Quique Setien: Trzeba stanąć przed lustrem i zreflektować się po tak upokarzającej i bolesnej porażce

Maciej Łoś

14 sierpnia 2020, 23:43

AS, Marca

87 komentarzy

Fot. Getty Images

Quique Setien wypowiedział się na konferencji prasowej po przegranym meczu z Bayernem Monachium.

Przyszłość: Teraz będzie mówiło się o tym, czy zostanę w klubie, czy jednak odejdę. Trzeba stanąć przed lustrem i zreflektować się po tak upokarzającej i bolesnej porażce. Wiem, że jest to przegrana największego kalibru. Musimy przeanalizować to, co się stało. Jestem świadomy, że coś takiego mocno dyskredytuje trenera, ale to nie jest teraz ważne. Przegraliśmy z bardzo dobrą drużyną. Pomijając pierwsze minuty, rywale kompletnie nas zdominowali.

Słowa Gerarda Piqué: Nie będę z tym dyskutował, jestem w klubie od zaledwie pół roku. Jeśli on mówi coś takiego, to musi mieć w tym rację. Czujemy ogromną frustrację, ale trzeba podjąć odpowiednie decyzje z myślą o przyszłości. Jesteśmy bardzo zranieni.

Porażka: To było bardzo przykre, straciliśmy zbyt wiele goli. Drużyna wyglądała na stłamszoną pod naporem ataków Bayernu. Zaczęliśmy dobrze, ale potem przeciwnik nas zdominował.

Odczucia: Oczywiście, że jestem bardzo dotknięty. Sposób, w jaki ten mecz się rozstrzygnął, był dla nas wyjątkowo zły. Nie myślę o przyszłości, na razie skupiam się na tej porażce, na tym, co ona oznacza dla klubu i kibiców.

Wiadomość do kibiców: Nie mam do powiedzenia nic konkretnego. Jesteśmy bardzo sfrustrowani, tak samo jak fani. Jako profesjonaliści również odczuwamy to samo. Trzeba myśleć o przyszłości, żeby być lepszym. Musimy poprawić nasz wizerunek.

Zmiany: Gerard Piqué gra w tym klubie praktycznie od zawsze, ja pracuje tu tylko sześć czy osiem miesięcy. Jego słowa mają sens, ale ja nie jestem odpowiednią osobą do komentowania ich. To bolesna porażka i Barcelona potrzebuje odbudować się i zapomnieć o tym wieczorze. Nie wiem, czy trzeba zmieniać dużo, czy mało. Ale na pewno musimy przemyśleć pewne rzeczy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten facet nie powinien mieć prawa wypowiadania się ... niech spada już dzisiaj a wraz z nim pół kadry Barcy

rakiticz, bratwait, griezman,semedo,umtiti,pjanic ( nie rozumiem tego transferu) na sprzedaż!!!! coutinhio dać szanse poczekać i kupić lautaro

Julian Nagelsman to powinien być nasz transfer nr 1. A on małym nakładem finansowym zrobi z naszej szkółki drużynę. Do tego przewietrzenie szatni z zyskiem na wynagrodzeniach i jakimś zarobkiem. Dokupić paru młodych z ambicja i wytrenować podkreślam wytrenować. Bo od tego jest TENER. A nie SELEKCJONER. Gość ma jakiś pomysł i ambicje. Połowa składu out. Dać mu 2 lata spokoju i zaufac.

Barca nawet nie ma kasy żeby transfery dokonać, więc slabo.. więc na ten sezon nowy bym się niczego nie spodziewał...
Można sprzedać paru grajków i Zyskac kasę na transfery ale co to da jak kupią znowu jakiegoś 30-layka, oczywiście jest Dembele ( ale to jest chłop szklanka) Coutnho ( może przy trenerze ktory mu zaufać odpali , ale raczej nie będzie chciał wrócić ) Griezman taka sama sytuacja , suraez busi vidal niestety chcecie grać MLS czeka , rakitic odchodzi więc luz pjanic jeszcze nic nie zawinił , braithwaite sory bardzo , de Jong bardzo średni sezon ale Zostanie zapewne, jest młodzież i na nich bazować , zarząd juz dawno mówiłem że jest do odpalenia ( jedynie przyspieszone wybory albo czekamy i męczymy się z nimi jeszcze rok).. i oczywiście trener żaden z topu noe przyjdzie a nawet jeśli to nie jak jest ten zarząd, opcja xavi jest spoko tylko czy On by teraz chvial majac Bartka nad sobą ? Dla mnie "generał" musiałby dostać minimum 3 lata na wprowadzenie swojego projektu ..
Generalnie co o nie bedzie VeB, od 30 lat im kibicuje , trochę minie zanim przetrawie wczorajszy wieczór... Ale wrócimy silniejszy i oczyszczeni

"Nie przywiązuję wagi do przygotowania fizycznego". Ernesto Valverde 2019.
Może jednak w Barcelonie przydałby się trener, który uzna, że warto trenować i mieć dobrą formę fizyczną. W Bayernie ktoś tak uznał. A Setien? Za słaby nawet na Betis.

