Oficjalnie: Pierwszy przypadek koronawirusa w FC Barcelonie!

Julia Cicha

12 sierpnia 2020, 11:10

FCBarcelona.es

140 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała o pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem wśród piłkarzy pierwszego zespołu.

Mowa o jednym z zawodników, którzy rozpoczynają jutro presezon. Pozytywny wynik dał test przeprowadzony wczoraj po południu. Zarażony gracz nie ma objawów, czuje się dobrze i jest odizolowany w swoim domu.

Klub poinformował odpowiednie władze sportowe i sanitarne. Sprawdzono też, z kim miał kontakt, by te osoby również mogły zostać poddane testom. Piłkarz nie miał kontaktu z członkami pierwszego zespołu, którzy jutro polecą do Lizbony.

Kiedy pojawią się kolejne informacje na temat tożsamości zawodnika, niezwłocznie o tym poinformujemy. Na razie wiadomo, że jest to ktoś z dziewiątki: Francisco Trincão, Rafinha, Oriol Busquets, Juan Miranda, Pedri, Jean-Clair Todibo, Matheus Fernandes, Moussa Wagué i Carles Aleñá.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mogłaby już się skończyć ta farsa. Śmieszny Covid. Choruje bezobjawowo?Jakaś nowa definicja choroby, brak objawów, ale choruje. Śmiech na sali

@krzysiekVeB Nie widzę w tym nic śmiesznego. Taki przebieg choroby może nie pozwolić podjąć odpowiednich środków co może skutkować komplikacjami zdrowotnymi oraz nieświadomym zarażaniem innych. Można przejść bezobjawowo inne choroby np zawał i to też może mieć swoje ujemne strony. W dzisiejszych czasach, patrząc na to co się dzieje na świecie trzeba w ogóle nie myśleć żeby pieprzyć takie bzdury o farsie.

@slayer wyłącz telewizor

@krzysiekVeB Śmieszny Covid? Zapraszam do mnie na oddział szpitalny w Poznaniu to zobaczysz czy taki śmieszny...Bredzisz głupoty....

@slayer Ale jak bezobjawowo?? Jak nie mam objawów, to jestem zdrowy, czy chory twoim zdaniem?

@krzysiekVeB HIV i toksoplazmoza też są przechodzone bezobjawowo

@krzysiekVeB Większość nowotworów aż do późnych stadiów, a także borelioza, kiła i gruźlica są bezobjawowe. Długo rozwijająca się niedokrwistość jest bezobjawowa nawet do bardzo niskich stężeń hemoglobiny we krwi. WZW B może przebiegać bez wyraźnych objawów aż do rozwoju raka wątroby.
Ciekawe jest np. WZWA, gdzie dzieci często chorują bezobjawowo, ale dorośli często wymagają hospitalizacji.
Śmieszne choroby, co nie?

@slayer rzeczy o których piszesz, komplikacje itp. zawsze były i będą. Wirusy były i będą. Widziałeś umieralność? Spójrz i masz odpowiedź z czym mamy do czynienia. Śmiać mi się chce. Byle co się stało i ludzie robią z siebie idiotów chodząc posłusznie w maseczkach. Zacznij myslec i żyj normlanie, bez strachu. Pseudopandemia.

@YeastMoss patrząc na jaką skalę straszą ludzi w mediach i na to jakie są statystyki umieralności to tak, śmiać mi się chce jak cholera

@krzakov tak dla Twojej wiadomosci, testy sa wykonywane na obecnosc wirusa, co nie rowna sie z byciem chorym

@krzysiekVeB dokładnie, tak jak mówisz. Szkoda w ogóle dyskutować na ten fikcyjny temat. Powiem krótko, wyłącz telewizor włącz myślenie.

