Gerard Piqué: Jako pierwszy mogę odejść i zostawić to, ponieważ uważam, że sięgnęliśmy dna

Łukasz Lewtak

14 sierpnia 2020, 23:16

AS, Marca

153 komentarze

Fot. Getty Images

Po meczu z Bayernem Gerard Piqué nie przebierał w słowach i szczerze wypowiedział się o sytuacji w Barcelonie.

- Okropny mecz, tragiczne odczucia, wstyd. Tak nie da się rywalizować w Europie. I to nie zdarza nam się pierwszy, drugi czy trzeci raz. Jest bardzo ciężko, ale mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski i to nam się na coś przyda.

- Wszyscy muszą przemyśleć pewne sprawy. Klub potrzebuje zmian i nie odnoszę się tu do trenera czy piłkarzy. Nie chcę nikogo wskazywać. Klub strukturalnie potrzebuje różnego rodzaju zmian, ponieważ to nie zdarzyło się po raz pierwszy.

- Nikt nie jest niezbędny, oferuję swoje odejście, jeśli musi przyjść nowa krew, aby zmienić tę dynamikę. Jako pierwszy mogę odejść i zostawić to, ponieważ uważam, że sięgnęliśmy dna. Wszyscy musimy przemyśleć wiele spraw wewnętrznie i zdecydować, co jest najlepsze dla klubu, bo to klub jest najważniejszy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Takie słowa powinien wypowiedzieć kapitan.
Tylko od kiedy odszedł Puyol takiego nie mamy bo ta gwiazdeczka kapitanem nigdy nie była i nie będzie.

zobaczcie na dwie statystyki po wczorajszym meczu - posiadanie piłki 49-51, przebiegnięte km jako drużyna 98,3km - 107,6 km!!! prawie 10 km różnicy przy prawie takim samym posiadaniu piłki! Te 10 km intensywności jest odpowiedzią na tą różnicę bramek! nie ma intensywności, nie ma kreatywności (wszyscy czekają co zrobi Messi, nie ma Neymara, który odciążał Leo), nie ma formy i efekt jest jaki jest i to 2:8 jest faktyczną różnicą między Europą, a nami!

Bartomeu: Mamy siano, jakieś pomysły na transfery?
Pracownik 1: Kupmy Neymara!
Pracownik 2: Kupmy Martineza!
Pracownik 3: A może wzmocnimy obronę?

Nikt nie wie co się stało z Pracownikiem 3, wiadomo natomiast, że to był ostatni dzień gdy pracował w Barcelonie.

Tacy byli Iniesta i Xavi oni odeszli bo wiedzieli że nie dadzą już tyle Barcelonie co wczesniej ze względu na swój wiek a tu banda emerytów się trzyma i nie ma zamiaru nic z tym zrobić.Messi też już swoje lata ma a jego pensja też już nie jest adekwatna do jego gry.

I do tego bym Cie zachecal Gerard ;)

Może odejść ale zostanie jeszcze z rok inkasując 300 tys euro tygodniowo albo lepiej

Jest dobra wiadomość Dembele nie musiał wchodzić. Ma więcej czasu. Ale ogólnie to nie ma ducha drużyny, mentalnie są czarnej d..ie. Żenada.
Gdzie był puig i snsu?

Wyciągają te wnioski już kilka lat, kiedy je w końcu wyciągną?

To ich chłopie puki to aktualna, weź ze sobą trenera, seaureza, busquetsa, albd abidal i cała resztę marionetek

Gerard poczekaj, bo to nie ty siegnales dna. Jeśli dobrze policzyłem to Ter Stegen podal pilke bezpośrednio pod nogi Bayernu az 9 razy na odcinku 20-30metrow. Nie moglem uwierzyc oczom, ze robił raz za razem , jakby gral dla kolegów z niemieckiego klubu. Umozliwil tym samym Bayernowi przeprowadzenie wielu akcji juz spod naszego pola karnego zanim zdazylismy rozpocząć gre.