Barca NIE MA szybkich zawodników poza Messim, Ansu Fati,Semedo i Alba. Cala reszta to muchy w smole na czele z Suarezem, Busim i Pique. Bardzo dobrze to bylo widać wczoraj jak na odcinku tylko kilku metrów wyprzedzali Suareza czy Lenglet.

Nic dziwnego, że wielcy i znani trenerzy nie chcą tu przyjść. Każdy z takim zarządem i "niezbyt młodą" kadrą nic by nie osiągnął. Tutaj zmiana trenera to tylko kropla w całym oceanie.

Setien nie jest najlepszym trenerem dla Barcelony, ale z drugiej strony nie wiem czy inny trener zagwarantowałby lepszy wynik.. Nie można w całości zrzucać na jego winy, choć widać że prowadzenie tak dużego klubu to nie dla niego. Tak jak powiedział Pique zmiany potrzebne są od samej góry zarząd, trener, i w drużynie też. Zmarnowaliśmy talent Messiego, myślano że będzie nam wygrywał trofea nie wiadomo ile lat. Dla mnie jest najlepszym piłkarzem na świecie i szkoda mi go po tej kompromitacji. Bayern ma siłę bo stanowi kolektyw u nas tego nie ma, ciągle presja na Messiego. Bayern strzela 9 bramek i tylko jedna Lewandowskiego.

Bo zmiana trenera nam coś da

To nie.jest jego wina. Jak przyszedł już byli b. Złe. Tak naprawdę wszystko zaczęło się powoli Pie...... po drugim sezonie LE. Później sprzedaż Neymara i dalej to już poszło. W końcu musiało to pier.......

Dawni się nie zawiodłem na nikim jak na nim. Dramat, człowiek bez jaj,charyzmy i odwagi. Wracaj do Segunda albo na pastwisko

I o te 6 czy 8 miesięcy za dużo. Parodysta nie trener, zero wpływu na przebieg meczu, na każdym ujęciu widać było tylko zakłopotanie bo nie ogarniał co się na boisku dzieje.
Walka o środek tabeli to max co ten pan powinien dostać bo do żadnych większych celów się nie nadaje i powinien zniknąć wraz ze swoim pseudo pomocnikiem od krzyczenia na piłkarzy.

2:8 kumasz? Nawet nie w Dwóch meczach...kumaasz? Posmiewisko

"Gerard Piqué gra w tym klubie praktycznie od zawsze, ja pracuje tu tylko sześć czy osiem miesięcy. Jego słowa mają sens, ale ja nie jestem odpowiednią osobą do komentowania ich. To bolesna porażka i Barcelona potrzebuje odbudować się i zapomnieć o tym wieczorze. Nie wiem, czy trzeba zmieniać dużo, czy mało. Ale na pewno musimy przemyśleć pewne rzeczy."

To sa slowa czlowieka, ktlory dokladnie wie gdzie jest jego miejsce. A jego miejsce jest dokladnie tam, kolo miotly w schowku w szatni. Koles myslal dotad, ze jest kozakiem, tak samo jak jego asystent. Barcelonska rzeczywistosc wykastowala obu tak, ze nawet loniaki im juz nie wyrosna.
Dla mnie to jedyne lekarstwo na tego Bartovirusa, jest ktos pokroju znienawidzonego przeze mnie Mourinho, ktory skopie dupy wszystkim "wczasowiczom" pokroju Alby, Pique, Busiego czy Suareza.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

co Wy tak na Setiena najeżdżacie? święte krowy i te ich fochy.. nie ma kim grać stąd trener z dupy bo nikt normalny nie będzie trenować Barcy jak się sypie i kiedy nie ma co najważniejsze pitos $$$

oczywiście setien również sie nie popisał , był wyjątkowo bierny gdzie dla porównania pan flick palił się mimo wydawałoby sie pewnego prowadzenia nie dał nam cienia szansy że cokolwiek ugramy ale umówmy się setien jest tylko zapchaj dziura po valdku który był pomyłką 3 lata temu...

