Mundo Deportivo: Antoine Griezmann jest dotknięty swoją marginalną rolą w meczu z Atlético

Maciej Łoś

1 lipca 2020, 19:00

Mundo Deportivo

72 komentarze

Fot. Getty Images

• Antoine Griezmann otrzymał we wczorajszym meczu jedynie pięć minut od Quique Setiena
  • Francuz czuje się dotknięty decyzją trenera o tak późnym wprowadzeniu go na boisko w kluczowym pojedynku
  • Spotkanie z Atlético było dla napastnika wyjątkowe, ponieważ spędził w tym klubie pięć sezonów

Antoine Griezmann nie przeżywa najlepszego okresu w Barcelonie. O ile w pierwszej części sezonu ratowały go strzelone gole, o tyle teraz nie trafił jeszcze do bramki od momentu wznowienia rozgrywek. Co więcej, w ostatnich meczach dostaje coraz mniej minut na boisku od Quique Setiena. We wczorajszym spotkaniu z Atlético wszedł na murawę dopiero w 90. minucie. 

Jak informuje Mundo Deportivo, Francuz czuje się dotknięty przez decyzje trenera. Nie zamierza jednak odpuszczać i chce skupić się na treningach, aby być przygotowany do gry w pierwszym składzie w kolejnym meczu. Griezmann nie spuszcza głowy, a jego celem jest udowodnienie krytykom swojej wartości. Jego pozycja w ostatnich tygodniach jednak spada.

Francuz stara się na boisku i szuka wolnych pozycji, jednak często jest ignorowany przez kolegów z drużyny. Widać to było szczególnie w meczu z Athletikiem, gdy zawodnicy Barcelony rzadko posyłali do niego piłkę. 

Mecz z Atlético był dla Griezmanna wyjątkowy, ponieważ spędził w tym klubie pięć sezonów. Mimo tego nie zamierza on wchodzić w polemikę z Quique Setienem. Jednak jak dowiedziało sie Mundo Deportivo, Francuz jest zaskoczony tym, że po sytuacji na Balaídos z udziałem trenera i kilku ważnych zawodników to on za to zapłacił. Być może stało się tak dlatego, że Griezmann najmniej odczułby posadzenie na ławce spośród ofensywnego tria Barcelony.

Na konferencji prasowej Quique Setien powiedział, że porozmawia z Francuzem, jednak nie będzie przepraszał za wprowadzenie go w 90. minucie. Griezmann również nie oczekuje przeprosin. Inaczej podeszli do tego ojciec i brat zawodnika, którzy skrytykowali decyzję trenera za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To niech zacznie grać na odpowiednim poziomie . Okej dostał 2 minuty i co zrobił ? 2 razy źle podał i 2 razy stracił piłkę.

Wczoraj chodziła plota, że może dojść do ponownej wymiany z Juve : Griezmann na duet Costa, Rabiot :D

niby po przez przerwę na COVID, ćwiczył, trenował, uczył sie gry Barcy...przyszły mecze i nic, zero, nadal brak strzałów, brak chęci, brak bramek...

Kurwa mam dość pajaca, mnie dotyka jego gówniana gra. W przeciągu minuty zanotował 3 kontakty z piłká i...trzy straty. Jeżeli real dziś wygra na miejscu setiena cały kolejny mecz zagrałbym rezerwą.

Po meczu pojechal wieczorem do domu poddenerwowany, sprawdzil konto i potwierdzil przelew 1,5mln za czerwiec... i odsapna. Jest ok.

Mi tak po ludzku go szkoda i życzę mu jak najlepiej. W Barcelonie musi być coś nie tak skoro nawet my amatorzy widzimy, że grizz nie jest wystawiany na swojej optymalnej pozycji i ma tez jakaś blokadę co widać podczas jego gry. Z Felipe, który poszedł do Bayernu było to samo. Umówmy się, ze w Barcelonie jako trenerzy i analitycy jednak pracują profesjonaliści i musza widzieć to co my też dostrzegamy. Tylko co ich blokuje przed podejmowaniem właśnie tych racjonalnych decyzji, które byśmy chcieli zobaczyć? Odpowiedź pozostawiam wam, ja sam nad tym rozmyślam nadal.

Na jego miejscu zacząłbym się rozglądać za domem w Paryżu.

Mimo tego że jest krytykowany się nie poddaje ma dobry humor fajną zabawę i niech traci i 25 piłek z 40 może coś strzeli dajcie mu szansę!! Naprawdę kretyni ci co piszą ojj Pedro lepszy ojjj Diego Costa lepszy ciekawe od której strony bo są o wiele gorsi dajcie mu czas jak na pierwszy sezon zawodnik zepsuty jak i klub ma dobre staty (pierwszy sezon) wpasował się w barce więc XDD

Ja go wczoraj bronie bo mógł wejść od 46 minuty za Suareza albo nawet od 70 a dostał 5 doliczonych minut.To taki policzek wobec niego.Zgadzam sie z niektórymi ktoś go psuje od środka tak jak Coutinho.Dlaczego partnerzy z zespołu go omijają, on tyle razy w meczach wystawia się na pozycje, a tu ani podania nie dostanie.Czasem mam wrażenie że to taka celowa gra na jego pominięcie.Dlaczego niby za każdym razem w defensywie pracuje doskonale,dużo odbiorów itp a w ataku nic ? A no dlatego że nie dostaje tych podań,owszem zdarzają się i też jego głupie straty ale to jak każdemu...

