Mundo Deportivo: Barcelona pozwie Nike, jeśli firma nie pokryje strat związanych z błędem fabrycznym koszulek

Julia Cicha

5 lipca 2020, 11:00

Mundo Deportivo

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Niedawno informowaliśmy, że premiera nowych koszulek FC Barcelony opóźni się z powodu błędu fabrycznego, przez który Nike musiało wycofać produkty ze sklepów. Mundo Deportivo pisze dziś o ogromnej złości klubu na całą sytuację, która prowadzi do dużych strat finansowych.

Barça oferuje dwa typy trykotów: Vapor Match i Stadium. Pierwszy rodzaj nie ma wad, ale drugi odbarwia się w praniu lub pod wpływem potu, więc nie może trafić do sprzedaży. Wg dziennika Josep Maria Bartomeu oraz Oriol Tomas i Joan Carles Raventos przekazali swoje skargi Nike, domagając się, by firma pokryła wszelkie straty poniesione przez klub w wyniku jej błędu. Koszulki miały trafić do sprzedaży właśnie teraz, ponieważ w okresie letnim najlepiej się sprzedają, a dodatkowo klubu bardzo potrzebuje przychodów z powodu pandemii.

Mundo Deportivo dodaje, że Bartomeu poprosił o oszacowanie strat, by domagać się tej kwoty od Nike. Klub zdaje sobie sprawę, że błędy się zdarzają, ale jeśli firma nie zgodzi się pokryć strat, skieruje sprawę do sądu. Relacje Barçy z Nike są dobre, a dwa lata temu przedłużono umowę do 2028 roku. Nie ustalono jeszcze, kiedy koszulki trafią ponownie do sklepów, ale możliwe, że jest to kwestia kilku miesięcy. Trzeba też sprawdzić, czy podobny problem dotyczy drugiego i trzeciego kompletu strojów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nasz Bartek nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego prezydenta. Zawsze dba o nasze interesy, robi korzystne interesy i jeszcze znakomicie finansowo zajmuje się klubem

@juliacicha a vapor match jest dostępny w sprzedaźy?

Ahh ten nasz Bartomeu, jak on dba o ten klub

Bartek jaki profesjonalista, bezbłędny i nieomylny...

Dawać Pumę do Barcy :D

Biednemu zawsze wiatr w oczy i...

Ostatnio mamy większa skuteczność wygrywając sprawy sądowe, niż spotkania na boisku. Więc Bartomeu warto próbować, przyda się pare mln do budżetu, lepiej tak jak sprzedawać znów kogoś wartościowego.

No i kolejne kwasy sie szykują

Ja bym nie reklamował koszulek, nasi zawodnicy nie pocą się na boisku, więc nie będzie problemu :D :D :D poza tym mają druga wersję koszulek dla tych biegających szybciej :D :D :D
A na poważnie, ta cała sytuacja najlepiej wpisuje się w sposób jaki zarzadza klubem Bartek i jego kompania. Bartek zachowuje sie jak kret, narobi nam długów przed odejściem i stoczy klub na dno. Będziemy coraz większym pośmiewiskiem na świecie.

Widzę Nike zaczyna lipę produkować, koszulki które ja mam są mega wytrzymałe ale to jeszcze z przed 4 sezonów mam i nawet jedna na okrągła rocznicę Camp Nou chyba z 2007r której nie oszczędzałem i dalej służy ???? dziwi mnie jak taki potentat wypuszcza wadliwe koszulki jednej ze swoich strategicznych marek czyli FCB.... Ktoś od "kontroli jakości" beknie za takie straty bo nie wierzę że firma nie pokryje choć części strat.