Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

23 sierpnia 2020, 11:30

Marca, MD, Sport, Calciomercato

93 komentarze

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media komentują dziś sytuację Luisa Suáreza. Wśród nowych nazwisk na liście transferowej Barcelony pojawił się José Gaya.

Luis Suárez

Marca: Napastnik od dwóch sezonów spisuje się gorzej, niż oczekuje Barcelona. Mówi się, że może odejść do Ajaksu lub do MLS. Jego otoczenie zapewnia, że Suárez dobrze czuje się w Barcelonie i trudno będzie, by zmienił klub.

Sport: Suárez nie rozmawiał jeszcze z Koemanem, a kiedy to zrobi, podejmie decyzję. Ajax jest nim zainteresowany, ale on wolałby zostać w Barcelonie i odejść później za darmo, bez żadnych warunków. Jeśli zostanie, transfer Lautaro będzie prawie niemożliwy.

Donny van de Beek

Mundo Deportivo: Wartość pomocnika to 45-50 milionów euro, a Barcelona nie jest w stanie tyle za niego zapłacić. Rozwiązaniem byłoby włączenie w operację Luisa Suáreza, na co Ajax byłby skłonny się zgodzić. Urugwajczyk nie chce jednak odejść z klubu. Gdyby jednak Barça go do tego przekonała, musiałaby dopłacić około 20 milionów euro, by pozyskać Van de Beeka. Otoczenie Holendra zapewnia, że cieszy się on na myśl o przenosinach na Camp Nou, ale równocześnie pozostaje ostrożny. Obecnie gracz skupia się na przygotowaniach do nowego sezonu.

Ivan Rakitić

Marca: Drzwi są szeroko otwarte, a pomocnik może odejść np. do Sevilli, która właśnie wygrała Ligę Europy.

Sergio Busquets

Marca: Jego pozycja jest niepewna, ponieważ ostatnio nie spisywał się najlepiej, a po przyściu Koemana De Jong może zacząć grać zamiast niego. Trener musi porozmawiać z Busquetsem, by podjąć decyzję. Ważny jest również fakt, że pomocnik otrzymał jakiś czas temu podwyżkę i jego zarobki są teraz na poziomie Piqué i Suáreza.

Myron Boadu

Mundo Deportivo: 19-letni napastnik jest jednym z młodych talentów holenderskiej piłki. Ostatnio zapytano go o zainteresowanie Barcelony i zatrudnienie przez nią Koemana. "Nie sądzę, bym był jeszcze gotowy. Nic nie wiem, zapytajcie mojego agenta" - odpowiedział piłkarz.

Fabian Ruiz

Mundo Deportivo: Przedstawiciel piłkarza powiedział, że Barcelona i Real są nim zainteresowane i spróbują sprowadzić go w 2021 roku. W tym okienku Napoli nie sprzeda pomocnika, chyba że otrzyma ofertę rzędu 80-90 milionów euro.

Calciomercato: Napoli spróbuje przedłużyć umowę z Ruizem do 2025 roku i zwiększyć jego zarobki, by w przyszłości mieć lepszą pozycję negocjacyjną.

Lautaro Martínez

Mundo Deportivo: Priorytetem Barçy jest kupno środkowego napastnika, a pierwszy na liście jest Martínez. Inter przegrał w finale Ligi Europy, więc teraz będzie można rozpocząć negocjacje. Barcelona musi jednak najpierw sprzedać kilku zawodników i obniżyć wydatki na pensje. Inni kandydaci, np. Memphis Depay, pozostają na drugim planie.

Sport: Barcelona może zapłacić około 65 milionów euro, do czego doda piłkarzy. Mówi się np. o Firpo, Semedo, Emersonie lub nawet Albie.

Éric García

Sport: Transfer nie powinien być trudny. Barcelona zaproponowała już 10 milionów euro, ale oferta może się zmienić w zależności od negocjacji. Możliwe jest np. wymienienie Semedo na Garcíę z odpowiednią dopłatą.

José Gaya

Sport: Barcelona jest nim zainteresowana, ale o transfer będzie trudno, ponieważ ma on klauzulę wynoszącą 50 milionów euro. Barça jest jednak przygotowana na trudne negocjacje. Gaya wie, że grałby w podstawowej jedenastce, co też zwiększyłoby jego szanse na powołanie na mistrzostwa Europy.

