Josep Maria Bartomeu: Trincão nie jest na sprzedaż, podobnie jak inni młodzi piłkarze

Dariusz Maruszczak

5 sierpnia 2020, 20:37

beIN Sports, Marca, MD

43 komentarze

Fot. Getty Images

Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu telewizji BeIN Sports, w którym wypowiedział się m.in. na temat niechęci władz Napoli co do gry na Camp Nou, przyszłości Trincão i innych młodych piłkarzy oraz zachowania Arthura.

Krytyka De Laurentiisa ws. gry na Camp Nou: Kompletnie nie podzielam deklaracji prezesa Napoli. On ma swoje powody, ale uważam, że to nasza odpowiedzialność, aby sprawy wróciły do normalności, a polega ona na tym, że drużyny grają na swoich stadionach. To logiczne. Alarmistyczne komunikaty, takie jak jego, są złe dla wszystkich. Właściwy komunikat pochodzi z UEFA, czyli staranie się, żeby było jak najwięcej normalności, a postępowanie zgodne z protokołem. Zgadzam się z UEFA również ws. fazy finałowej w Lizbonie. Od samego początku myśleliśmy, że mecz z Napoli odbędzie się tutaj. Byłoby bardzo dziwne, gdyby nie został rozegrany na Camp Nou. Sytuacja w Barcelonie i Katalonii poprawia się i prowadzimy normalne życie.

Nowy format Ligi Mistrzów: Podoba mi się tradycyjny format dwumeczu, ale pandemia zmieniła wszystkie plany i udało się zorganizować najlepszy możliwy format dla wszystkich drużyn.

Sprzedaż Trincão: Nie jest na sprzedaż. Podobnie jak Pedri, Ansu, Ter Stegen, Riqui Puig czy Araujo… Ci młodzi piłkarze nie są na sprzedaż. Próbujemy stworzyć nowe pokolenie zawodników.

Kontrakt Fatiego: Ma kontrakt piłkarza rezerw i część tej umowy wskazuje, kiedy awansuje do pierwszego zespołu i na jakich warunkach, dlatego jesteśmy spokojni. Warunki są uzgodnione. Chcemy, żeby nam pomógł, przede wszystkim teraz w Lidze Mistrzów, żeby dalej grał i się rozwijał.

Kontrakt Ter Stegena: Marc jest wspaniałą osobą i piłkarzem, a jako bramkarz zawsze to udowadnia. W obecnej sytuacji związanej z koronawirusem powiedział, że lepiej będzie poczekać z rozmową na temat przyszłości, jednak tak czy siak przechodzi ona przez przedłużenie kontraktu z Barceloną. Mamy bramkarza na lata, ponieważ jest młody. Kiedy będzie większy spokój w sprawie pandemii, porozmawiamy z Markiem, aby sfinalizować przedłużenie kontraktu.

Wrażenia przed meczem z Napoli: Wrażenia są pozytywne. Piłkarze trenują z wielką ochotą. Ten mecz będzie bardzo wyjątkowy, to powrót Ligi Mistrzów, co do której mamy wielkie nadzieje i oczekiwania. Jesteśmy na nie przygotowani.

Ostatnie tygodnie: W związku z pewnymi sprawami dokonano pozytywnej autokrytyki. Wszyscy doszliśmy do sytuacji, w której znamy błędy i staramy się je naprawić. Piłkarze mieli krótki okres wakacji, a teraz ich nadzieje są odnowione i mają wielkie chęci.

Przyszłość Setiena: Ma kontrakt do końca następnego sezonu, który będzie inny. Przyjdą na stałe młodzi piłkarze, również z Barcelony B, jak Riqui, Ansu czy Araujo. Do klubu trafią inni zawodnicy, jak Trincão, Pedri czy Pjanić. Pokładamy nasze zaufanie w Setienie.

Przedłużenie umowy Messiego: On sam mówi, że chce zakończyć swoje profesjonalne życie w Barcelonie, i to się stanie. Nie mam wątpliwości, że to właśnie tutaj przejdzie na emeryturę. Przybył tu jako dziecko, czuje te barwy. Jest najlepszym piłkarzem w historii i wie, że to jego klub na zawsze.

Wymiana Arthur - Pjanić: Wersja jest taka, że Barcelona otrzymała świetną ofertę za Arthura. Piłkarz dostał świetną propozycję z Juventusu, a Barcelona nie mogła mu takiej zaoferować. Doszliśmy do porozumienia. Klub nie naciskał na Arthura, żeby odszedł. Są takie oferty, którym Barça nie może odmówić. Sprowadzenie Pjanicia jest dobre dla klubu, ponieważ obserwowaliśmy go przez lata. Przybycie Bośniaka to dobra wiadomość.

