Mundo Deportivo: Pięć powodów, by wierzyć w Barcelonę

Julia Cicha

13 sierpnia 2020, 15:30

Mundo Deportivo

22 komentarze

Fot. Getty Images

Mimo że bukmacherzy nie uważają Barcelony za faworyta starcia z Bayernem, Mundo Deportivo wierzy w awans Katalończyków i przytacza listę pięciu powodów, by oczekiwać ich triumfu w jutrzejszym meczu.

1. Zmiana nastawienia po przegraniu mistrzostwa

Kiedy Barça definitywnie straciła szanse na mistrzostwo Hiszpanii po porażce z Osasuną, doszło do rozmowy w szatni oraz osobnej rozmowy Messiego z Setienem. Drużyna zareagowała i pokazała się z lepszej strony – pracowała zespołowo, lepiej kontrolowała piłkę i lepiej strzelała. Dzięki temu wysoko pokonała Alavés, a w sobotę wygrała z Napoli i awansowała do ćwierćfinału Champions League.

2. Jedna z ostatnich okazji

W szeregach Barcelony znajdziemy wielu weteranów. Messi, Suárez, Piqué, Vidal, Busquets i Alba są już po trzydziestce i wiedzą, że to może być jedna z ostatnich szans na wygranie Ligi Mistrzów. Vidal i Griezmann przeszli do katalońskiego klubu właśnie w celu zdobycia najważniejszego europejskiego trofeum. Teraz dzielą ich od tego tylko trzy mecze, więc na pewno będą walczyć razem z piłkarzami, którzy triumfowali pięć lat temu w Berlinie.

3. Pozbycie się wspomnień z Rzymu i Liverpoolu

Dwie wielkie klęski ciążą na zespole, ale tym razem Barça nie jest faworytem, a do tego nie rozgrywa się już dwumeczów. Nie można więc zmarnować przewagi wypracowanej w pierwszym starciu, co miało miejsce w dwóch ostatnich sezonach.

4. Ogromna motywacja dzięki Bayernowi

Jeśli zapomnienie o rozczarowaniach z poprzednich lat nie jest wystarczającą motywacją, to dodatkowej dostarczyli Katalończykom z pewnością Bawarczycy. Wiele osób związanych z niemieckim klubem, w tym Lothar Matthaus, niepochlebnie wypowiadało się o rywalach, co może wywołać w zawodnikach chęć zemsty. Do tego w części barcelonismo panuje pesymizm, co też może dodatkowo motywować piłkarzy.

5. Pod wodzą Messiego, z pomocą Dembélé

Leo czuje się już dobrze po ciężkim uderzeniu w meczu z Napoli i będzie gotowy, by poprowadzić drużynę w spotkaniu z Bayernem. Mimo że Lewandowski strzelił w tym sezonie więcej goli, Messi chce pokazać, że wciąż jest królem piłki i pragnie zdobyć swoją piątą Ligę Mistrzów. Quique Setien odzyska też zawieszonych Busquetsa i Vidala, a na liście znalazł się również Dembélé, którzy może być nieoczekiwanym wzmocnieniem ekipy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Jestem kibicem i będę w nich wierzył bez tego , i śmieszne są takie artykuły :).

Równie dobrze możemy napisać że Barca nie awansuje bo:
1. Nie możemy złapać formy przez cały sezon
2. Jak Messiego wyłączą z gry to koniec naszej taktyki .
3. Nie mamy prawdziwego prawego obrońcy
4. Busquets nie zagrał meczu na swoim poziomie od 4 lat
5. Pique się kopie po czole
6. Nie mamy skrzydłowych
7. Nie potrafimy grać na innych stadionach
8. Nie mamy ławki rezerwowych
9. Nasz trener nie ma żadnego doświadczenia w meczach LM

Zaesze wierzę w Barcę choćby nie wiem co! Ale mam też oczy i widzę na co stać obecną drużynę. Przed meczem daję 60 do 40 na Bayern.

Punkt piąty zamienił bym gdybym tylko mógł na "Pod wodzą Messiego z pomocą Ansu Fatiego". Poza tym każdy powód jest dobry żeby ograć Bayern

Pięć powodów:
1. Messi
2. Ter Stegen
3. Semedo
4. Riqui Puig
5. Fc Barcelona

Po zwycięstwo!

Śmieszą mnie takie artykuły xd

Ten mecz na szczęście nie może się skończyć źle. Jak wygramy to super a jak przegramy to odejdzie Setien i Bartek nie ma już czego szukać w Barcelonie :-)

Ja tam wierzę w Barcelone i bez tych powodów.. Wkońcu to Barca!!

Im więcej tych artykułów na korzyść Barcy i jej zawodników tym coraz bardziej się boję xd

Czekałem na mój ulubiony typ artykułu czyli "5 powodów dlaczego" "10 powodów, dla których"

Ciekawe czy Mundo Deportivo przygotowało na wszelki wypadek artykuł pt. "10 powodów klęski"

Z powyższych wypocin najciekawsze to:
1. Wspominki z Anglii i Włoch, cóż za merytoryczny fundament przyszłej przegranej
2. Reakcja na wypowiedź przedstawiciela Bayernu, czyli bez tej wypowiedzi nie byłoby prawdopodobnie motywacji w Barcy
3. Ostatnie wyzwanie, czyli Rambo po latach podejmie ostatnie wyzwanie

Podsumowując mieszanka melancholii i chęci zemsty umotywuje profesjonalistów na końcu ich tułaczki w profesjonalnym futbolu

I love it!

Jedyna nadzieja to Messi. Tyle.

Jeśli nasza gra będzie wyglądała jak w pierwszej połowie z Napoli to są szanse na triumf. Bardzo chciałbym żeby Dembele dostał szanse jego dynamiczność może nam dużo dać ale znając życie Grizou będzie kopał się po czole przez 85 minut i wtedy zobaczymy jakieś zmiany.

Super tylko w tej rywalizacji nie ma faworytów, Bayern też nim nie jest ,można powiedzieć ze Barca ligi mistrzów nie wygrała ostatnio ale bayern tak samo jej nie wygrywał.