Jordi Alba

Sport: Inter pytał o Albę w związku z negocjacjami w sprawie Lautaro. Barcelona może pozwolić mu odejść, bo i tak planuje pozyskać lewego obrońcę. Wcześniej chciała kupić zmiennika, ale teraz mogłaby pomyśleć o piłkarzu podstawowego składu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gaya to dobry LO, ale powinniśmy się starać o naszego wychowanka, Grimaldo.

Za każdym razem jak czytam o zarobkach piłkarzy zastanawiam się, jak bardzo ten rynek jest zepsuty i chory... Nie chodzi mi nawet o wysokość kontraktów, klauzul itd., tylko o to, że zarobki w żaden sposób nie są uzależnione od formy zawodnika. Dostajesz kontrakt na 3 lata, przestaje Ci się chcieć, siadasz na ławę i przez 3 lata dostajesz takie same pieniądze jak wtedy, gdybyś był najlepszym na swojej pozycji na świecie. Czy to jest normalne? Oczywiście, jak grasz piach to następny kontrakt będzie pewnie niższy, ale w przypadku zawodników "nie pierwszej młodości" mamy takie patologie...

Jesli wezma Semedo w rozliczeniu to doplacmy im z 3 miliony by sie nie rozmyslili!

W przypadku Suareza problemem będzie wysoka pensja. Nie sądzę, aby chciał zejść ze swych zarobków żeby iść do Ajaxu.

Zgodzę sie że Suarez zawodzi w tym sezonie.
Ale mimo to ma lepsze Statystyki jak wirtuoz Benzema:)))))))))))))(w ponoć jak to słyszałem sezonie życia i na pewno był by przed Lewandowskim w plebiscycie FF)

"Trener musi porozmawiać z Busquetsem, by podjąć decyzję". Z zadnym zawodnikow nie musi rozmawiac jesli chodzi o kwestie personalne,tym bardziej po takim sezonie i wobec formy zawodnika. Albo ktos sobie dokoloryzowal piszac taki tekst, albo to kolejny dowod na chorobe jaka toczy zespol.

Jak Suarez dobrze się czuje w Barcelonie to niech idzie sobie do Espanyolu. Po meczu z Bayernem u mnie jest skreślony.

W obecnej formie środkowych obrońców i fakcie fiaska transferu De Ligta, obowiązkiem powinno być sprowadzenie Upamecano, a nie całej chmary holenderskich piłkarzy, nawet na pozycje, które mamy obsadzone. Moim zdaniem van de Beek i Depay to rozsądne opcje. De Room mi się też bardzo podoba, ale jego nie potrzebujemy, a na pewno mamy większe priorytety jak np Gaya.
Równie ważne jak kupowanie będzie wietrzenie i pozbywanie się Vidali i innych Rakiticów

Niespecjalnie rozumiem to parcie na Lautaro. Owszem cos tam pograł ale doprawdy zarówno jego gra jak i statystyki szału nie robią. W przeciwieństwie do kwoty jaka trzeba za niego dać.

Jak się tak czyta te doniesienia, to pojawia się w końcu jakies światełko w tunelu. Ostatnie lata, nawet pod względem plotek transferowych, byly fatalne, aż szkoda było patrzeć na te kolejne pomysły zarządu. A teraz taki Gaya, Van den Beek czy Garcia plus pozbycie sie Suareza, Busquetsa czy Alby brzmią jak bardzo sensowne pomysły. Jeszcze żeby tylko nie kupili tego nieszczęsnego Lautaro i spełnili chociaż część tych pomysłów i będzie całkiem nieźle

Ten Lautaro to jest tyle wart ile jego gra europejskich pucharach...

No kabaret!!! "Zawodnik czuję się dobrze w Barcelonie i chce odejść za rok za darmo" . Chyba ustalili sobie wspólną wersję w tych Pirenejach wszyscy. Ale przecież wszystko to dla dobra ukochanego i wymarzonego klubu. Teraz już wiem dlaczego każdy marzy o grze w Barcelonie. Klub daje długie kontrakty, podwyżki i w ogóle idealne warunki do życia. Raz na rok wystarczy przełknąć lawinę kpin i krytyki odnośnie wyników i wakacje.

