczeniem, niech staną się rezerwowymi. Może się okaże, że któryś z nich będzie jak Xavi(w końcowym okresie), że jak mniej grał w sezonie meczów, to wyglądał lepiej . A jeśli nie zgodzą się na rolę rezerwowych, to wtedy dopiero posprzedawać.

Zaraz się okaże że nie ma kim grać bo wszystkich wypier.... wyrzucił :D

Cóż, te trzy nazwiska na liście do odstrzału to z pewnością dobra decyzja, Vidal i Rakitic dawali nam coraz mniej i nie to czego potrzebowaliśmy, a jednocześnie posiadają jakąś wartość rynkową, natomiast Umtiti to już niestety tylko bagaż, za wiele za niego nie dostaniemy, ale trzymanie go nie ma sensu.
Myślę że Busquets także powinien odejść, ale to jest tak skrojony na Barcę piłkarz, że ciężko będzie mu się gdziekolwiek indziej odnaleźć, przegapił on swoją szansę na godne pożegnanie jak w przypadku Iniesty i Xaviego, być może Koeman uważa, że pod jego batutą Busi coś jeszcze pokaże, ale to już musi być ławka rezerwowych, nie ma innej opcji.
Co do Alby to myślę, że on może jeszcze niejedno pokazać, w ofensywie nadal jest bardzo dobry, tutaj trzeba poprawić główkę i kondycję, oraz dorzucić godnego rywala i będzie git.
Oczywiście zawsze trzeba patrzeć na te newsy przez palce, bo wszystko równie dobrze może być wyssane z palucha.

Moim zdaniem definitywnie z klubu powinni odejść Busquets, Vidal, Rakitic, Suarez, Umtiti oraz Sergi Roberto.

Nie wierzę w Koemana. Trener bez żadnych sukcesów klubowych, przeciętny jak nie słaby. Dla mnie jest słabszy warsztatowo od EV, nie mówiąc już o Lucho. Coś z tego, że grał w Barcy. To co zrobił dla Barcelony to było jego i ludzie są wdzięczni za jego zasługi. To nie jest dobra zmiana dla Barcelony bo oprócz tego, że zdecydowanie zmienia skład ale ważniejsze dla mnie co on wniesie na boisku? Czy jego personalne zmiany nie wychodzą bokiem Barcy? Tu się liczą wyniki i styl, nie tylko styl. Jest na tej stronie tyle tych entuzjastów jego przyjścia, którym się wydaje, że Koeman potrafi czynić cuda. To będą ci sami co po kilku pierwszych porażkach wynieśliby go na taczkach. Po prostu im chodzi tylko o zmiany dla zmiany, taka sztuka dla sztuki, dla zaspokojenia własnych frustracji życiowych. Barca powinna zmienić przede wszystkim cały zarząd z Bartomeu na czele. Zmiana trenera w tej chwili to tylko pudrowanie trupa. Zresztą Bartomeu znalazł kozła ofiarnego w postaci Koemana. Chciał dociągnąć do wyborów, żeby zdążyć zniszczyć dowody jego szkodliwych działań. Dziwię się, że Koeman przystał na tę propozycję. To też świadczy o czymś. Nie życzę mu porażek ale po prostu z mojej obserwacji nie widzę racji powodzenia jego misji. Obym się mylił. A jeżeli grubo się mylę na koniec sezonu będę pierwszy bił się w piersi.

Koeman to rewolucję powinien zacząć od telefonu do Bartomeu i powiedzieć mu że na niego nie liczy w przyszłym sezonie xD

Lepiej żeby zamiast Vidala odszedł Busquets

Poczekajmy na oficjalne info a nie pompujmy balonika opartego na domniemaniach prasy brukowej ;-)

czyli od marca może się zacząć rewolucja dopiero bo narazie to wszystkie dobrzy kumple i jeden za drugim stoi

Busquets zostaje ,a wywala Luisa i Vidala.... nic z tej Barcy nie będzie.... dramat...

Vidal to jedyny walczak któremu zależało k zostawial serce na boisku a Roberto drewno ma zostać? Co za bzdura ciężko to wszystko widzę ...

Vidal ma odejść ? Jeszcze nie widziałem efektów pracy tego trenera ale już mnie wqrwił... Vidal to jedyny któremu zależało w każdym meczu...

Czy te informacje są na tyle wiarygodne aby robić o nich materiał ?

coś zmienić trzeba. Co - nie nasza decyzja tylko trenera. Jeśli autentycznie on decyduje - dla mnie ok, trzeba uwierzyć w kogoś, a jestem gotów uwierzyć w gościa, który podniósł Holandię, kropka.

W końcu trener z jajami. Na to czekałem

Bardzo dobrze że Sergio zostaje mmmmmma dopiero 32 lata więc spokojnie jeszcze 2 sezony grania. A nikt nie dyktuje tak tempa i płynności gry jak on,pod warunkiem że podszlifuje formę co jest bardzo możliwe.. p.s patrz Thomas MULLER. pozdro ( tylko mnie nie zjedzcie komentarzami ????)

