Frenkie de Jong: Jest mi obojętne, kto jest faworytem

Julia Cicha

12 sierpnia 2020, 21:00

FCBarcelona.es

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong udzielił wywiadu stacji beIN USA. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi pomocnika.

Wygrana z Napoli: To był dobry mecz, zagraliśmy jak drużyna i wygraliśmy z trudnym rywalem. Wypracowaliśmy dobry wynik w pierwszej połowie, co sprawiło, że w drugiej części gry byliśmy spokojniejsi.

Final 8: Jesteśmy pewni siebie, jesteśmy jedną z najlepszych drużyn na świecie i mamy świetnych zawodników. Mamy pozytywną energię.

Bayern: Jest mi obojętne, kto jest faworytem. Bayern jest świetnym zespołem, ale zobaczymy, co się wydarzy. Po meczu okaże się, kto jest lepszy.

Faworyci: Jesteśmy jednymi z faworytów, Barça zawsze nim jest. Wiele drużyn może jednak wygrać rozgrywki. Nowy format daje niewielką przewagę klubom mającym teoretycznie nieco mniejsze szanse, bo mogą zaskoczyć w jednym meczu, a w dwóch już niekoniecznie.

Koledzy w linii pomocy: Mamy wielu dobrych piłkarzy w pomocy. Nie mam żadnego problemu z grą z którymkolwiek z nich. Sergio Busquets bardzo mi pomógł, szczególnie na początku. Nie mówię tylko o piłce, także o życiu, opowiadał mi o klubie. Mam bardzo dobre relacje ze wszystkimi kolegami.

Pozycja na boisku: W tym sezonie grałem na różnych pozycjach, w Ajaksie i w reprezentacji jestem jednym z dwóch piwotów, to zależy od ustawienia i od trenerów oraz od kolegów i taktyki. Każdy trener jest inny, pojawiają się różne szczegóły taktyczne.

Zawodnicy: Riqui bardzo dobrze sobie radził w tym sezonie, ma wielki talent i umiejętności, a do tego wychował się w La Masii. Pjanić? To świetny zawodnik, ma dużą jakość z piłką. W poprzednim sezonie grałem przeciwko niemu, sprawi, że zespół będzie silniejszy. Messi jest inny niż wszyscy, jest najlepszy na świecie z dużą przewagą. Posiadanie go w drużynie to duża zaleta.

Ocena sezonu: To był trudny sezon. Ważna jest autokrytyka, by się poprawić. Zmieniliśmy trenera, wiele się wydarzyło. Postaram się dobrze zakończyć kampanię, wygrywając Ligę Mistrzów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a jakby tak zagrać 4-2-3-1 z de jongiem i bussim z tyłu, z przodu ansu, griezmann, messi, a na szpicy suarez.. messi z grizmanem rotowali by pozycją między sobą, jak dla mnie mogłoby to działać.

Nie ma żadnych podstaw aby nie wierzyć w zwycięstwo Dumy Katalonii. Mamy wszystko co jest potrzebne aby wygrać LM, szczególnie w jej obecnym formacie. Naszą główną przewagą jest oczywiście Messi ale nie można odbierać atutów pozostałym zawodnikom, szczególnie mając w składzie takich rzemieślników jak: Ter Stegen, Pique, Lenglet, Alba, Vidal, De Jong, Busi, Suarez, Griezmann, Fati.

Naprawdę, robi mi się niedobrze od tych negatywnych komentarzy osób mieniących się fanami Blaugrany, w których skazuje się nas na porażkę. To jęczenie o potrzebie zmian, narzekanie na wiek piłkarzy itd. w momencie w którym ekipa walczy o LM jest zupełnie niepotrzebne. Teraz jest czas aby wierzyć, wspierać, pozytywnie się emocjonować. Ludziom, którzy nie potrafią być pozytywni polecam wycieczkę do psychologa.

VeB!

frankie miał cięęęęężki sezon do adaptacjii ale wierze że w przyszłym sezonie bedzie już pewniejszy i dojrzalszy choć i tak na barkach utrzymał ciężar którego nie utrzymał by nie jeden stary

To prawda że nie ma znaczenia kto jest faworytem, bo jeśli Barca ma się obudzić i zacząć grać na najwyższym poziomie to właśnie teraz. Wierzę że jesteśmy w stanie przejść Bayern, mimo że to chyba najtrudniejszy rywal tej edycji LM.

Frenkieeeee Frenkieeeee Frenkieeeee !!!!!!!