Takiego Busiego nie stać na takie deklaracje, bo on uważa, że wciąż jest zajebistym deemem, Suarez chciał nowy kontrakt i podwyżkę, pomijając ile ci ludzie zarabiają. Tu brak jest naprawdę słów.

Takie właśnie prezentuje podejście cała druzyna- coś spieprzyliśmy, to ja odejdę. Zamuast- będę ciężej pracował, zostawię serce na boisku, słyszymy- mogę odejść. Żenada i brednie tchórza. Gdy 10 a nawet 5 lat temu przychodzili nowi zawodnicy kapitanowie i cała drużyna wprowadzała ich, wspierała, kierowała Ina boisku przede wszystkim było to widać. A teraz Ci , którzy powinni przejąć takie rolę twierdzą- mogę odejść.

Co racja to racja, sięgnęli dna. Niech zrobi to co mówi, a za nim kolejni.

Pique zawsze miał jaja. Wczoraj nie zawalił aż tak jak Lenglet ale ma racje- jego czas w Barcelonie minął.

O dwa lata za późno, ale ok.

Nikt nie odejdzie :) hajs z koryta musi się zgadzać

Tak powinien wypowiedzieć się Messi który jest kapitanem drużyny

Chłop nie da sobie już spokój z piłką. Osiągnął wszystko. To samo powinien powiedzieć Suarez, Pique i Busquets.

Wszyscy wiedzą, fajnie.. ale każdy z nich zostaje przy korycie.. to Iniesta..Xavi..Puyol.. i za jakiś czas Messi będą największymi legendami.. oni wszyscy potrafili się odpowiednio zachować jak nie szło. Nie daję już wystarczająco dużo? Dziekuje za współpracę! Tymczasem zarówno tego Pana z powyżej i zawodników typu Alba, Busquets i Suarez będziemy oglądać w przyszłym sezonie.. jeden z drugim przestańcie mówić „możemy możemy... tylko to zróbcie!”

Szkoda ze nie pisze tego na trzeźwo pewnie lepiej by to wyglądało stylistyscznie, aleeee wkurw... mnie to jak ludzie kiedykolwiek cisnęli po tym człowieku, on jest twarzą tego klubu, myślę że dałby się pociąć za przyszłość Barcelony, idealny czlowiek do zarządu, ma ten klub w sercu, jego forma jest różna, raz zagra jak profesor, raz jak amator, ale kocha ten klub widać to za każdym razem, osobiście go uwielbiam, wyje..bym połowę skladu ale jego bym zostawił, bo jest silnym charakterem z miłością do barwy

Toś sie chłopie obudził. Patrzenie na grę Barcy boli niemiłosiernie od kilku sezonów. Pan Messi człapie i nie broni, Pan Suarez ciągle walczy z wagą i nikt nie widzi, że po prostu jego czas minął. Nasza pomoc będąca kiedyś naszą siłą jest kulą u nogi. Wszyscy pomocnicy ( może poza de Jongiem) grają wolno, schematycznie, bez żadnej ukierunkowanej na grę agresji ( tak do Vidala pije, faul dla faulu i kłótnie z arbitrem to nie jest pozytywna agresja w piłce). Przegrywa nasza pomoc KAŻDE starcie z przeciwnikiem wybieganym i mającym powyżej średniego poziomu umiejętności. Obrona monolitem nie jest. I od kilku sezonów zjazd w dół. I ktoś tu bredzi, że sięgnęliśmy dna będąc w tym zespole i widząc ten bajzel od środka? Ogarnij się chłopie i zajmij się tenisem albo Andorą.

ludzie ! Wyciągną wnioski,na to czekałem hahahah :D co za pajace :D

Pique przejdzie do historii jako legenda, ale teraz już trzeba go sprzedać póki jeszcze można coś dostać. Jego odejście to powinien być symbol nowej ery, jego i Busquetsa (może jeszcze Alby, ale czuje że Alba w 'nowej' Barcy jest zdolny mieć drugą młodość).
Teraz nezbędne jest przewietrzenie, powinien zostać tylko Messi spośród tych starych wychowanków, Pique to już od paru lat pokazuje że czuje się zbyt pewnie, nie boi się utraty miejsca w skłądzie, to samo chyba Busi....

