Mundo Deportivo: Riqui Puig jest lepszy od Arthura

Julia Cicha

22 lipca 2020, 12:00

Mundo Deportivo

69 komentarzy

Fot. Getty Images

Większa liczba szans dla Riquiego Puiga była jedną z dobrych wiadomości dla kibiców FC Barcelony w końcówce sezonu, mimo utraconego przez drużynę mistrzostwa. Zbiegło się to w czasie z ogłoszeniem transferu Arthura do Juventusu i prawie zerowym dorobkiem minutowym Brazylijczyka w ostatnich meczach. Mundo Deportivo porównuje dziś grę obu pomocników.

Wg dziennika wychowanek przebił byłego gracza Grêmio pod wieloma względami, wnosząc do zespołu świeżość i grę do przodu. Riqui wykorzystał szansę otrzymaną od Quique Setiena i zyskał sobie miejsce w składzie na końcówkę sezonu w Lidze Mistrzów. W niektórych statystykach już teraz widać, że jest lepszy od Arthura, a wyróżnia go także duża dynamika gry. Sofascore podkreśla, że Puig ma na koncie dwie asysty, czyli tylko o jedną mniej od Arthura, mimo że Brazylijczyk wystąpił w dwa razy większej liczbie meczów (21, w tym 14 od pierwszej minuty). Wychowanek zagrał w 11 spotkaniach, w tym w 5 w podstawowej jedenastce.

Puig ma na koncie 1,74 kluczowego podania na mecz, w porównaniu do zaledwie 0,9 podania w wykonaniu Arthura. Pod względem precyzji podań ich wyniki są podobne. Brazylijczyk wykreował cztery dobre okazje bramkowe dla kolegów, a Hiszpan trzy, mimo że spędził na boisku znacznie mniej czasu. Mundo Deportivo sugeruje, że Barcelona zyska na odejściu Arthura i postawieniu na Riquiego. Wychowankowi brakuje jeszcze bramek, ponieważ do tej pory nie wpisał się na listę strzelców w pierwszej drużynie. Tworzy jednak zagrożenie pod bramką rywali, ryzykuje, daje ekipie rytm, świeżość i kreatywność.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Puig ma szansę zostać klasowym zawodnikiem pod warunkiem że poprawi swoje warunki fizyczne. Ma czas przez wakacje żeby nas tym potrenować. Messi też nie jest wielki posturą ale czasami trzeba dwóch albo trzech zawodników żeby go "przestawić " , ma chłop niesamowitą siłę w nogach i ogólnie świetną równowagę. Tego jeszcze naszemu młodemu pomocnikowi brakuje. Wszystko w jego nogach i głowach trenerów od przygotowania fizycznego. A o to drugie bardzo się martwię...
Komentarz usunięty przez użytkownika

@Bojanoo Nadrabia sprytem, walecznością i zwinnością.

@Tales_Omletu Na poziomie Betisu, Celty czy nawet Valencji powinno wystarczyć. Gdyby stanął na przeciw piłkarzom Liverpoolu czy Chelsea bardzo mocno by go zweryfikowali na tle fizycznym. Co z tego że zagra 2-3 super piły na mecz jak w dwudziestu innych sytuacjach przestawią go jak juniorka
« Powrót do wszystkich komentarzy