Sergi Roberto: Czułem się komfortowo w drugiej linii, szkoda, że musiałem wrócić na bok obrony

Dariusz Maruszczak

6 lipca 2020, 08:45

Mundo Deportivo, Sport

55 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergi Roberto po meczu z Villarrealem nie ukrywał swojego zadowolenia, że znów mógł wystąpić w drugiej linii Barcelony, a także pochwalił zespół za postawę w trakcie całego spotkania.

28-latek po raz pierwszy od długiego czasu wybiegł na boisko w podstawowym składzie w roli pomocnika. – Minęło trochę czasu, odkąd ostatnio grałem w środku pola, ale czułem się świetnie, kontrolując piłkę i rozpoczynając akcje. Czasem występowałem jako półprawy pomocnik, ale dziś grałem bliżej lewej strony, gdzie czuję się bardziej komfortowo. To na tej pozycji byłem ustawiany w Barcelonie B. Dobrze się bawiłem w drugiej linii. Szkoda, że później musiałem wrócić na bok obrony, ale zawsze chcę być na boisku i jestem zadowolony, że mogę pomóc zespołowi na dowolnej pozycji.

Roberto był zadowolony także z postawy drużyny. – Zaczęliśmy bardzo dobrze, szybko strzeliliśmy gola, ale później rywale wyrównali. Mimo to potrafiliśmy zareagować. Czuliśmy się bardzo komfortowo w starciu z jedną z drużyn, które po przerwie wróciły do gry w najlepszej formie. Rozegraliśmy bardzo dobry mecz od początku do końca i to jest droga, którą należy podążać.

Wychowanek Barcelony stwierdził, że trafienie Griezmanna było podobne do słynnego gola Messiego z meczu z Betisem. – Dokładnie przypominało mi tę bramkę. Griezmann był ustawiony trochę bardziej centralnie, ale to był gol na poziomie niewielu piłkarzy, którzy są w stanie zdobyć taką bramkę, właśnie takich jak Leo czy Antoine.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Doskonały powrót po urazie, z dużą przyjemnością oglądałem wczoraj SR, tak w środku pola, jak i na PO. Gdyby tak zawsze grywał...

Sergi z PSG, pamiętamy :)

Sprzedac Rakitica i Vidala dac do pomocy Roberto i miec na PO Semedo i Emersona

Jeden z niewielu w Barcie który gra do przodu a nie tylko w po szerokości...

Roberto naprawdę wygląda dobrze w pomocy. Ogólnie teraz w środku pomocy to najbardziej odstaje Vidal.

Po tym sezonie może sprzedać rakitica i Vidala. Pomoc busi-puig-pjanic-roberto-de jong i coutinho. Ciekawie by mogło to wyglądać

Ja zawsze jestem zadowolony z Roberto, naprawdę cenny uniwersalny zawodnik :)

Nie czuje się komfortowo na prawej obronie a i tak jest znacznie lepszy niż Semedo

Zagral tak jak zawodnik jakiego wszyscy oczekiwali. Rajdy z pilka, sprytne niesygnalizowane podania i dobry pressing. De Jong, Puig oraz Roberto w takiej formie i mozemy konkurowac z kazdym w nastepnym roku.
Tylko czy Robero stac na taka gre regularniej niz 2-3 razy w sezonie?

Roberto się marnuje na prawej.
Jest do wzięcia Corona z porto czy Kenny Lala.
Warto też dać szanse Emersonowi.

i bartek i abidal sie skompromitowali, bo roberto mógł spokojnie zastąpić arthura w pomocy i trzeba było wyciągnąć jakiegoś obrońcę z tego turyńskiego klubu (Danilo, Rugani) albo De Ligta zamiast "seniora" Pjanicia !

Mnie też jest bardzo żal, że S. Roberto musi grać na prawej obronie. Od czasów odejścia Alvesa (4 sezony!!!) nie ma ŻADNEGO sensownego konkurenta na tą pozycję. Bez jaj - jeżeli nikt nie umie wygryźć pomocnika z pozycji wahadłowego to ludzie odpowiedzialni za transfery powinni się zastanowić nad szukaniem roboty w innych klubach...

Ja uważam
Że Roberto wczoraj pokazał że może wnieść
Świeżą krew do pomocy Barcy.

Ja bym ściągnął
Bartre do Barcy
I
Rafinhe i Grimaldo.
I było by ekstra

Taki Roberto wnosi więcej niż Arthur
Puig lepszy od Arthura
Tylko zawiodłem się vidalem
A za to rakitic jestem pod wrażeniem
Griza trzeba ustawić jako spo
I będzie gitara

Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu, aktywny w obronie jak i ataku.

Sergi pewnemu trenerowi możesz podziękować, że zrobił z Ciebie PO... Jednak Roberto najlepszy jest w pomocy.

Zawsze mówiłem że Roberto powinien grać w środku zamiast na boku, nie ma szybkości ale ma wydolność i wizje co nam się mega przyda w pomocy. Busquets/Rakitić-Roberto-Puig i powinno wszystko ładnie chulać :)

Teraz jak nie ma już Arthura Roberto będzie niezbędny w środku pola.

Niby tak mówi, a i tak więcej zagrożenia robił jako prawy defensor niż Semedo i częściej wracał do obrony.
prawy obrońca, do rywalizacji z Semedo o pierwszy skład to powinien być jeden z celów transferowych. Dest/Emerson