Wayne Rooney: Gra wysokim pressingiem przeciwko Barcelonie w finałach Ligi Mistrzów była samobójstwem

Julia Cicha

2 sierpnia 2020, 20:09

Sport

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Były zawodnik Manchesteru United Wayne Rooney opowiedział o dwóch finałach Ligi Mistrzów przegranych z Barceloną. Napastnik określił taktykę Sir Alexa Fergusona jako “samobójczą”.

- Przegraliśmy dwa finały z Barçą Guardioli, ponieważ staraliśmy się grać wysokim pressingiem. To było samobójstwo. Pamiętam, że Alex Ferguson powiedział: „jesteśmy Manchesterem United i będziemy atakować, taki jest styl tego klubu”. Pomyślałem wtedy, że wcale nie byłem do tego przekonany.

- Myślę, że wszyscy zawodnicy w głębi duszy wiedzieli, że nie było to odpowiednie podejście, że porzucaliśmy drogę, która doprowadziła nas do sukcesu w półfinale w 2008 roku. Dwa razy przegraliśmy. Byliśmy wierni klubowi, ale potem usiedliśmy i pomyśleliśmy: „przegraliśmy”.

- Starcie City z Realem? Zawsze trudno jest takiej drużynie jak Real rozpocząć mecz z myślą o oddaniu piłki. Tak samo było z United.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kiedyś to było eh ,każdy trząsł spodniami przed Barca Guardioli :/

A dzisiaj by nas zniszczyli - to jest ten paradoks.

ach co za to były finały rooney mi o nich przypomniał , nie dosc ze nie cieprie manUnited to jeszcze dwa razy pod rzad Barca z nimi wygrała w LM

United miał wtedy niezłą paczkę, bramkarza, który z wiekiem stawał się jeszcze lepszy. VdS wyjmował niemożliwe. Jednak z Barceloną nie istnieli. Można było tylko otworzyć usta i podziwiać futbol, jakiego nigdy dotąd nie zaprezentowała żadna drużyna. To była sztuka w wykonaniu najlepszych aktorów na świecie, niepowtarzalne przedstawienie, jakiego świat długo nie zobaczy. Czy United grałoby wysokim, czy niskim pressingiem, to akurat nie miało żadnego znaczenia, bo na ówczesną dyspozycje Barcelony nie było mocnych.

Z tamtą Barca jak byscie nie grali i tak byscie przegrali. Tamta Barca byla unikatowa.
Dzis mozecie wyjsc w 9 z 3 bramkarzami i wcale nie jestescie na straconej pozycji