Media: Ivan Rakitić zagra w MLS?

Maciej Łoś

11 lipca 2020, 16:27

ESPN, Mundo Deportivo, Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Przyszłość Ivana Rakiticia wciąż nie jest pewna. Nie wiadomo, czy Chorwat odejdzie z Barcelony już tego lata, czy za rok. Jak sam przyznał, interesuje go gra w MLS, a konkretnie w Interze Miami.

Ivan Rakitić ma jeszcze rok kontraktu z FC Barceloną i praktycznie nic nie wskazuje, że jego umowa mogłaby zostać przedłużona. Chorwat ma już 32 lata i klub musi rozglądać się za młodszymi zawodnikami. Przyszłość pomocnika jest niewiadomą, choć jak sam przyznał w wywiadzie dla ESPN, interesowałaby go gra w MLS.

- Być może David Beckham się do mnie odezwie - powiedział Rakitić w kontekście możliwego przejścia do Interu Miami - Widać wyraźnie, że piłka nożna staje się coraz popularniejsza w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze rozgrywki ligowe stają się coraz ciekawsze. Teraz przeglądając program telewizyjny i widząc, że będzie rozgrywany mecz MLS, mówi się: "Tak, chcę go obejrzeć".

Zarówno Mundo Deportivo, jak i Marca podkreślają, że po pandemii koronawirusa rola Chorwata w zespole Quique Setiena wzrosła. Mimo wszystko jest on jednym z najważniejszych kandydatów do odejścia z klubu. Do niedawna mówiło się głównie o zainteresowaniu Rakiticiem Sevilli, jednak klub z Andaluzji w obecnej sytuacji finansowej nie jest w stanie kupić wicemistrza świata.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Inter nie sevilla nie ale juz miami wiecej sypnie , to juz moze sie z ta ruszy..

No i to by miał dobre na koniec:D

Świetny zawodnik, ale niestety Barca z nim stoi w miejscu. Brak postępu i rozwoju w linii pomocy, nie ma błysku i jedno zagranie do przodu na mecz to raczej za mało.

Vidal lub Rakitić ktoś musih odejść żeby dać rozwinąć się młodszym.

Jego umiejętności pozwalają mu tylko kontynuować karierę w pół amatorskiej lidze.

MLS lun Chiny, byle dużo zarobić na nim. Gorszy od Pjanicia nie jest, więc żadać dużo i się nie bać.