Media: Ronald Koeman wyjawia swoje plany kolejnym piłkarzom Barcelony

Julia Cicha

24 sierpnia 2020, 17:30

Marca, AS, MD, Sport

156 komentarzy

Fot. Getty Images

Po informacjach na temat przyszłości Luisa Suáreza hiszpańskie media publikują najnowsze doniesienia o planach Ronalda Koemana wobec kolejnych piłkarzy Barcelony. Klub opuszczą prawdopodobnie Arturo Vidal, Ivan Rakitić i Samuel Umtiti.

Trener skontaktował się już ponoć z Vidalem i przekazał mu, że powinien poszukać sobie nowego klubu. W kolejnych godzinach zadzwoni również do innych piłkarzy, by porozmawiać z nimi o swoich planach. Zdaniem ASa rozmawiał już nawet z Ivanem Rakiticiem i Samuelem Umtitim i również przekazał im, że nie mieszczą się w jego planach na kolejną kampanię.

Według L’Esportiu zawodnikiem, który zostanie w Barcelonie, jest natomiast Sergio Busquets. Jego sytuacja była podobna do tej Jordiego Alby: ich kontrakty sprawiają, że trudno byłoby ich sprzedać. Koeman miał przekazać im, że mają dać z siebie wszystko i poprawić to, co pokazali w tym sezonie. Busquets musi zaakceptować, że nie ma już pewnego miejsca w wyjściowym składzie.

Kilku graczy wciąż nie może być pewnych planów trenera. Mowa o np. o Sergim Roberto i Gerardzie Piqué. Nikt jeszcze się z nimi nie skontaktował, ale Koeman nie miałby ponoć nic przeciwko ich pozostaniu na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przykre, że piłkarze faktycznie zasłużeni dla klubu nie potrafią honorowo przyznać, że ich czas już przeminął i może lepiej będzie odciążyć klub niż trzymać się pazurami rekordowych kontraktów. To pokazuje różnicę między Busquetsem i chociażby Iniestą
« Powrót do wszystkich komentarzy