@Walczy Puste przejazdy karetek na sygnałach, puste oddziały zakażonych na Covid19, Prezydent zapieprzajacy bez super ochronnej maski, to Twoim zdaniem co? Teatr? , Człowieku nie Ty jeden pracujesz w szpitalu bądź masz kogoś bliskiego tam.
Komentarz usunięty przez użytkownika

@krzakov Możesz nie mieć objawów ale możesz zarażać innych, proste. Podejrzewam że to coś podobnego jak z chorymi na aids i nosicielami hiv. Poza tym nie jestem lekarzem ale tak na zdrowy rozum mogą być choroby które nie mają zewnętrznych objawów ale robią spustoszenie wewnątrz organizmu. Czy np każdy chory na raka musi mieć jakies widoczne objawy? Nie i dlatego tak często problemem jest zbyt późne wykrycie.

@preemo Możesz rozwinąć swoją światłą myśl? Jakoś nie mogę pojąć co zmieni wyłączenie telewizora, zresztą ja prawie nie oglądam TV.

@krzysiekVeB Gdzie w artykule osobę zarażoną nazwano chorą?

@speedslo To trochę niepoważne wyciągać wnioski z jednego zdania ale zapytam: jesteś płaskoziemcą albo turbolechitą?

@krzysiekVeB Bo Ci się wydaje, że nie mając najwyraźniej nic wspólnego z ochroną zdrowia, wiesz co oznaczają te liczby. Widzisz bezwzględną wartość i wydaje Ci się, że jeśli jest mniej niż 10, czy mniej niż 1 to jest mało. Nie jest mało, bo nie tak to działa. Policz sobie dla jakiego procenta Europejczyków są miejsca w szpitalach i co by się stało, gdybyś pozwolił temu "małemu procentowi" zachorować bez wypłaszczania krzywej.
Bez lockdownu COVID wykończyłby polskie szpitale, widać to po np. Szwajcarii, która podeszła do tematu odważnie, zakładając że jeden z najbardziej rozwiniętych systemów opieki zdrowotnej w Europie ich zbawi, ale szpitale zostały zapchane po brzegi.

Poza tym mnie bawi z kolei nazywanie przekazywania informacji straszeniem ;) Skąd to się wzięło? Wprowadźmy w ogóle zakaz mówienia o negatywnych rzeczach, bo to przecież straszne.

@slayer Fakty o których piszesz nie zmieniają liczb które w stosunku do skali obostrzeń czy paniki w mediach są po prostu znikome i śmieszne

@Xenoxi Ja nie pytam się o testy. Tylko o to, czy jak nie mam żadnych objawów, to jak mogę być chory.

@slayer No to nie choruję, jak nie mam objawów... Jeżeli są choroby, które nie mają zewnętrznych objawów, a robią spustoszenie wewnątrz organizmu, to jednak nie jest to chorowanie bezobjawowe.
A jakie powoduje spustoszenie w organizmie koronawisus, skoro nie ma się żadnych objawów i organizm sobie z nim radzi?

@krzakov Zapytaj się tych którzy przeszli koronawirusa albo sobie poczytaj jak mieli fajnie, bezobjawowo i jak organizm sam z siebie sobie poradził bez żadnego wysiłku. Żeby daleko nie szukać Recber Rustu wylądował z tym cholerstwem w szpitalu i nie wyglądał na szczęśliwego.

@slayer ale to miał objawy czy nie miał twoim zdaniem?
I czytaj ze zrozumieniem. Ja piszę tylko i wyłącznie o tym, czy można chorować bezobjawowo. Nie piszę nic nt. tych co chorowali.
A ci co przeszli bezobjawowo to skąd mogą wiedzieć że przeszli skoro nie mieli robionych testów ani objawów?

@Xenoxi no i? Bo nie rozumiem twojego "wywodu".

@krzakov nie musisz być chory, możesz być nosicielem, sam mam takie podejście do tego wirusa takie jak i Ty, ale też nie ma co gadać, że to wymysł i nie istnieje, po prostu jest jak każde inne, ale jest to coś "nowego" wiec na świecie sensacja
« Powrót do wszystkich komentarzy