Neymar, a nie ten przeciętniak Lautaro. O ile by chciał przyjść, bo ostatnio mu się powodzi w PSG... może jak przegrają hehe to coś się ruszy w tej sprawie.

Do czego ten Bartek doprowadził żebyśmy nie mieli 50 mln na transfer. A ten Fabian Ruiz to już jest przegięcie pały i to maksa. To już wolę żeby został Rakitic i Vidal. Każdy mecz jaki oglądałem akurat Napoli to schodził bo był najsłabszym pomocnikiem

To są dopiero brednie " Suarez od dwóch sezonów spisuje się gorzej, niż oczekuje Barcelona... " Może i tak ale chłop strzelił 16 goli i miał 8 asyst w zeszłym sezonie 21 goli. My chcemy sprowadzić za grubą kasiore Martineza który strzelił 14 goli i miał 3 asysty a zeszłym sezonie 6 bramek. Katastrofa

Ten sprint Suareza w meczu z Bayernem mówił sam za siebie. Nie wiem czy jest obrońca który by z nim przegrał walkę sprinterską, a on chce odejść za darmo za rok i nic na nim nie zarobimy, milo.

Jedno jest pewne. Praca dyrektora sportowego jeszcze nigdy nie była tak trudna.

Jak to jest, że nie ma 45-50mln na Donny’ego, a 65 na Lautaro już się znajdzie?

A propo MARTINEZA - najsłabszy w meczu z Sevillą. To pokazuje kogo znowu próbuje sprowadzić nasz "nie-rząd" by przypodobać się Messiemu

Czytam ni nie wierzę:
"Barcelona zaproponowała za Garcę już 10 milionów euro, ale oferta może się zmienić w zależności od negocjacji. Możliwe jest np. wymienienie Semedo na Garcíę z ODPOWIEDNIĄ DOPŁATĄ".
Czyli co na ile wyceniony jest przez Barcę Semedo skoro nasz klub wycenia Garcię na 10 mln i proponuje Angolom wymieńmy się obrońcami i dodatkowo wam jeszcze dopłacimy?

Tak na dobra sprawę mamy bardzo dobrych zawodników tylko muszą być ustawieni na swoich pozycjach myślę, że koemanowi uda się poukładać dobrze ta drużynę i włączyć w to automatyzmy cruyffizmu.

Jak bardzo nie darzyłem sympatią Suareza to teraz tym bardziej nie mogę na niego patrzeć. Gość zaliczył zjazd sportowy do tego poziomu, że ledwo biega i używa jednego zwodu. Jak zaczyna się rozpędzać to nie wiemy czy się przewali sam czy będzie nurkował. Teraz jest tak oddany dla klubu, że będzie się trzymał rękoma i nogami żeby zostać. Taką mamy rewolucje :). Jak było po 8-2 tak wciąż jest. Ani jeden piłkarz jeszcze nie wyleciał.

Jak przyjdzie drewno Lauturo to walne fikoła ze śmiechu

Litosci z tym.Martinezem, gosc.jest slaby jak barszcz a w finale ligi europy w drugiej polowie to bne wiem.czy pilke 2razy dotknal. W tym.klubie jak sie uprą na kogos to beda walczyc ślepo o tego kogos widząc nawet jak pikuje w dół.

20 + Suarez za Donnego van den Beeka.. Łoo to byłby deal, ale z naszymi asami to wątpliwe.

Ja bym widział skład na sezon
MTS
SAMEDO GARCIA LENGLET ALBA
DE JONG PJANIC
MESSI COUTINHO/GIREZMANN DEMBELE
SUAREZ/MARTINEZ

Przestańcie mi tego Emersona prześladować.

Jak to nie chce? Ostatnio byl wywiad, ze zdaje sie na laske klubu

Suarez + 20 mln - VDBeek
Alba + 30 mln - Lautaro
20-25 mln - Gaya
10-15 mln - Garcia
Ciekawe czy by coś z tego wyszło? :)
Marzenia..... :p

Ktoś się jeszcze śmieje z Realu i Bale'a? Nam pomału robi się taki "klub bejlowski" przy którym dawne problemy z Turanem to pikuś.