Busquetrs to jest numer jeden do odpierdyczenia z tego składu świętych krów bardziej jak Suarez. Patrzcie jakie tempo było w meczu PSG -BAYERN - Busquets by się obsrał jakby to tempo miał utrzymać.

No to rewolucja jak cholera ...

Jeśli Umtiti odejdzie, to jak myślicie: trafi do całkiem topowego zespołu czy jakiegoś średniaka i jak sobie będzie radził? Według mnie, jeśli poszczęści mu się z brakiem kontuzji, to jeszcze o nim usłyszymy na najwyższym poziomie. Co do klubu to może dobrą opcją dla niego byłby powrót do Francji?

Jeśli Busquets zostanie to będzie jakaś kpina. Pozbywamy się Suareza który przynajmniej w lidze mógłby nam jeszcze pomóc a zostawiamy paralityka Busquetsa który aktualnie jest za słaby żeby grać w lidze z levante

Busi i tak będzie jokerem, nie wyobrażam sobie żeby Frenkie nie grał na jego pozycji za Koemana

MAtS- Peña
Roberto (lub nowy prawy obrońca)- Semedo
Lenglet- Araujo
Garcia- Piqué
Gaya- Alba
de Jong- O. Busquets
van de Beek- Coutinho
Pjanić- Puig
Fati- Dembele
Lautaro- Griezmann
Messi- Trincão

Plus na wypożyczenie Wague, Fernandes, Abe może Pedri. Co sądzicie o takiej kadrze. Według mnie nowy PO jest potrzebny, ale będzie finansowo ciężko.

Busi wypad bo to już statysta nawet biegać mu się nie chce..

Wszystko na propsie...tylko ten Busquets. Jak kula u nogi naszej drużyny.

Jestem tylko ciekawy ile cierpliwości będzie miał zarząd jak ta rewolucja od razu nie odpali? Jak przychodzil Guardiola to było łatwiej bo nikt takich oczekiwań nie miał jak teraz. Ciężko teraz zdecydować bo z jednej strony trzeba ogrywać młodych i robić zmianę pokoleniową ale z drugiej strony gdyby Barca znowu została z niczym po sezonie to się znowu zagotuje w klubie.

Zastanawiam się ilu graczy będzie chciało odejść jak Messi zdecyduje się na transfer. Jakby odszedł w jednym roku Suarez, Messi, Busi, Pique, Vidal i Rakitic to może być katastrofa. Widać to na przykładzie Realu, tam odszedł tylko Ronaldo i miał odżyć Bale, Benzema, Isco i Asensio i wiadomo jak to się skończyło.

Koeman będzie miał niewdzięczną rolę bo teraz Barca zbiera co siała przez ostatnie lata. Myślę, że wziął tą Barcę i modli się żeby tylko Messi jeszcze nie odszedł bo rozmiarów pustki jaką po sobie zostawi w ataku nie będzie się dało porównać nawet do Ronaldo w Realu i z każdym kolejnym sezonem widać dokładniej że taki gośc nawet teraz byłby kluczowy w wieku 35 lat.

Czyli co, ten profesor futbolu, o którym niektórzy pisali kiedyś że jest najlepszym pomocnikiem świata zostanie, bo zwyczajnie nikt go nie chce?

Busquets zawsze byl wolny ale druzyna byla tak poukladana ze ten jego brak szybkości nie byl odczuwalny. Barca zacznie grac jak druzyna swoja pilke to i Busquets nie bedzie problemem. Tylko zeby tak bylo to nie moze miec obok w pomocy drewna tylko pilkarzy o innej charakterystyce niż teraz i kazdy musi wiedziec co grac.

Messi odpuszcza nieco presing? Mozna to zatuszować i zakryć ale jeśli pan nadwaga tez to robi to juz reszta nie jest w stanie tego ogarnac.
Messi na 9 i niech sie cofa jak lubi, pomoc poukladana. Skrzydłowi ktorzy potrafia zagrac 9, ktorzy wchodzą do srodka gdy Messi sie cofnie robiac miejsce dla bocznych obroncow na skrzydlw i mozna grac. Tylko wszystko musi byc poukladane i chodzic jak nalezy.

Kazdy na boisku musi miec jaja i widziec 3 opcje jak rozegrac akcje a nie jedna opcje-gdzie jest Messi.

Bym bardziej zostawił Suareza na ostatni sezon i pozbył się Bussiego, on już nie dojedzie.

Hahaha tydzień temu ogłosili rewolucję, przypomina mi to sytuacje zawsze co dzieje się po nowym roku jak każdy zmienia swoje życie, tydzień i po staremu;)

Trener trenerem, ale znając życie to niezadowoleni naślą na zarząd swoich prawników i będzie jak z Garethem.