Postępowanie wobec Arthura: To wewnętrzna sprawa klubu. Traktujemy ją z maksymalną dyskrecją. Fakt, że nie wrócił z wakacji, wcale nas nie cieszy, nie jest to dobre dla jego kolegów i zespołu, który potrzebował go na następne tygodnie. Nie da się tego usprawiedliwić, dlatego wszczęliśmy postępowanie dyscyplinarne.

Neymar: Jakie muszą zaistnieć okoliczności, żeby Neymar wrócił? PSG musi chcieć go sprzedać, a z tego co wiem, to nie chce. Nie jest to jednak temat, który nas obecnie zajmuje. Sytuacja finansowa nie jest dobra w wielkich europejskich klubach. Nie przewidujemy, żeby wielkie operacje mogły zostać przeprowadzone. Trudno, żeby kluby decydowały się sprzedawać czołowych piłkarzy w takiej sytuacji.

Lautaro: Nie ma zaplanowanej daty powrotu do rozmów. Kiedy zakończy się Liga Mistrzów, będziemy rozmawiać z wieloma klubami, również z Interem. W tym momencie ten temat jest wstrzymany. 

Xavi: Pewnego dnia będzie trenerem Barcelony i zostanie nim, kiedy będzie chciał, ponieważ ma ku temu warunki i talent. Obecnie przedłużył kontrakt ze swoją drużyną i jest w innym projekcie. Rozmawiam z nim regularnie, dzwoniłem do niego, kiedy miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Wpływ koronawirusa na Barcelonę: Wpłynął na futbol i wielkie kluby. W przypadku Barcelony straty wynoszą około 200 milionów, a to wielki wpływ na budżet. Piłkarze bardzo pomogli z redukcją zarobków, ale przewidujemy, że ta sytuacja zostawi po sobie ślad na najbliższe dwa lub trzy lata.

Kibice na Camp Nou: Mamy projekt Espai Net i Segur, aby publiczność mogła wrócić na stadion. Żeby kibice wrócili częściowo, jeśli nie będzie to możliwe w 100%. Podporządkowujemy się jednak decyzjom organów służby zdrowia.

Przesłanie dla kibiców: Chcę przesłać fanom pozytywne przesłanie radości i nadziei. Drużyna podejdzie z optymizmem do rywalizacji z Napoli, które jest bardzo silną drużyną, i będzie skupiona na awansie do kolejnej rundy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

No dziwne jakby byli XD ludzie robią takie idotyczne spekulacje przez które wariujemy a ten mówi oczywistą rzecz ╏ ” ⊚ ͟ʖ ⊚ ” ╏

Możecie się czepiać ale ja na przykład uważam że wypowiedź o Xavim to trochę nie w porządku w stosunku do Setiena. Okej jest jak jest i każdy wie że nie będzie na zawsze ale mówienie że z Xavim jest w stałym kontakcie i przyjdzie do tego klubu kiedy będzie chciał jest chyba niezręczne dla Quiqe. Bo co? Xavi powie za dwa miesiące że chce przyjść i nagle go zwalniają.
To trochę jak mieć dziewczynę i mówić jej że się ją kocha i darzy szacunkiem ale jak odezwie się laska która Ci się podoba od lat to od razu te zostawiasz i lecisz na tamtą

Trochę to dziwne. Nie chcą sprzedawać młodych A stare tłuste koty siedzą bezpiecznie na najwyższych kontraktach. A z drugiej strony kogoś muszą sprzedać żeby te koty finansować

w porę się zorientował, że kadrę trzeba odmładzać

Nikt z młodzieży nie jest na sprzedaż, chyba, że ktoś da 5M Euro, wtedy może raczej na pewno xD

Oglądam właśnie Inter z Getafe i nie mogę uwierzyć jak mogliśmy tak lekko oddać Cucurelle....

Jedyne co cieszy, to mamy naprawdę kilku młodych wilków prezentyjacych się bardzo dobrze jak na swoje lata!

Przepraszam, ale cały wywód Bartomeu sprzed kilku dni kupy i logiki się nie trzyma, teraz jeszcze to pogłębia. Pozwolę sobie odnieść się do tych poprzednich opowieści Wielkiego Sternika.