Oglądasz mecz Barca - Napoli. Fabian Ruiz poza bunem na głowie nie zrobił totalnie nic... De Jong zjada gościa jeszcze przed śniadaniem, a tu plotki o jego transferze. Riqui Puiq lubi to.

Lepiej sprzedac albe i firpo ,kupić bernata i grimaldo ,van de beek ciekawa opcja pytanie czy nie dac szansy coutinho, no i jest puig ,pedri a I messi moze grac na 10,wiec lepiej poczekac za rok jak sytuacja sie rozwinie,bardziej trzeba myslec kogo kupić za semedo ewentualnie silnego konkurenta o sklad, no i srodkowego obronce oprocz garci przydałby sie upamecano ,a sprzedac umtitiego i langeta ,depay niepotrzebny, jest dembele,fati,trincao,na 9 grizman,suarez, messi,prawa strona messi,dembele,trincao,collado ,wiec jest 7 graczy do rotacj,najwazniejsze to zmiany w obronie i pomocy,no chyba ze leciec na grubo i sprzedac grizmana, coutinho,vidala ,roberto,i wtedy kupić jesusa i van de beeka

Gaya za Alve :)

Ja bym to widział tak, choć świadom jestem że worek pieniędzy by się przydał. MATS, Neto, Semedo, Roberto, E. Garcia, Upamecano, Lenglet, Gaya, De Jong, Puiq, Pjanic, VD Beek, Coutinho, Pedri, Trincao, Fati, Messi, Suarez, Depay, Dembele, Griezmann. Reszta out. Upamecano to super zawodnik na lata, szkoda że o nim nie myślą. Ewentualnie mógłby zostać Alba do rywalizacji z Gaya. Jakby Semedo odszedł to spróbowałbym Emersona- gorzej być nie może. Jakby Cou odszedł to zostawiłbym Rafinhe lub Alene. Bez kupna Upamecano zostawiłbym Araucho.

ale policzył ktos cenę vdb gość wyceniany na 45-50mln, suarez na 10-15. I jak byłaby wymiana to suarez plus około 20mln.
Nauczcie się matematyki, a nie bzdury wypisujecie. Porażka

Gdyby udało się sprzedać Buaquetsa, Rakitica, Vidala i Semedo a kupic Garcie, Gaye i van de Beeka to byłoby pieknie

Sprzedać Umtiti, Alba, Busquets, Rakitić, Vidal, Suareza i może Coutinho i kupić Gayę, Garcię, Van De Beeka oraz Depaya.

Z dnia na dzień tylko spekulacje, a w zasadzie chyba mało się dzieje. Jak zawsze.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Lautaro to ciekawy przypadek.
Po pierwsze-uwazam, ze pasowalby. Kropka.
Byly ploty o tym, ze FCB mogla go sciagnac i ubiec Inter. Nie zrobila tego, teraz bedzie on mial kosztowac ok 100mln.
Z calym szacunkiem, ale nie jest on taka gwiazda, zeby bulic za niego 60 w gotowce, a potem ok 30 w barterze. Moze i by sie nadawal. Moze wg klubu jest idealny. Moze wg trenera jest idealem ulanym na nasza pozycje. A moze poprostu nalezaloby przelknac fakt, ze moglismy go kupic jako nieoszlifowanego goscia na paczke gruszek, a nie wydawac teraz mln na niego, szczegolnie ze on nie przekonywal mocno caly sezon, ze jest wart takiej kwoty.
Konczac- imo pasowalby, ale czy za taki hajs? czy nie powinniscmy w reszcie zaczac byc krolami polowan na mlodych i zdolnych, a nie placic mln E tym, ktorzy sa teraz tymi krolami?;D
Mysle ze powinnismy sobie darowac, chyba ze naprwde poszlaby sensowna(w granicach przyzwoitosci )kwota w gotowce-moze 30mln max, plus pilkarze, ktorzy odchudza liste plac.
Ale Inter cos nie chcial mocno naszych pilkarzy xd
Plus, oni sami musza sie zgodzic na przenosiny do Mediolanu, a to juz zupelnie inna bajka;P..

Zdecydowane nie dla lautaro i fabiana ruiza...