Marca: Barcelona niedługo przedłuży umowę z Ansu Fatim

Julia Cicha

3 sierpnia 2020, 09:59

Marca

15 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona zamierza przedłużyć umowę z Ansu Fatim, co potwierdził we wczorajszym wywiadzie Josep Maria Bartomeu. Klub jest zachwycony postawą wychowanka, więc ważne jest zapewnienie jego przyszłości  na Camp Nou.

Zdaniem Marki przedłużenie kontraktu 17-latka jest teraz priorytetem Barçy. Obecnie skrzydłowy ma umowę typową dla gracza rezerw, w których nie zagrał ani jednego meczu. Pod koniec minionego roku przedłużono współpracę z nim do 2022 roku z klauzulą odejścia wynoszącą 170 milionów euro, ale teraz to nie wystarczy. Zdaniem dziennika doszło już do rozmów z otoczeniem piłkarza, by przekazać mu, że Barcelona pragnie podpisać kolejną umowę i zwiększyć klauzulę.

Teraz Fati stanie się pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny. Będzie to też związane z dużą podwyżką, choć zarobki Ansu wciąż będą dalekie od tych, którymi mogą się pochwalić największe gwiazdy. Marca podaje, że nowa klauzula odejścia wychowanka ma wynosić około 400 milionów euro. To kwota nieosiągalna dla jakiegokolwiek klubu, szczególnie w czasach kryzysu. Być może nowości w tej sprawie pojawią się już w ciągu najbliższych dni, ponieważ Barcelona nie zamierza czekać z negocjacjami, szczególnie że o 17-latka pytają inne drużyny, m.in. z Premier League. Tymczasem Ansu nie jest na sprzedaż.

Josep Maria Bartomeu potwierdził, że już w poprzednim kontrakcie zawodnika przewidywano kolejną prolongatę w przypadku stałego awansu do pierwszego zespołu. Określono tam nawet nową klauzulę i pensję, więc teraz wszystko powinno pójść sprawnie. Klub nie przewiduje większych problemów i jest pewny, że Fati pozostanie na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ansu jest świetnym zawodnikiem. Ciekawe co pokaże w kolejnym sezonie.

Mam nadzieję, że Fati zostanie w Barcelonie na wiele lat. Ten chłopak wnosi do zespołu w wieku 17 lat juz sporo konkretów, mam nadzieję, że jak się rozwinie to za kilka lat będziemy mieć świetnego skrzydłowego na dekadę. Liczę na tego gracza dodatkowo, że to będzie wspaniały impuls dla La Masii wraz z Riquim Puigiem.

Co do jego wypłaty - jeżeli już w wieku 17 lat ktoś zaoferowałby mu pieniądze podobne do najważniejszych zawodników to byłby szalony. Jednak jego kontrakt powinien co sezon iść do góry z wynagrodzeniem, jednak raczej w spokojnym tempie.

Klauzula 400 milionów i pensja daleka od zarobków największych gwiazd? Głupi będzie jak pójdzie na coś takiego.

Oby przedłużyli