Mundo Deportivo: Braithwaite na sprzedaż, Barça chce odzyskać pieniądze zainwestowane w Duńczyka

Łukasz Lewtak

21 lipca 2020, 09:00

Mundo Deportivo

85 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje dziś dziennikarz Mundo Deportivo Gabriel Sans, FC Barcelona planuje sprzedać Martína Braithwaite'a i przeznaczyć pieniądze z jego transferu na sprowadzenie nowego zawodnika.

Według doniesień katalońskiego dziennika wszystko wskazuje na to, że przygoda duńskiego napastnika z Barçą będzie wyjątkowo krótka. 19 lutego tego roku FC Barcelona wykupiła Martína Braithwaite'a z Leganés za 18 milionów euro zapisane w klauzuli piłkarza, aby wzmocnić zespół osłabiony nieobecnością poważnie kontuzjowanych Ousmane'a Dembélé i Luisa Suáreza. W pewnym momencie wydawało się, że Blaugrana postawi na Ángela Rodrígueza z Getafe, jednak ostatecznie dyrekcja sportowa zdecydowała się na nieco młodszego Duńczyka, mając również na uwadze możliwy zysk z przyszłej sprzedaży tego zawodnika. Braithwaite podpisał umowę na 4,5 roku z klauzulą w wysokości 300 milionów euro. 

Duńczyk nie mógł i nie będzie mógł w tym sezonie pomóc drużynie w Lidze Mistrzów. Całe jego siły skupiły się więc na LaLidze, w której zagrał w 11 z 14 meczów, ale tylko w 4 od pierwszej minuty (Real Sociedad, Mallorca, Sevilla i Osasuna). W sumie Martín Braithwaite rozegrał w lidze tylko 403 na 1260 możliwych minut. Zdobył jedną bramkę, w starciu z Mallorcą. Mimo że w kilku innych spotkaniach robił naprawdę dobre wrażenie, Mundo Deportivo podkreśla, że przytoczone statystyki nie pozwalają myśleć o pozostaniu Duńczyka na Camp Nou, szczególnie w kontekście tak pożądanego transferu Lautaro Martíneza.

Mundo Deportivo podaje, że Barcelona planuje sprzedać Martína Braithwaite'a, aby mieć pieniądze na nowego piłkarza. W poszukiwaniach nowego klubu dla Duńczyka aktywnie będą brać udział zarówno agent zawodnika, jak i sama Barca. Według informacji Mundo Deportivo na razie nie wpłynęła jednak żadna oficjalna oferta. Okienko transferowe zamknie się jednak dopiero 5 października. Jeśli i do tego czasu nie pojawi się odpowiednia propozycja, Barcelona może rozważyć wypożyczenie Braithwaite'a. W skrajnym przypadku Duńczyk mógłby nawet pozostać w zespole, w każdym razie Mundo Deportivo wymienia taką opcję jako możliwą, choć zdecydowanie najmniej prawdopodobną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jesteśmy przykładem patologii transferowej...
« Powrót do wszystkich komentarzy