Derby skrajności

Julia Cicha

8 lipca 2020, 12:30

18 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

1:0

Herb FC Barcelona

RCD Espanyol

ESP

• Luis Suárez 56'

Barcelona chce zachować szansę na mistrzostwo w meczu z Espanyolem, który jest już niemal pewny spadku. Emocji w derbach na pewno nie zabraknie.

Konferencja prasowa

Na przedmeczowej konferencji prasowej Quique Setien skomentował ostatnią lepszą grę drużyny oraz zapowiedział, że wciąż wierzy w możliwość zdobycia mistrzostwa. Pełny zapis konferencji można znaleźć w tym artykule.

Powołani

Mimo powrotu do treningów na liście nie znalazł się jeszcze Frenkie de Jong. Pełną kadrę można zobaczyć tutaj.

Przewidywane składy

Według niektórych dzienników Barcelona powtórzy ustawienie z meczu z Villarrealem. Możliwe jest też, że wróci jednak do poprzedniej taktyki z Messim na prawym skrzydle. Z przewidywaniami gazet co do składów obu drużyn można zapoznać się w tym artykule.

Poprzednie starcia

09.09.2017 Barcelona - Espanyol 5:0 (Messi x3, Piqué, Suárez)
04.02.2018 Espanyol - Barcelona 1:1 (Gerard - Piqué)
08.12.2018 Espanyol - Barcelona 0:4 (Messi x2, Suárez, Dembélé)
30.03.2019 Barcelona - Espanyol 2:0 (Messi x2)
04.01.2020 Espanyol - Barcelona 2:2 (David López, Wu Lei - Suárez, Vidal)

Ostatnie wyniki

FC Barcelona

Villarreal - FC Barcelona 1:4 (Moreno 14' - Torres 3' GS, Suárez 20', Griezmann 45', Fati 87')
FC Barcelona - Atlético 2:2 (Costa 11' GS, Messi 50' - Saul Niguez 19', 62')
Celta - FC Barcelona 2:2 (Smołow 50', Aspas 88' - Luis Suárez 20', 67')
FC Barcelona - Athletic 1:0 (Rakitić 71')
Sevilla - FC Barcelona 0:0

Espanyol

Espanyol - Leganés 0:1 (Silva 53')
Real Sociedad - Espanyol 2:1 (Willian José 56', Isak 84' - David López 10')
Espanyol - Real Madryt 0:1 (Casemiro 45+1')
Real Betis - Espanyol 1:0 (Bartra 48')
Espanyol - Levante 1:3 (David López 28' - Mayoral 14', Bardhi 67', Pedrosa 87' GS)

Sytuacja w tabeli

Barcelona zajmuje drugie miejsce w tabeli z czterema punktami straty do Realu. Z kolei Espanyol jest ostatni i już dziś może spaść do Segunda División.

Sędziowie

Sędzią dzisiejszego meczu będzie José Luis Munuera Montero, a za VAR odpowiedzialny będzie Pablo González Fuertes. Munuera Montero prowadził już 10 spotkań Barcelony, a Katalończycy żadnego z nich nie przegrali.

Czy wiesz, że...?

• Barcelona może odnieść dziś setne zwycięstwo historii ligowych derbów.
  • Dzisiejsze derby będą drugimi w historii przy pustych trybunach.
  • Quique Setien był świadkiem ostatniego spadku Espanyolu do Segunda. W sezonie 1992/93 zmierzył się z nim w barwach Racingu.

Mecz Barcelona - ESPANYOL obejrzysz na kanale Eleven Sports 1 z polskim komentarzem

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

15 min szukania pilota... Skubany zgrał się z noga od stołu i go nie było widać.

Wiadomo że spaść spadną i nasz zespół ich dziś wyśle do LaLiga2,ale życzę im powrotu do La Ligi.To są mimo wszystko derby,zawsze z kibicami była jakaś namiastka nerwowości czy tam wymiana uprzejmości.To tak jak w Polsce kibice Górnika życzyli upadku Ruchu Chorzów, a z drugiej strony chcieli by zagrania derbów na Śląskim.

Myślę że 5:1 skoro ładny mecz z villarealem to tu problemu nie będzie 1 Suarez 2 Griezmann 1 Messi 1 Jakiś pomocnik

Szkoda w sumie że Espanyol spada, zawsze ciekawiej grać derby niż z las Palmas np

Mam nadzieje, że Barcelona w pięknym stylu (mowa o wysokim zwycięstwie 4 albo 5-0) wyślę Espanyol raz na zawsze do Segunda Division. Liczę na fajny mecz z nasze strony.

Pięknie by było, gdyby Espanyol spadł z ligi i gdybyśmy dołożyli do tego solidną cegiełkę :D

Mój scenariusz na dzisiejszy wieczór.
5:0, a strzelcem ostatniej bramki Pique!

Dzisiejsze zwycięstwo będzie smakować podwójnie. Ale to by był majstersztyk jakby jeszcze trafił Pique:) Coś pięknego.

Mam nadzieję, że zagramy w tym meczu z ambicją. Liczę na "lekkie" przebudzenie zespołu, szybkie 4-0 w pierwszej połowie.

Racing Santander w sezonie 92/93 nie grał w Primera Division.

Mam nadzieję na łatwe 3:0 i będziemy mieć 1 punkt straty do realu i mam nadzieję że real straci punkty z alaves

Oby dziś z tej frustracji nie pokopali za bardzo naszych.