Thomas Müller: Messi jest w dobrej formie, można się przed nim bronić tylko w sposób drużynowy

Dariusz Maruszczak

13 sierpnia 2020, 20:50

Marca, MD

3 komentarze

Fot. Getty Images

Piłkarz Bayernu Monachium Thomas Müller wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Barceloną. Niemiec wypowiadał się w bardziej koncyliacyjnym tonie niż byłe gwiazdy Bawarczyków i podkreślił znaczenie powstrzymania Leo Messiego w sposób drużynowy. Müller liczy też, że jego zespół zdoła przejąć kontrolę nad grą.

Krycie Messiego: Przede wszystkim chcę powiedzieć, że Messi jest w dobrej formie i nie jest piłkarzem, przed którym można się bronić tylko jednym zawodnikiem. Z doświadczenia wiemy, że działa to tylko wtedy, jeśli robi się to w sposób drużynowy. Jeśli przejdzie pierwszego, może zatrzymać go drugi. Jeśli nie, to trzeci, a wtedy pierwszy i drugi wrócą na pozycję oraz do Messiego. Musimy być agresywni w pojedynkach. Mecz będzie emocjonujący i interesujący. Zobaczymy, jak wszystko wyjdzie i zadziała. Jeśli ktoś spojrzy na nasze mecze w ostatnich miesiącach, zobaczy, że graliśmy przeciwko wspaniałym piłkarzom i byliśmy w stanie ich powstrzymać, ale zawsze jako zespół. Nie chodzi jednak tylko o Messiego, ale całą Barcelonę, którą trzeba zatrzymać.

Mecz: Spodziewamy się, że obie drużyny będą chciały mieć piłkę. Chcemy być stroną dominującą na boisku i stanowić zagrożenie dla rywala. Chcemy być szybcy i wygrywać sporne piłki. To normalne, że w pierwszych minutach nikt nie ryzykuje, ale zobaczymy, jak wszystko się rozwinie. Chcemy kontrolować mecz dzięki naszej jakości, a jutro przekonamy się, co się wydarzy. W futbolu nigdy nie wiadomo, wszystko jest możliwe. Chcemy jednak narzucić nasz styl gry. Mam dobre przeczucia na jutro, ale mierzymy się z wielkim klubem, to Barcelona. Ma nie tylko doskonałe indywidualności, ale również wielkie międzynarodowe doświadczenie i jest silna jako zespół. Zdobyła dużo trofeów.

Rywalizacja z Coutinho: Philippe jest dla nas bardzo ważnym piłkarzem. Stanowi część naszego zespołu. Wszyscy wiedzą, jakie ma umiejętności. Podstawowa jedenastka jest ważna, ale również zawodnicy, którzy wchodzą z ławki, mogą zadecydować o losach meczu. Mamy przykład z poprzedniego wieczoru ze spotkania PSG. Coutinho może pokazać swoją jakość.

Wyprzedzenie Philippa Lahma w liczbie meczów w Lidze Mistrzów: Nic wyjątkowego. Chcę występować przez kolejne lata i mam nadzieję, że będę mógł rozegrać dużo więcej spotkań w Lidze Mistrzów. Dobrze przeczytać to w gazetach, ale to wszystko. Jesteśmy skoncentrowani na tym pojedynku i liczba meczów, które mogę osiągnąć, nie ma znaczenia. To nie ma nic wspólnego z jutrzejszym starciem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oni już się przed nim bronili drużynowo.

jeżeli dobrze wyłączą z gry messiego to wyłaczą z gry barcelonę... bo niestety reszta zawodników nie ma inicjatywy

Muller ten sezon to twój zmierzch kariery
I ostatnia szansa