Podoba mi się to co powiedział Pique z drugiej strony co innego powiedzieć po tej porażce ? Uważam że powinien odejść wraz z kilkoma pozostałymi zawodnikami .Tak będzie lepiej dla klubu . Z tego typu mąki chleba niestety nie będzie .

Pique to od paru lat nie wie co oznacza dynamika w bronieniu, gość porusza się jak gruz przewalany przez spycharkę na budowie. Koleś powinien płacić odszkodowanie za to co wyprawia od paru lat w klubie, jeden z wielu, który ten klub zniszczył przez swoje wybujałe ego.

Proponuję by od nowego sezonu w miejsce Pique pozyskać DeLigta.
konto usunięte

"Klub potrzebuje zmian i nie odnoszę się tu do trenera czy piłkarzy." - błagam Bartomeu (tfu) odejdź

Zacznijmy od klocowatych pomocników co nie umieją wymienić między sobą 3 podań...

Powiedział prawdę. Barca siegnęĺa dna!

Więcej Vidali i nie przemyślanych Antkow, bo jest gość do wyciągnięcia z nazwiskiem, ale w ogóle nam nie potrzebny. Trener, który rozłoży nogi przed Niemcami że strachu i dał 4 pomocników, a równie dobrze mógł zostawić jednego de Jonga. Tu trzeba zmian, sprzedać trzeba tych "dziadków" którym się nie chce biegać, bo już nie pierwszy raz w Europie dostajemy na tacy co się liczy. Zaangażowanie! Ten klub ma 1 pomocnika i jednego, który wchodzi do zespołu, reszta nie jest warta obecnie nosić tej koszulki...

Tylko takie pytanie czy odejście w momencie kiedy okręt tonie to takie super wyjście ??
Wiadomo ze z powodu obecnej sytuacji możliwości finansowe są ograniczone i nie można na każda pozycje kupić zawodnika czy dwóch wiec trzeba trochę porzeźbic w tym co jeszcze zostało

Messi out jaki pierwszy

"najlepsza drużyna na świecie " :)

Duży szacun dla Pique za ten wywiad, nie pierdoli jakiś głupot tylko po męsku mówi że dla dobra klubu może odejść oraz że zarząd jest do wyjebania. Ja się natomiast najbardziej boję że Messi już nie wytrzyma takiego upokorzenia i odejdzie

Pique z boiska na prezydenta :)
Nie spodziewałem się takiej kompromitacji ...

Sprzedajmy wszystkich i kupmy cały Bayern z trenerem.

Czyny nie słowa panie Pique bo te wasze gadki słyszymy już kolejny sezon, ale to słowa na wiatr rzucane. To że Bartomeu powinien opuścić klub każdy wie, ale to ostatecznie wy piłkarze biegacie na boisku, spacerujecie raczej i kolejny rok z rzędu kompromitujecie klub.

Piqué trzymam za słowo !

Pique dzisiaj grał? Nie kojarzę go z boiska

Ktoś jeszcze chce tu bronić Roberto? Że niby potrzebny zapchajdziura?

Zabierz ze sobą Busiego, Roberto, Vidala, Suareza, Albę i Rakitica.

Bardzo dobrze prawi Pique, trzeba zmian i nie chodzi w pierwszej kolejności o piłkarzy i trenera, tylko o szkodnika Bartomeu i jego świtę.
Później należy przywrócić właściwy styl gry poprzez zatrudnienie Xaviego i wietrzyć drużynę z drewnianego szrotu, jak Rakitić i Griezmann.
Najbardziej szkoda, że Arthur został wyrzucony zanim wyrzucony zostanie ten, który go wyrzucił..

