Miralem Pjanić - dżoker w kadrze Barcelony

Maciej Łoś

4 lipca 2020, 10:28

Mundo Deportivo

62 komentarze

Fot. Getty Images

  • Barcelona może skorzystać na wszechstronności Miralema Pjanicia
  • Bośniak potrafi przejąć kilka ról w środku pola
  • Mógłby zająć zarówno miejsce Sergio Busquesta, jak i zostać ustawiony wyżej i bardziej ofensywnie

Mundo Deportivo skupia się dzisiaj na postaci Miralema Pjanicia. Bośniak został zawodnikiem Barcelony po tym, jak Katalończycy doszli do porozumienia z Juventusem w sprawie wymiany z udziałem jego i Arthura. Od początku kibice podchodzili do tej operacji sceptycznie, ponieważ klub oddał 23-latka i na jego miejsce sprowadził piłkarza o siedem lat starszego. 

Bośniak jest jednak klasowym zawodnikiem, który przez lata gry zdobył wiele doświadczenia. Jego atutem jest również wszechstronność. Dzięki swoim umiejętnościom w odbieraniu piłki Pjanić może zająć na boisku miejsce Sergio Busquetsa, zarówno w ustawieniu 4-4-2, jak i 4-3-3. Do tej pory żaden z ostatnich trenerów Barcelony nie potrafił znaleźć odpowiedniego rywala dla Hiszpana. Z tego względu urodzony w Badii zawodnik gra prawie zawsze, gdy tylko jest zdrowy. 

Pjanić jest znany również ze znakomitej techniki i dokładności podań. W tej kwestii Mundo Deportivo porównuje go do Xaviego. Bośniak jest inteligentnym pomocnikiem o zimnej krwi, który nie popełnia błędów nawet przy pressingu rywala. Dzięki temu mógłby zająć miejsce Frenkiego de Jonga, który zostałby dzięki temu ustawiony na preferowanej przez siebie pozycji. Pjaniciowi nie przeszkadzałoby również rozgrywanie piłki, znajdując się z tyłu, tak jak to wyglądało podczas jego pobytu w Romie.

Również Leo Messi zyskał rywala do wykonywania rzutów wolnych. Bośniak potrafi strzelać z nich gole, ale także celnie dośrodkować w pole karne. Mundo Deportivo zaznacza jednak, że w ostatnim czasie widać u niego spadek formy w tym elemencie gry. Niewątpliwie jego zaletą są również strzały zza pola karnego. W Barcelonie oprócz Leo Messiego tylko Ivan Rakitić decyduje się na próby szczęścia z dystansu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pisanie jakim to jokerem jest Pjanic mimo, że jeszcze nie zdążył wyjść na boisko - tylko w MD. Swoją drogą mam wrażenie że konkurencja dla Busquetsa to najmniejszy problem, bo może tam grać również de Jong a w środku pola dalej nie mq żadnego kreatywnego zawodnika...
« Powrót do wszystkich komentarzy