Josep Maria Bartomeu: Trincão nie jest na sprzedaż, podobnie jak inni młodzi piłkarze

Dariusz Maruszczak

5 sierpnia 2020, 20:37

beIN Sports, Marca, MD

43 komentarze

Fot. Getty Images

Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu telewizji BeIN Sports, w którym wypowiedział się m.in. na temat niechęci władz Napoli co do gry na Camp Nou, przyszłości Trincão i innych młodych piłkarzy oraz zachowania Arthura.

Krytyka De Laurentiisa ws. gry na Camp Nou: Kompletnie nie podzielam deklaracji prezesa Napoli. On ma swoje powody, ale uważam, że to nasza odpowiedzialność, aby sprawy wróciły do normalności, a polega ona na tym, że drużyny grają na swoich stadionach. To logiczne. Alarmistyczne komunikaty, takie jak jego, są złe dla wszystkich. Właściwy komunikat pochodzi z UEFA, czyli staranie się, żeby było jak najwięcej normalności, a postępowanie zgodne z protokołem. Zgadzam się z UEFA również ws. fazy finałowej w Lizbonie. Od samego początku myśleliśmy, że mecz z Napoli odbędzie się tutaj. Byłoby bardzo dziwne, gdyby nie został rozegrany na Camp Nou. Sytuacja w Barcelonie i Katalonii poprawia się i prowadzimy normalne życie.

Nowy format Ligi Mistrzów: Podoba mi się tradycyjny format dwumeczu, ale pandemia zmieniła wszystkie plany i udało się zorganizować najlepszy możliwy format dla wszystkich drużyn.

Sprzedaż Trincão: Nie jest na sprzedaż. Podobnie jak Pedri, Ansu, Ter Stegen, Riqui Puig czy Araujo… Ci młodzi piłkarze nie są na sprzedaż. Próbujemy stworzyć nowe pokolenie zawodników.

Kontrakt Fatiego: Ma kontrakt piłkarza rezerw i część tej umowy wskazuje, kiedy awansuje do pierwszego zespołu i na jakich warunkach, dlatego jesteśmy spokojni. Warunki są uzgodnione. Chcemy, żeby nam pomógł, przede wszystkim teraz w Lidze Mistrzów, żeby dalej grał i się rozwijał.

Kontrakt Ter Stegena: Marc jest wspaniałą osobą i piłkarzem, a jako bramkarz zawsze to udowadnia. W obecnej sytuacji związanej z koronawirusem powiedział, że lepiej będzie poczekać z rozmową na temat przyszłości, jednak tak czy siak przechodzi ona przez przedłużenie kontraktu z Barceloną. Mamy bramkarza na lata, ponieważ jest młody. Kiedy będzie większy spokój w sprawie pandemii, porozmawiamy z Markiem, aby sfinalizować przedłużenie kontraktu.

Wrażenia przed meczem z Napoli: Wrażenia są pozytywne. Piłkarze trenują z wielką ochotą. Ten mecz będzie bardzo wyjątkowy, to powrót Ligi Mistrzów, co do której mamy wielkie nadzieje i oczekiwania. Jesteśmy na nie przygotowani.

Ostatnie tygodnie: W związku z pewnymi sprawami dokonano pozytywnej autokrytyki. Wszyscy doszliśmy do sytuacji, w której znamy błędy i staramy się je naprawić. Piłkarze mieli krótki okres wakacji, a teraz ich nadzieje są odnowione i mają wielkie chęci.

Przyszłość Setiena: Ma kontrakt do końca następnego sezonu, który będzie inny. Przyjdą na stałe młodzi piłkarze, również z Barcelony B, jak Riqui, Ansu czy Araujo. Do klubu trafią inni zawodnicy, jak Trincão, Pedri czy Pjanić. Pokładamy nasze zaufanie w Setienie.

Przedłużenie umowy Messiego: On sam mówi, że chce zakończyć swoje profesjonalne życie w Barcelonie, i to się stanie. Nie mam wątpliwości, że to właśnie tutaj przejdzie na emeryturę. Przybył tu jako dziecko, czuje te barwy. Jest najlepszym piłkarzem w historii i wie, że to jego klub na zawsze.

Wymiana Arthur - Pjanić: Wersja jest taka, że Barcelona otrzymała świetną ofertę za Arthura. Piłkarz dostał świetną propozycję z Juventusu, a Barcelona nie mogła mu takiej zaoferować. Doszliśmy do porozumienia. Klub nie naciskał na Arthura, żeby odszedł. Są takie oferty, którym Barça nie może odmówić. Sprowadzenie Pjanicia jest dobre dla klubu, ponieważ obserwowaliśmy go przez lata. Przybycie Bośniaka to dobra wiadomość.

Postępowanie wobec Arthura: To wewnętrzna sprawa klubu. Traktujemy ją z maksymalną dyskrecją. Fakt, że nie wrócił z wakacji, wcale nas nie cieszy, nie jest to dobre dla jego kolegów i zespołu, który potrzebował go na następne tygodnie. Nie da się tego usprawiedliwić, dlatego wszczęliśmy postępowanie dyscyplinarne.

Neymar: Jakie muszą zaistnieć okoliczności, żeby Neymar wrócił? PSG musi chcieć go sprzedać, a z tego co wiem, to nie chce. Nie jest to jednak temat, który nas obecnie zajmuje. Sytuacja finansowa nie jest dobra w wielkich europejskich klubach. Nie przewidujemy, żeby wielkie operacje mogły zostać przeprowadzone. Trudno, żeby kluby decydowały się sprzedawać czołowych piłkarzy w takiej sytuacji.

Lautaro: Nie ma zaplanowanej daty powrotu do rozmów. Kiedy zakończy się Liga Mistrzów, będziemy rozmawiać z wieloma klubami, również z Interem. W tym momencie ten temat jest wstrzymany. 

Xavi: Pewnego dnia będzie trenerem Barcelony i zostanie nim, kiedy będzie chciał, ponieważ ma ku temu warunki i talent. Obecnie przedłużył kontrakt ze swoją drużyną i jest w innym projekcie. Rozmawiam z nim regularnie, dzwoniłem do niego, kiedy miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Wpływ koronawirusa na Barcelonę: Wpłynął na futbol i wielkie kluby. W przypadku Barcelony straty wynoszą około 200 milionów, a to wielki wpływ na budżet. Piłkarze bardzo pomogli z redukcją zarobków, ale przewidujemy, że ta sytuacja zostawi po sobie ślad na najbliższe dwa lub trzy lata.

Kibice na Camp Nou: Mamy projekt Espai Net i Segur, aby publiczność mogła wrócić na stadion. Żeby kibice wrócili częściowo, jeśli nie będzie to możliwe w 100%. Podporządkowujemy się jednak decyzjom organów służby zdrowia.

Przesłanie dla kibiców: Chcę przesłać fanom pozytywne przesłanie radości i nadziei. Drużyna podejdzie z optymizmem do rywalizacji z Napoli, które jest bardzo silną drużyną, i będzie skupiona na awansie do kolejnej rundy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Doszliśmy do momentu, że czego Bartomeu by nie powiedział o zawodnikach, to nikt mu już nie uwierzy. Czy ten zostanie, czy tamten zostanie sprzedany, a tamten kupiony. Praktycznie żaden kibic już mu nie wierzy. Nie jest godny zaufania. Idź stąd już. Naprawdę.
« Powrót do wszystkich komentarzy