Powinni tylko zostać Ter Steven z Messim i tyle. Reszta do tarcia chrzanu.

Jeżeli ktokolwiek myśli że dzisiejszy wpierdol coś zmieni, to was rozczaruję. Niestety, nie zmieni się nic. Dalej będzie klepanie się po plecach, mówienie przez Bartka jacy my to nie jesteśmy zajebiści itp. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Tylko teraz najgorszy czas na zmiany. W kasie pustki, ciężko kogoś sprzedać i jeszcze te pensje. W następnym sezonie gramy tymi samymi ludźmi niestety.

Zegnam! Juz za dlugo odrywales kupony by ribic inne biznesy. Na Twoje usprawiedliwienie dodam, ze i tak byles naszym najsolidniejszym obronca w La Lidze, jednak LM znow obnazyla Twoje lenistwo i brak zwrotnosci.
Zegnaj Gerard... Jordi, Busi, Luis, Ivan, Arturo, Sergi, Ousmane, Junior....
Troszke tych nazwisk sie uzbieralo... Taki zalosny jest nas owczesny obraz Barcelony.
R.I.P. tiki taka.

Nie gadaj tylko zrób. Znowu wszyscy odważni w gębie.

"Klub potrzebuje zmian i nie odnoszę się tu do trenera czy piłkarzy." - to w takim razie co ten klub ma zmieniać jeszcze oprócz zarządu do tego??? Chyba to logiczne że trzeba zmienić trenera oraz piłkarzy.

Brawo, choć jeden ma jaja. Ciekawe co na to pozostałych 10?

Masz rację. Ty, Messi, Suarez, Alba, VIDAL, RAKITI, Busquets musicie odejść żeby zmienić dynamikę..

Dno było w zeszłym sezonie, w tym to już pukamy od spodu

A może Oni specjalnie tak grają ?????????????

Szkoda mi tylko że taka Legenda Barcelony może skończyć kariere w Barcelonie w taki sposób. Fakt może powinien odejść, ale jak sam wskazał zarząd też

Super powiedział.. Sięgnęliśmy DNA! Jak już kibicuję BARCIE od 28 lat, to takiego meczu w Jej wykonaniu jeszcze nie widziałem.. Dno.. Niestety..

Dobrze by bylo. Widac ze polowa skadu z trenerem i prezydentem nalezy wymienic. Ale zaczynajac od prezydenta. Sam nie odejdzie wiec cules musieliby zaglosowac wotum nieufnosci...

I dobrze, cały skład oprócz młodych wy*********,lącznie z zarządem i trenerem.

Dna sięgnęliśmy sezon temu, teraz drapiemy od spodu...

Po raz kolejny wpierdziel od Bayernu jest wybawieniem Barcelony, teraz to już nie ma szans aby coś się nie zmieniło, w końcu się zmieni

Czy Suarez w tym meczu wygrał jakikolwiek pojedynek sprintowy nie licząc pojedynku do szatni?

A co ten zarząd robi płaci wam kupę kasy, najwięcej w Europie żebyście gryźli trawę. A tu tylko płacz. Ludzie przecież wy jesteście tak słabi w obronie i ataku ze Nouer miał prawie asystę. Przeciez to mogło spokojnie skończyć się dwucyfrowka i to jeszcze Bayern nie biegał jakoś dużo. A Ter Stegen już tu pisałem kiedyś że jego gra nogami robi więcej zamieszania niż pożytku.

Znowu wnioski wyciagnac ? Wez tych swoich podstarzalych kolezkow wypier stad. Jak macie tylko doic klubowa kase i dawac sie co roku kompromitowac to wypier a nie szuka łaski. Przyjdzie co do czego to te slowa odszczeka