Arturo Vidal: Bayern nie gra z zespołem z Bundesligi, tylko z najlepszą drużyną na świecie

Julia Cicha

13 sierpnia 2020, 18:57

43 komentarze

Fot. Getty Images

Arturo Vidal odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem z Bayernem Monachium. Chilijczyk pokazał dużą pewność siebie i zapewnił, że Barça jest w stanie powalczyć o awans.

[Marc Brau, Barça TV] Gracie jutro z Bayernem, który bardzo dobrze znasz i który wydaje się być w bardzo dobrej formie. Wy jednak jesteście Barceloną i wierzycie w awans do półfinału.

Tak, jutrzejszy mecz jest bardzo ważny. Mamy nadzieję, że ten turniej będzie nasz. Wiemy, że Bayern jest w świetnej formie, zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec. Wiemy, że będzie ciężko, ale jesteśmy Barceloną i jeśli zagramy dobrze i zrobimy to, co musimy, zapewne awansujemy. Spotkanie będzie piękne i wyrównane. Damy z siebie wszystko.

[Laura Brugues, TV3] Podoba wam się ten format rozgrywek?

Mnie się podoba, tak gra się w Copa América, drużyny od samego początku walczą o wygraną. W dwumeczu czasem zespół zamyka się i spektakl się komplikuje.

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Czy zdenerwowały was deklaracje osób związanych z Bayernem?

Słyszałem je, ale nie zwróciłem na nie większej uwagi. Znam piłkarzy Bayernu i to, co mówi się na zewnątrz, nie jest tym, co oni myślą. Są pewni siebie, ale jutro nie grają z drużyną z Bundesligi, tylko z Barceloną – najlepszym zespołem na świecie.

[Helena Condis, Cadena COPE] Czy z powodu twoich doświadczeń w Bayernie oraz nieobecności w starciu z Napoli zasługujesz jutro na miejsce w pierwszej jedenastce?

[śmiech] Nie wiem, czy zasługuję. Wszyscy zawodnicy, którzy są w Portugalii, chcieliby zagrać i na to zasługują. Trener musi wybrać jedenastkę, a ona musi zagrać jak najlepiej, by móc awansować.

[Toni Padilla, Diario Ara] Jak oceniasz pracę Hansiego Flicka? Jak rywalizuje się z Bayernem, który jest określany jako faworyt?

Flick bardzo dobrze sobie radzi, zdobył dwa trofea, co jest bardzo trudne. Nie bez powodu jest trenerem Bayernu, zasługuje na to. W kwestii faworytów – zawsze tak jest. Mówiłem już jednak, że Barcelona jest najlepsza na świecie, więc mecz będzie wyrównany. Zobaczymy, kto poradzi sobie lepiej i kto bardziej powalczy.

[Jordi Quixano, El País] Czy Lewandowski jest najgroźniejszym piłkarzem Bayernu? Czy jest lepszy od Messiego, jak mówią Rummenigge i Matthaus?

Jest świetny, to niemęczący się strzelec, jest bardzo groźny. Widziałem, jak trenuje i się przygotowuje. Bardzo trudno będzie go jutro kryć, ale jesteśmy przygotowani. A co do Leo, to trudno go porównać, bo Messi jest z innej planety. Lewandowski razem z Suárezem jest najlepszym napastnikiem na świecie, ale trudno go porównać do Messiego.

[Carles Ruiperez, La Vanguardia] Co pamiętasz z twojego jedynego zwycięstwa z Bayernem, gdy grałeś jeszcze w Bayerze Leverkusen?

Pamiętam, graliśmy w Pucharze Niemiec i wygraliśmy 4:2 lub 4:1. Strzeliłem jednego gola. To było dawno temu, minęło wiele czasu. Wszystkie spotkania są inne, teraz jestem w Barcelonie.

[Josep Capel, Radio Nacional] Co sądzisz o tym, że niektórzy kibice Barcelony nie uważają was za faworytów i są pesymistami w kwestii awansu?

Rozumiem to. Jesteśmy najlepsi na świecie, ale nie pokazaliśmy tego na boisku w ostatnich meczach ligowych. Mamy jednak najlepszych zawodników i jeśli będziemy współpracować, możemy pokonać każdego. Jutro chcemy to udowodnić.

[Marcelo Bechler, Esportiu Interativo] Co myślisz o wczorajszym występie Neymara? Rozumiesz, dlaczego Barcelona chce go sprowadzić?

Tak, nie tylko przez wczorajsze spotkanie. Neymar udowodnił swój poziom, gdy tu grał, i dlatego mówi się, że Barça chce go z powrotem. Jest utalentowany i na pewno by nam pomógł. Ja nie wiem, jak będzie. Wczoraj wielu innych graczy też bardzo dobrze się spisało. My myślimy tylko o Bayernie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsza drużyna na świecie jest Liverpool, to do nich należy tytuł klubowego mistrza swiata

Najlepszą drużyną na świecie to byliśmy 10 lat temu. Teraz jesteśmy silną drużyną ale nie najlepszą na świecie.

Vidal na taki Bayern to się przyda.

Qrwa mamy najlepszego pilkarza w historii tego sportu w składzie. Wszystko jest możliwe. Visca el Barca!

Moze barca nie gra takiej pilki jak kiedyś ale dla mnie jest to najlepsza druzyna na świecie i nic tego nie zmieni. Forca Barca

Vidal przesadził z tą najlepszą drużyną na świecie . Tak było kiedyś teraz jesteśmy jak każdy inny silny zespół . Troszeczkę więcej pokory by się przydało bo takie słowa napewno nie pomogą w jutrzejszym meczu .

Vidal jak zwykle na dopingu - nadmiar testoateronu.
konto usunięte

Dzwon po karetkę duszę się ze śmiechu XDDDDDDD Najlepszą na świecie? Może i jest topowa ale nie najlepsza

samozwańcza najlepsza drużyna na świecie :)

najlepsza druzyna świata to sie rozpadła po odejściu guardioli

I cyk wyjaśnione, jutro na pełnej i będzie gitara

Ciekawe kiedy ostatni.raz w meczu o stawke dla Barcelony mielismy kursy w granicach 3,3-3,5 na Jej wygraną.

W sensie miłości to tak najlepszy klub świata, sportowo niestety nie wiem czy aktualnie top10

O występ Vidala się nie martwię, gorzej z np. Albą, czy Rakiticiem...

Oni chyba wszyscy naprawdę wierzą w to, że Barcelona nadal jest najlepszym klubem na świecie patrząc na wywiady. No i tak sobie wmawiają tylko, że samym takim twierdzeniem nie wygrają na boisku

Wyjaśnił :D :D :D

Dawaj ich Vidal po kolei,coś się Lewy będzie rzucał,to lepa na twarz i jedziemy z nimi.

Gdyby to 10 lat temu to pewnie te słowa byłyby prawdziwe