Szkoda gościa był wrzucony na głęboką wodę i po prostu nie podołał . Broniąc go trochę uważam że z tym podstarzałym składem i zarządem na pokładzie nie miał szans . Tu nawet Guardiola czy Klop by nie pomogli no chyba żeby mieli kluczowe zdanie w kwestii budowy klubu . Ale wiemy że tak by pewnie nie było .

Uwielbiam wymijające wypowiedzi po tego typu klęskach. Zresztą to już nie pierwsza taka w wykonaniu naszego klubu. Jestem ciekaw jak będzie wyglądała przyszłość Setiena bo powiem szczerze, że nie widzę go jako trenera naszego klubu w przyszłym sezonie. Najgorsze jest to, że nie wiem kto ewentualnie mógłby go godnie zastąpić?

Tej druzynie brakuje przede wsystskim CHARAKTERU! pezy 3-1 juz bylo widac rezygnacje, brak zaangazowania. To jestbjakis dramat

tak to jest jak sie zatrudnia 60 letniego niby trenera ktory nigdy nic nie osiągnął ,a tu dostał nie woiadomo czemu do trenowania taki klub jak Barcelona./.!! i spuścił nas na dno przejdzie do historii jako ten ktory doznał największej porażki w LM to jego trofeum

To nawet nie jest kwestia trenera. Przykro mi z powodu Setiena. Myślał że przyjdzie spełnić marzenie a wpadł w bagno

O prosze, to on jest jeszcze tutaj "trenerem"?

Jeśli on mówi że jest tu zaledwie pół roku i nie ma nic do gadania to o czymś świadczy... Co Z tego że Pique, Busquets czy Messi są w tym klubie od nie wiadomo kiedy, tak są legendami, są nadal ważnymi zawodnikami ale on jest trenerem. Nawet jakby był tu od 2 dni to musi pokazać że jest wyżej niż jakiś zawodnik. Enrique po pół roku pracy potrafił Messiego na ławkę dać jak Leo się coś nie podobało, potrafił pokazać jaja. Guardiola nawet żadnego meczu nie zagrał a już sprzedał kilku ważnych zawodników Barcelony i kupił tych co chciał. Jeśli on mówi że po pół roku nie ma nic do gadania to niech odejdzie, bo nie będzie miał też nic do gadania za rok.

Wpuścisz Puiga w końcu?

Przeciez od jakiegos czasu wybierani sa trenerzy ktorzy sa z lapanki a nie klasowi fachowcy.

W sumie to nie zdziwię się jeśli bartomeu go odstrzeli. Jakiś kozioł ofiarny musi być, bartomeu pokaże że podjął jakies kroki, trzyma rękę na pulsie i nie powinien podawać się do dymisji. Setien w tym wszystkim jest najmniejszym problemem, nie jest doktorem Frankensteinem, nie umie ożywiać trupów więc z Barcą mu nie poszło. Dopóki nie zmieni się zarząd żaden trener nic tu nie stworzy.

Koniec z Cruiffzmem, umarł nie żyję. niebezpiecznie jest wskrzeszanie zmarłych. Nie chce tu trenera który wyznaję tę filozofię, starą i nieskuteczną. Nie chce pierdzielenia o DNA Barcy, chce rewolucji, człowieka który postawi na szybkość i siłę w połączeniu z techniką, chcę Barcy która wjeżdża w pole karne rywali jak w masło, a nie samobójczej klepki z Ter Stegenem!

Winny trener? - tak, ale gdzie przez 80 minut meczu był kapitan, piłkarski bóg Leo Messi?
Bo ja go nie widziałem na boisku!

Ja tam się bardzo cieszę z tego eurowpier....u! Teraz wiadomo, że będą zmiany, a nie głaskanie konia pędzelkiem.

Trener nie dał rady, ale to tylko piłka nożna, więc darujcie sobie plucie jadem. Mamy najstarszy skład w historii LM, to nie przypadek że własnie zaliczyliśmy największą kompromitację w historii

Jedyne co powinien powiedzieć na tej konferencji to to że podaje się do dymisji.I tyle, bez zbędnego pier....nia .

Sranie w banie. Przed lustrem to ja bym po czymś takim wstydził się oglądać swoją przegraną twarz.

Milknij i pakuj walizki - jaj nie zapomnij....