Wystarczy zadać podstawowych pytań:
1) Jak Arthur mógł otrzymać ofertę z Juventusu, skoro zgodnie z przepisami FIFA Juventus musiałby najpierw wystąpić o zgodę Barcelony na złożenie oferty? Nic tutaj Bartomeu nie opowiada o naruszeniu przepisów przez Włochów.
2) Dlaczego kontrakt Arthura w ogóle miałby być przedłużany – i to na nowych warunkach – skoro obowiązywał aż do 2024 roku?
3) Jak to jest, że Arthur był w stanie wymusić na Barcelonie swoje odejście tylko tym, że chciał więcej pieniędzy? Aż tak potężną miał pozycję, żeby dyrygować biednym Bartomeu i jego nieszczęśliwym zarządem?
4) Skoro głównym problemem z Arthurem były pieniądze, no to dlaczego sprowadzają gościa z dużo wyższą pensją i jak to uzasadnić?
5) Co to w ogóle znaczy, że „decyzję podjął jednak Arthur”? Jak to jest, że sam Arthur publicznie zarzekał się, że nie chce odchodzić, choć według Bartomeu on sam to odejście wymyślił? I jak to jest, że Setién zapewniał, że nic nie wie o tym, żeby Arthur miał odejść? Kto więc kłamał?
6) Skoro Arthur wymyślił całą akcję z Juventusem, no to jak i po co Barcelona miałaby naciskać na jego odejście?
7) „To decyzja sportowa, która później przełożyła się na porozumienie finansowe” – czyli wymuszenie transferu przez Arthura było jednocześnie "decyzją sportową" Barcelony? Wychodzi na to, że jednocześnie "sportowo" nadawał się do odstrzału, a jednocześnie sam wspaniałomyślnie na ten odstrzał się podstawił, choć przecież niby... chciał zostać.
8) Jeśli niemal pewne jest, że w całej akcji z Arthurem chodziło tak naprawdę o sztuczkę księgową, to jaki plan B miał Bartomeu na zdobycie tych 70–80 mln euro?

A już ta historyjka, że zrządzeniem losu Arthur dostał ofertę akurat z Juventusu i akurat, niewiarygodnym wprost zbiegiem okoliczności, gra tam Pjanić, którego od dawna chcieli sprowadzić, budzi raczej politowanie.

Do tego jeszcze ten zupełny brak przyciśnięcia rozmówcy przez miejscowych dziennikarzy, nawet gdy ten rozmówca ewidentnie przeczy samemu sobie, opowiada rzeczy nielogiczne lub po prostu bredzi. No, ale tu trzeba byłoby sporej odwagi, bo jeden czy drugi taki wywiad i o następnej „entrevista exclusiva” taki pismak mógłby już tylko pomarzyć... A Bartomeu chyba nie umie nawet do końca zapamiętać tej swojej wersji zdarzeń.

Zabaczymy za rok albo i krócej

Wszyscy wieszają psy na Bartku jako za odpowiedzialnym za całe zło, które dzieje się ostatnio w Barcelonie, ale moim zdaniem on już nic zmienić nie może, bo szatnią rządzą święte krowy.

Skoro obserwowali Pjanicia przez lata to czemu go sprowadzili jak jest po 30stce xD

Bartomeu Normalnie odpowiada na pytania a wy krytykujecie każde słowo.
Fakt ktoś jest winny w zarządzie Barcy
Niektóre decyzję będą dobre niektóre złe.
Ale co wy wiecie
Nikt znas nie zna prawdy
Codziennie jakaś gazeta coś nowego wymyśli
Messi w Interze
I połowa na tej stronie już go żegna.
Neymar wraca
Druga połowa Znowu krytykuje
Haha
A strzeli gola i wszyscy go znowu będą kurcze kochać.

W innych klubach też się dzieją różne Bagna, przyjdzie nowy Prezydent i jescze się okaże że będzie gorzej.

Ale to jest Już nie śmieszne ale Nudne
CZYTANIE tych komentarzy
Negatywnych
Jakbyście naprawdę siedzieli od środka w tym klubie.
Pozdro ;)


konto usunięte

Chyba ze ktos zechce wymienić 30sto latka

A Todibo to nie jest młody ?
konto usunięte

Carles Perez lubi to.

Główny problem tego klubu przemówił.

"Przesłanie dla kibiców: Chcę przesłać fanom pozytywne przesłanie radości i nadziei." Hahahaha jak jakiś Pastor xD
Wielebny Josep :D.

Oho.. Bartek wierzy w Setiena, czyli po LM go już nie będzie

Doszliśmy do momentu, że czego Bartomeu by nie powiedział o zawodnikach, to nikt mu już nie uwierzy. Czy ten zostanie, czy tamten zostanie sprzedany, a tamten kupiony. Praktycznie żaden kibic już mu nie wierzy. Nie jest godny zaufania. Idź stąd już. Naprawdę.

"Kiedy będzie większy spokój w sprawie pandemii, porozmawiamy z Markiem, aby sfinalizować przedłużenie kontraktu."
To chyba znaczy że nie doszli z nim do porozumienia...

"Klub nie naciskał na Arthura, żeby odszedł. Są takie oferty, którym Barça nie może odmówić."
Mam wrażenie że mamy tutaj trochę sprzeczność. Z jednej strony oferta nie do odrzucenia a z drugiej Arthur, który ma żal za wypchnięcie go z klubu.