Busi Pique Alba pewnie zostaną. Może nie będą jednak podstawowym wyborem do wyjściowej jedenastki. Na pozostałych chętny powinien się znaleźć ale dużo nie zarobimy na kolejne wzmocnienia. Ciekawi mnie czy wkoncu kogoś kupią czy będzie grane tym co mamy. Jak poustawia potem piłkarzy ofensywnych jak wrócili z wypożyczeń Cou Alena z tymi co już są. czy wypożyczenia czy zostaną i Koeman będzie w pierwszym sezonie decydował kto w kolejnych odejdzie.

Busquetsa powinni sprzedać już 2 sezony temu

Czyli jest to jasny sygnał, że zachowujemy tożsamość i przywiązanie do wychowanków a dziękujemy i żegnamy graczy z zewnątrz. Jeśli Koeman odbędzie z Sergio rozmowę podobną do tej Luisa Enrique z Xavim to ok, grunt, żeby nie był on już starerem. Martwi tylko Alba, bo jego zaangażowanie w grę kuje w oczy ale jest tak mało na rynku bocznych obrońców, że chyba nie ma się co dziwić, że Koeman nie chce zostać z pustymi rękami.

wierze w koemana tutaj do wywalenia jest 20 zawodnikow a to niemozliwe w 1 okienku i zawsze trzeba kogos zostawic wierze ze zostanie najmniejsze zlo

Pique, Busquets, Roberto, Alba zostaną, to wątpię żeby się coś dużo zmieniło w drużynie. Może zmieni się tylko tyle że nie będziemy przegrywać 8:2,ale czy zaczniemy bez problemu wygrywać z np Levante czy nawet Sevilla, to wątpię....
Zobaczymy. Jak każdemu trzeba dać szansę i zaufać. Miejmy nadzieję że dokona niemożliwego, czyli powrót drużyny na swoje miejsce.

Szkoda że Busi zostaje ale mam nadzieje że jego rola w zespole będzie minimalna .

Każdy by chciał wielkiej rewolucji, ale trzeba pamiętać w jakiej sytuacji finansowej jest klub. Alba Pique powinni zostać nie ma nikogo kto mógłby ich odrazu zastąpić. Busi, rakieta, vidal, umtiti powinni opuścić klub. Suarez rezerwa chyba że kogoś kupimy w jego miejsce, to też powinien opuścić Barcelonę.

Nigdy nie zrozumiem fenomenu Roberto. Poza jednym bardzo dobrym sezonem zupełnie przeciętny.

Przykre, że piłkarze faktycznie zasłużeni dla klubu nie potrafią honorowo przyznać, że ich czas już przeminął i może lepiej będzie odciążyć klub niż trzymać się pazurami rekordowych kontraktów. To pokazuje różnicę między Busquetsem i chociażby Iniestą

Fajnie, ze Ronald układa klocki po swojemu. Busi, jest niesprzedawalny, nie wiem w którym klubie mógłby zagrać, może we Włoszech? Turcji? Na stówę jeszcze jeden sezon zagra... podobnie Pique. Odejdą pewnie Rakitrić, Vidal, Umtiti, może Neto, ale jak Ronald wkomponuje Grizmana w drużynę, to powinien zostać okrzyknięty geniuszem taktyki, a jak doprowadzi Dembele do stanu grywalności to dodatkowo odznakę naczelnego psychiatry:D

Trzeba trzymać kciuki i życzyć zdrowia:)

Weterani z La Masii zostaną pewnie też ze względu na wprowadzanie nowych zawodników

Niezależnie od tego czy Busi zostanie czy nie on nie może być pierwszym wyborem do podstawowej 11.

Same dobre wiesci ja na razie.
Busiego sie nie pozbeda bo on to nawet do Man City by nie pasowal a pensyje ma niemala.

No to wielka szkoda że jednak Sergio zostaje. Był jednym z najlepszych ale teraz już jego świetność przeminęła.
Według mnie powinien zostać Vidal, mimo tego że jest starszy od Busiego to widać że ma chęć i serce do gry w przeciwieństwie do niego.
No ale jak trener tak chce to cóż.
To teraz pozostanie Busiego dawać już bardziej na ławkę i rotować go czasem z De Jongiem.

No i w końcu de jong na swojej pozycji, może nawet Griezmanna przestawi tam gdzie grał zawsze i nagle się okaże że nie jest taki słaby i to nie w jego osobie był problem. Trzymam kciuki za koeman, w końcu ktoś z jajami.

Z tymi kontraktami to bardziej chodzi o ich pensje, czy długość?

Bez znaczenia jak to sie potoczy dobrze ze wreszcie Ktos ma jaja i cos chce zrobic i ma jakis plan!!

Taka prawda ze Suarez Rakitic Umttiti itd nie dawali juz tyle cos kiedys!!

Busi zostanie zapamiętany z tej gorszej bezpłciowej strony.

Chętnie bym za Segio zobaczył Oriola :)