Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

6 lipca 2020, 07:31

38 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Odżywają” – Mundo Deportivo podaje, że Barcelona nie poddała się i w meczu z Villarrealem zaprezentowała swoją najlepszą wersję, tworząc okazje i kontrolując rytm. Griezmann strzelił nadzwyczajnego gola, Suárez zrównał się z Kubalą, a Ansu zakończył imprezę. Ponadto Messi dwukrotnie asystował. Bartomeu powiedział, że VAR nie jest sprawiedliwy i zawsze faworyzuje tę samą ekipę. „Kolejny wstyd” – dziennik pisze, że VAR znów pospieszył na ratunek Realowi, ponieważ podarował Los Blancos rzut karny i zignorował inną sytuację, tym razem w polu karnym Królewskich. Espanyol przegrał z Leganés i będzie w Segunda División, jeżeli nie wygra na Camp Nou. Valtteri Bottas królował w chaosie podczas Grand Prix Austrii w Formule 1, na którym pojawiły się również gesty przeciwko rasizmowi. Koszykarski zespół Barcelony kontynuuje plan odnowienia, a dziś zostanie zaprezentowany Jasikevicius.

„Jest życie” – Sport uważa, że Barcelona rozegrała najlepszy mecz w erze Setiena i wysoko wygrała z Villarrealem, aby utrzymać nadzieje na mistrzostwo Hiszpanii. Bartomeu powiedział, że VAR nie jest sprawiedliwy i zawsze faworyzuje tę samą drużynę. Dziennik pisze o kolejnym skandalu VARu na korzyść Realu. Arbiter odgwizdał rzut karny po ataku na Marcelo i sprawdzeniu tej sytuacji, ale nie chciał niczego widzieć przy akcji, w której Sergio Ramos nadepnął rywala w polu karnym Los Blancos. Espanyol najgorszym zespołem w Primera División. Bottas wygrywa Grand Prix Austrii, a Sainz zajmuje piąte miejsce. Jasikevicius jest już w Barcelonie.

„Inne oblicze” – L’Esportiu donosi, że Barcelona wciąż trzyma się walki o tytuł po najlepszym meczu w erze Setiena, odpowiadając goleadą na kontrowersyjne zwycięstwo Realu. Dziennik informuje, że Espanyol przegrał po raz trzeci pod wodzą Rufete, a drużyna wciąż nie podniosła głowy i sama siebie skazuje na zakończenie sezonu na ostatnim miejscu w tabeli. Bottas dał Mercedesowi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Formuły 1 w wyścigu pełnym emocji i z zaskakującym podium, na którym znaleźli się Leclerc i Norris. „Moja mentalność w Uni opiera się na byciu trenerem klubu” – powiedział Éric Suris.

„Rytm mistrza” – Marca informuje, że Real utrzymuje swoją przewagę po zwycięstwie w Bilbao. Drużyna Zidane’a trzyma się zwycięstw 1:0. Ramos zadecydował o wyniku po kolejnym rzucie karnym wykrytym przez VAR. Athletic reklamował późniejszą akcję z udziałem Raúla Garcíi. Dziennik donosi, że Barcelona odnalazła najlepszą wersję Griezmanna. Katalończycy nadal tracą cztery punkty do lidera po przekonującym zwycięstwie. „Wydaje się, że zawsze faworyzowani są ci sami” – Marca cytuje Bartomeu. Asier Garitano czwartym trenerem, który został zwolniony po przerwie spowodowanej koronawirusem. Bottas wygrał Grand Prix Austrii, a piąte miejsce zajął Sainz.

„W kieszeni” – AS podaje, że gol Ramosa z rzutu karnego podyktowanego przez VAR prowadzi Real do mistrzostwa w kolejnym meczu z kontrowersjami. Najlepsza Barcelona pokazała się z dobrej strony w spotkaniu z Villarrealem, a Bartomeu zaatakował, twierdząc, że VAR zawsze faworyzuje tych samych. Dziennik donosi, że João Felix przechodzi trudny okres. Portugalczyk był zmieniany 21 razy, nie znalazł swojego miejsca w Atlético i jest dotknięty. Javier Tebas ocenia działanie VARu na „siódemkę” i przewiduje, że nie będzie transferów wynoszących 100 milionów euro, tylko kilka opiewających na 50 milionów. Bottas wygrywa, Sainz piąty, a Hamilton ukarany w GP Austrii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O tych wałkach w meczach białych dużo gadają we Francji, a to nie jest normalne, bo Zizana mają za bóstwo, a Benzyna jest najlepszą 9 od czasów Ronaldo Nazario. W każdym razie słuchałem dziś w radio, jak goście się burzyli, że Barca tak łatwo z sędziami nie ma jak real i jeśli sędziowie zdecydowali podciągnąć te zarazę trochę za uszy, to powinni robić to w mniej widoczny sposób. A tak, każdy widzi, oprócz fanatyków, rzecz jasna, że droga do mistrzostwa została utorowana przez gwizdków.

