Media: Arthur zakomunikował Barcelonie, że nie wróci do klubu

Maciej Łoś

27 lipca 2020, 20:46

Mundo Deportivo

347 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Mundo Deportivo, Arthur postanowił nie wracać do Barcelony do gry w Lidze Mistrzów w sierpniu. Brazylijczyk przebywa obecnie w swojej ojczyźnie i nie zamierza wracać na Camp Nou. Inne hiszpańskie media potwierdzają te doniesienia.

Arthur miał zakomunikować Barcelonie, że nie chce już więcej zagrać w tej drużynie. Klub przypomniał mu, że nie dostał zgody na przedłużenie pobytu w Brazylii, i poinformowała go, że jeśli nie wróci, to czekają go konsekwencje dyscyplinarne. Pomocnik nie stawił się na dzisiejszym treningu. 

Barcelońskie źródła dziennika nie ukrywają zdegustowania tą sytuacją i uważają, że jest to brak profesjonalizmu ze strony Arthura. Od czasu podpisania kontraktu z Juventusem nie wyraził on żadnej chęci na grę w Barcelonie. Również jego postawa na treningach nie przekonała Quique Setiena, żeby dać mu szansę w ostatnich meczach ligowych.

Z kolei otoczenie piłkarza zapewnia, że rozmawiało z nim o tym, że jest zdecydowany nie wracać do Barcelony. Według osób, z którymi skontaktowało się Mundo Deportivo, Arthur jest zły na klub za zmuszenie go do wyjazdu do Turynu i podpisania kontraktu z Juventusem.

Dla Barcelony jest tylko jedno możliwe rozwiązanie sytuacji - wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec zawodnika. Panuje przekonanie, że Brazylijczyk poinformował Juventus, że będzie grał bardzo mało w Blaugranie po podpisaniu umowy z Włochami. Jego późniejsze postępowanie może to potwierdzać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rozumiem rozgoryczenie Arthura, gdyż faktycznie "na siłę" wypchnięto go z Barcy.
Z drugiej strony jako profesjonalista musi się liczyć z takimi sytuacjami i być...profesjonalistą do końca.
Postępowanie Arthura nie zostanie zapomniane, a w przypadku kolejnego niepowodzenia będzie rzutować na opinię o nim. Już pewnie na "na korytarzach" Juve mówi się o tej sytuacji.
Ogólnie szkoda że odchodzi, ale nic wielkiego nie pokazał, a to że nie grał, to zapewne w dużej mierze efekt tego, co prezentował na treningach. a nie wina trenerów.

@bady48 a co ty byś robił jak byś był na okresie wypowiedzenia .... dawałbyś z siebie tyle ile dawałeś ... w pełni kolesia rozumiem Barcelona wypieła się na niego niech teraz nie płacze że gość źle postępuje .

@1kondziu1 on za ten "okres wypowiedzenia" nadal dostaje ogromne pieniądze, a zachowanie jakie teraz prezentuje daje przyszłemu pracodawcy obraz jego jako człowieka i profesjonalisty, a także może mieć wpływ na grę w podstawowym składzie Juve... Tu nie chodzi o płacz Barcy tylko o jego postawę w kontekście jego przyszłości jako gracza.

@1kondziu1 Nie wiem ile z siebie dawał i Ty również nie wiesz (widocznie dawał za mało, skoro się go pozbyto, a poza tym już były z nim "epizody wychowawcze" w roli głównej), ale jest profesjonalnym piłkarzem, więc zgrywanie obrażonego jest co najmniej nie na miejscu.
Arthur jest osobą publiczna i taki przykład daje młodzieży?

@lukkobe O to własnie chodzi, o "postawę w kontekście jego przyszłości jako gracza" oraz o "przykład", jaki daje dzieciakom.

@bady48 Zgadza się !!! Tym bardziej, że obecne pokolenie młodzieży zwanej jako "pokolenie Z" ceni sobie bardziej wolność i nie kładzie takiego nacisku na etykę pracy jak wcześniejsza generacja, czyli "pokolenie Y"...
« Powrót do wszystkich komentarzy