Oficjalnie: Marc-André ter Stegen przejdzie jutro operację

Dariusz Maruszczak

17 sierpnia 2020, 20:54

FCBarcelona.cat, AS

20 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała, że Marc-André ter Stegen przejdzie jutro operację prawego kolana.

Niemiecki bramkarz pójdzie pod nóż, ponieważ w trakcie sezonu odczuwał pewien dyskomfort związany z więzadłem rzepki. Zabieg przeprowadzi doktor Ramon Cugat. Klub nie podał, ile potrwa absencja Ter Stegena, a więcej informacji przedstawi po zakończeniu operacji. Barcelona w komunikacie przyznaje, że jest to działanie proaktywne, po które sięga teraz, aby zapobiec przyszłym problemom 28-latka i nawrotom bólu.

Dziennik AS już pod koniec ubiegłego miesiąca donosił, że Ter Stegen może poddać się operacji po zakończeniu sezonu, ponieważ mimo przejścia na początku roku specjalnej terapii za pomocą komórek macierzystych nie pozbył się dyskomfortu, który towarzyszył mu w trakcie rozgrywek. Według madryckiej gazety absencja niemieckiego bramkarza może potrwać nawet 3-4 miesiące, co oznacza, że 28-latek opuściłby początek sezonu. Z kolei Cadena SER podaje, że Ter Stegen może być poza grą przez około 2 miesiące. Niewykluczone więc, że nowy trener Barcelony na początku swojej pracy na Camp Nou będzie musiał stawiać na rezerwowego golkipera Neto, którego zmiennikiem byłby Iñaki Peña lub Arnau Tenas. Przypomnijmy, że nowy sezon LaLigi ma rozpocząć się 12 września.

Ter Stegen wypowiedział się za pośrednictwem mediów społecznościowych na temat operacji. – Będę potrzebował kilku tygodni, żeby się wyleczyć i wrócić na 100%. Jestem spokojny i pozytywnie nastawiony do tej sytuacji. Niedługo wrócę. Dziękuję za całe wsparcie, jakie otrzymałem. Bardzo to doceniam!

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pomimo kiepskiego meczu z Bayernem i tak jest to wg mnie najlepszy bramkarz świata, prawdziwy kapitan, gość o potwornie silnej psychice i po prostu nasz największy skarb w tym momencie. Oby wrócił jak najszybciej, bo bez niego to już w ogóle nie ma po co wychodzić na boisko.

Po to jest drugi bramkarz, żeby w takich sytuacjach dawał radę. Gdyby Umtiti już dawno zrobił to samo byłoby jednego grajka do środka obrony więcej, a tak telenowela z kontuzjami i transferem.

Podobno tylko 4 zawodników jest nietykalnych, a reszta out, w tym Neto, czyli nie będzie kim bronić. Bartomeu na bramce.

Proszę bardzo koniec sezonu i można iść pod nóż, można. Trzeba tylko mieć ochotę na granie, a nie pobieranie pensji z klubowej kasy i wycieczki po szamanach

Dziwne, że nie poleciał do Kamerunu albo innego Nigru szukać pomocy u afrykańskich szamanów..

Japier... Nie wiem jak fatalny by musiał być Real czy Atletico, żeby nam w takim przypadku nie odskoczyć na punkty najgorsze jest to, że Stegen wypada w najważniejszym momencie, bo właśnie na nim można było polegać a szczególnie bramkarz będzie miał co robić jeśli faktycznie dojdzie do tej rewolucji w tym okienku i no słabo widzę start sezonu

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Ja to się trochę obawiam, jak nasi klubowi lekarze biorą się za naszych zawodników.... Cugat jest długo w Barcelonie tak jak i Rcard Pruna, obaj się zaliczają do światowej klasy, ale ostatnio z tymi kontuzjami coś nie halo...nie mówię że to ich wina, bo na to wpływ ma przede wszystkim prowadzenie się zawodników podczas rehabilitacji, dieta, fizjo, tr przygotowania fizycznego itp...wiec żeby też cyrków nie było teraz

Umtiti nie lubi tego

No i zostajemy z Neto. Cóż teraz już na nic nie liczę w 20/21, no może po za tym, że młodzi bedą dostawali więcej szans ale po co się łudzić...

Komorki macierzyste... już gdzies to słyszałem. Efekt ten sam.

W sumie to po decyzji bartoszczura że dalej będzie pierdział w stołek to ten sezon można spisać na straty więc nikt nic nie traci, a przykład Big Sama Szamana pokazuje że nie ma co igrać ze zdrowiem.

Cep Umtitumti niech bierze przykład... Chociaż mam nadzieję że jak nic z sobą teraz nie zrobi to wyleci na momencie

No to Neto ma co najmniej 2 miesiące na przekonanie do siebie kibiców, bo do tej pory nic wielkiego nie pokazał. Chyba że odejdzie

3-4 miesiace absencji... i co ? Neto bedzie zastepowal Ter Stegena... :/

Dobra decyzja jak leczyć się to teraz i być w pełni zdrowym kiedy zacznie się nowy projekt już po odejściu tego szkodnika Bartomeu !

Szybkiego powrotu jesteś potrzebny na pokładzie :)