Można gdzieś obejrzeć powtórkę meczu na internecie?

Jak oni moga czujc sie najlepsi jezeli to sedziowie i VAR postanowili zwyczajnie dac im mistrzostwo. Wiele karnych po obu stronach zwykle ukazuje to, ale hej, czas leczy rany i za rok nikt nie bedzie pamietal prawda?

GP Austrii, nie Australii :)

Jak ja się cieszę, że Suarez zamknął buziaki naszym pochowanym hejterom. Dla nich wczorajszy wieczór był nieudany, ojojoj jak mi przykro XDD

W Hiszpanii wszystko po staremu. Każdy myślał, że jak będzie Var to się skończy pomoc od arbitrów. A tu kręcą wałki na całego. 1/10 bramek Realu w ostatnich 10 latach to jest jeden wielki przekręt. Dzięki temu CR nastukał tyle goli... nie umniejszając mu w niczym.

Fajnie że wygrali w takim stylu, ale nie wiem czy to dobrze bo znowu się sobą zachłysną i pomyślą ze są mega paką a to nieprawda i za chwilę znów przyjdą rozczarowania. Transfery!!!!

Te madryckie dzienniki mogły by sobie odpuścić takie nagłówki, a w szczególności Marca. To niezły rytm mistrza któremu sędziowie i Var pomagają jak tylko mogą.

„As”najlepiej to podsumował tytułem w „kieszeni” , to Perez ma wszystkich !!!!! Nawet oni o tym wiedza

"Era Setiena":D Trochę szumnie napisane :)

Panowie, Grand Prix Austrii a nie Australii.

Rytm mistrza :D chyba rytm varu

Mam nadzieje, ze Puchar wrecza sedziowie skoro ich teraz wyreczaja.
Barca po Lige Mistrzow.

Mistrza już raczej nie będzie, ale niech forma rośnie na LM!

Fajny mecz , oby to było przełamanie naszych na LM bo liga musi iść do Madrytu, ktoś to postanowił wcześniej

Mam nadzieję że Real dostanie takie lanie w LM od City, że tam nawet sędziowie nie pomogą.

Brawo Barca za wczorajszy mecz. Walczymy do końca!

Nareszcie zagrali to do czego z takim składem byli zobligowani ale to jest chyba za późno...
Nie będę się odnosił do pracy Var w meczach Realu bo każdy widzi co jest grane i nie warto strzępić ryja w każdym razie powiedzenie ”jak Real nie może to sędzia pomoże”
jest wciąż aktualne.

Mam nadzieję, że wczorajszy mecz coś udowodnił trenerowi i zawodnikom. Oni muszą uwierzyć. To co pokazywali wczoraj powinno zostać już na stałe. Dużo dobrej energii i po prostu ładna gra. Przecież stać ich na to, żeby prezentować taki futbol na codzień. Radość po golu Griezmanna była piękna i chyba raz na zawsze zostały uciete spekulacje, że Leo ma z nim jakiś problem. Trzeba złapać rytm i grać najlepiej jak się da. Kto wie, może ten mecz będzie właśnie punktem zwrotnym tej drużyny, w tym sezonie? O ligę będzie już ciężko, ale wciąż gramy w LM. Będzie po jednym meczu, na neutralnym stadionie. Wszystko się może wydarzyć.

Bartomeu powinien wywierać presję na arbitrach już znacznie wcześniej, a nie teraz kiedy jest już pozamiatane i oszuści są na pierwszym miejscu z bezpieczną przewagą. Nie wiem czy to by pomogło, bo jednak siła i skala tych machlojek jest ogromna. Jeśli madrycka prasa już o tym kolejny raz wspomina to najlepszy dowód , że nie jest to tylko bezpodstawne biadolenie drużyny, która jest niżej.