Pasłeś krowy, to teraz pasiesz barany. Z tą różnica, że teraz trochę więcej eurakow wpada praktycznie za to samo. Może jednak wracaj do krówek, ale zabierz ze sobą parę baranów z Bartomeu na czele

Stan przed lustrem i walnij w nie głową

Trener z Dna Barcy wystawił dzisiaj 9 Defensywnych zawodników... Hmmm za czasów Pepa 2 środkowych Bramakrz plus Busi bo nawet Boczni obrońcy grali u nas jak napastnicy

do momentu gola na 2:1 gra byla naprawde spoko. Setke mial Suarez po podaniu Semedo, setke tez mial Busi z glowki po dograniu Messiego. Ale nie od dzis wiadomo ze Barcelona jest malo skuteczna. Zemscilo sie. Ale 2:1 to nie katastrofa wiec nie wiem co im sie w glowie przestawilo ze nagle przestali grac

Jednak Tata Martino to był gość. Grał ładny futbol, nie było wyników, zrezygnował. Krótko mówiąc, Setien, wypie*dalaj.

Największą winę ponosi zarząd. Wzięli trenera z zerowym doświadczeniem, który dostał zadanie odbudowania tak zniszczonej drużyny. Jednak jeżeli dostajesz propozycje trenowania takiej drużyny to człowiek raczej się nie zastanawia. To zadanie go przerosło i nie ma się co dziwić. Musi odejść i tyle. Miał swój plan ale nie dał rady go zrealizować. Nie dał obiecanej pięknej gry. Nie zmienił nic. Teraz potrzeby jest trener z jajami który będzie potrafił postawić do pionu wszystkie gwiazdy i uporządkować to bagno. Druga kwestia to zarząd który musi się zmienić w trybie natychmiastowym bo ten klub staje się nowym Milanem. Choć wynik jest jak z największego koszmaru to trzeba żyć dalej i naprawić to co się dzieje póki nie będzie za późno... VeB

Johan to się w grobie przewraca. Tobie to się pomyliło DNA Barcelony z tym jak sięgnąć DNA

Czas wrócić do krówek.. Stado Baranów Pana przerosło.

Najlepsze jest to że ta Barcelona pierwszego zespołu jest chyba słabsza od Barcelony B. Przecież to co z nimi robił Bayern to poziom jakiejś 4 ligi

Nie powinno mu zająć długo szukanie w lustrze przyczyn porażki

Pojedli, popili (kasą)? no to wypier...

Mam nadzieję, że jutro już nie będzie gościa w tym klubie. I tak pół roku za późno.

Kike miej jakieś resztki honoru i się podaj do dymisji. Tak obiecywałeś grę w stylu Cruyff'a a miałeś pełne gacie praktycznie od razu po przejęciu drużyny. Za wysokie progi, zero pewności siebie, zero odpowiedzialnych decyzji. Oszczędź wstydu naprawdę.

Będąc na jego miejscu bym przeprosił, że zawiodłem kibiców, powiedział, że to nie mój poziom i odszedł. Ale po co?! Przecież Bartek powiedział, że zostaje...
Chciałbym jutro zobaczyć, że Bartomeu podał się do dymisji ale to niemożliwe niestety..
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych kibiców Barcelony!!
Jeszcze kiedyś będzie pięknie!

Trzeba z tego zdjęcia zdjąć te bramki z tła i jakieś stado baranów umieścić, aby trener pasował do otoczenia na tym pastwisku, z którego przyszedł.
Niezbyt ładnie to z mojej strony, ale nie ogarnął on tej drużyny w żaden sposób.
Tyle tylko, że to zarząd go zatrudnił i ten zarząd jako pierwszy powinien zasilić stado tych baranów na łące Setiena.

Zaczęliśmy dobrze i po 4 minutach przegrywamy 1:0 ???? Nawet nie wiem jak to skomentować.....

Gość nie ma za grosz pewności siebie. Zdecydowanie to zbyt wysokie progi dla niego.

Ty powinieneś stanąć przed lustrem i uderzyć tym baranim łbem z całej siły, zrobić 2 zmiany w takim meczu. Tak upokorzyć naszego najlepszego zawodnika w ostatnich meczach Puiga, to jest sabotaż i kompromitacja.

Kończ waść, wstydu oszczędź.

Gość nawet nie ma ani krzty HONORU, żeby podać się do DYMISJI... CO ZA ŻENADA!

Panu już podziękujemy.