Davor Šuker: Real jest faworytem do zdobycia mistrzostwa

Julia Cicha

8 lipca 2020, 20:00

AS

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes Chorwackiej Federacji Piłkarskiej Davor Šuker udzielił wywiadu dziennikowi AS i wspomniał o szansach Barcelony na mistrzostwo oraz o Ivanie Rakiticiu.

Kto wg ciebie zdobędzie mistrzostwo?

Po ostatnich wynikach Barcelony jasne jest, że to Real jest faworytem. Barça nie ma się dobrze od wznowienia rozgrywek, podczas gdy Real wciąż wygrywa. Biorąc pod uwagę terminarz, wszystko jest na jego korzyść. Zespół Zidane’a musi jednak uważać, bo w piłce wszystko może się zmienić.

Czy twoim zdaniem Barcelona była niesprawiedliwa wobec Rakiticia?

Nie uczestniczę w klubowych wydarzeniach, więc nie potrafię tego stwierdzić, tylko on to wie. Wiem, że jest dumny z noszenia koszulki Barçy i że zawsze daje z siebie wszystko. Rozegrał ponad 300 meczów dla tego klubu, ma wiele trofeów i był kluczowy w wielu spotkaniach. Jest pracowity, zorientowany na grupę, ma cechy lidera i nigdy nie jest problemem w szatni. Myślę, że wszyscy trenerzy i kluby są szczęśliwi, gdy mają u siebie takiego gracza.

Zrozumiałbyś, gdyby poszukał sobie nowej drużyny?

W tym momencie jego kariery, po wszystkim, co wygrał, normalne jest, że chce grać, a nie siedzieć na ławce. Jeśli może grać w Barcelonie, uważam, że to jego pierwsza opcja. Jeśli jednak razem uznają, że nadeszła pora, by poszedł dalej, co w piłce jest normalne, nie wątpię, że będzie świetnym nabytkiem dla każdego wielkiego klubu, bo wciąż dobrze gra. Jeśli odejdzie z Barcelony, na pewno będzie bardzo dumny z sześciu spędzonych tam lat. Kiedy spędzasz najlepsze lata w wielkim klubie zdobywając trofea, oznacza to, że dobrze zarządzałeś swoją karierą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kurczę, pamiętam go z Mundialu w 98 r. Ale nie spodziewałem się, że dziś wygląda jak Janusz Palikot.

Nie no gość ma pojęcie...

Odważne słowa jak na ten etap rozgrywek.

Ameryki nie odkrył

Niestety masz racje, aczkolwiek do póki piłka w grze, a matematyczne szanse nie umarły...

Serio? Nie wiedziałem.