nie rozumiem już tego klubu chociaż jestem z Barcą od 20 lat i wiele widziałem ale tak jak grał wczoraj Suarez to powinien zostać zdjęty już w pierwszej przerwie na napoje czyli w 30 min to co grał sam wspaniały Leo Messi to też max 70 minut meczu i powinien zostać zdjęty ale kto spróbuje zdjąć Messiego kiedy on sam nie chce zejść ten kończy szybko karierę w Barcelonie a widać gołym okiem że Messi nie chce współpracować z Griezmannem . Wczoraj najlepszym na boisku był Riqi Puig ale nie miał z kim zagrać nawet sam Messi choć jestem jego wielkim fanem nie chciał grac w piłkę ilość kilometrów jakie zrobił chodząc po boisku nawet człapiąc po nim jest śmieszna, dziwne decyzje ze zmianami w ostatnich pięciu minutach meczu to tak naprawdę jest jedna wielka niewiadoma kto jest temu winien nie koniecznie trener jak większość myśli . Dobra sorki że się tak rozpisałem ale widać że to jest raczej koniec wielkiej Barcelony do puki nie pojawi się ktoś kto zastąpi Leo nie koniecznie na jego nominalnej pozycji ale ogólnie na boisku tak jak Messi kiedyś zastąpił Ronaldinho Gdyby nie pojawił się wtedy i nie dostał szansy Messi, przecież w tamtej Barcelonie też było kółko wzajemnej adoracji które nie chciało z nikim nowym grać to Barcelona była by dzisiaj klubem gdzieś ze środka tabeli to samo dzieje się teraz zarząd robi transfery nie pytając trenera czego potrzebuje jak widzi skład po prostu dostaje nowego piłkarze i ma sobie z niego zrobić co mu tam potrzeba do tego ten piłkarz musi zostać zaakceptowany przez pewnych piłkarzy bo jak go nie akceptują to na boisku nie będą go widzieli i nigdy się nie sprawdzi w drużynie i tak pieniądze idą na marne na fajnych piłkarz tylko nie pasujących do szatni zespołu .

On musi być na boisku z Puigiem, istnieje wówczas szansa, że młody zagra mu kilka prostopadłych piłek do przodu na wolne miejsce i Antoni to wykorzysta. Francuz już pierdylion razy wybiegał na pozycję, ale nikt mu piłki nigdy nie posłał - wyjątek Lenglet i wtedy padła bramka.

Niech zbiera ekipę do nagrywania transferowego filmu, pakuję manaty i ucieka z Barcy bo z Messim przy stole to on nie posiedzi.

Nie kop się placku po czole to będziesz grał więcej.

Dotknięty ale nie zmieszany, Griz Bond.

Panowie, nie przypieprzajcie się, gracz ma prawo mieć takie uczucia bo taki mecz jest dla niego wyjątkowy. Oczywiście nie zasłużył na grę :D

Setien mógł go w ogóle nie wpuszczać, nie dość że wpuszczanie go na boisko w samej końcówce, faktycznie było lekko upokarzające, to druga sprawa jest taka że Griezmann sam w tym czasie zagrał dramatycznie.

"Po sytuacji na Balaidos z udzialem trenera i kilku waznych zawoenikow to on za to zaplacil" swietych krow sie nie rusza, Suarez moze gowno grac a tu i tak go chwala mimo tegobze czasem strzeli z dupy ale to juz za malo na Barce

Przepraszać naszego Cracka haha , to że kosztował 120 mln nie znaczy że ma mieć przywileje :)

Przepraszać ? Słucham ? A Griezz kolejny po Coutinho. Barca to chyba jedyny klub na świecie który wydaje tyle kasy na zawodników kompletnie nie pasujących do tego klubu. Inna sprawa to jedna taktyka pod Messiego i nic więcej.

Jak macie patalachy się wypowiadać na jego temat to pomoże grzeczniej ,bo chłop przychodzi z Atletico gdzie był gwiazdą ,a tu ktoś od środka psuje ich tak samo z Coutinho . Pisząc o tym ,że wczoraj 3 piłki i 3 straty no i ch... wejść na tak ważny dla niego mecz na 3 min to porażka.

Kolejna ofiarą transferow Barcy, niszczą dobrych zawodników.... Szkoda słów. Miliony, wydane, efektu brak, do tego kolejny zawodnik który nie gra, lub gra ale nie tam gdzie powinien... Chire

A ja może bym sprzedał Griza a wziął Pedro za darmochę i myślę że więcej by pokazał bo wie o co kaman

jak sobie przypomnę jego grę w Atletico, to zastanawiam się o co w tej drużynie chodzi... Jest syf, to wiadome, ale żeby tak ignorować czołowego gracza reprezentacji Francji? Pozostaje spuścić zasłonę milczenia...

Bo trzeba go ustawić na pozycji Messiego , mesiego cofnąć i jest gitara

A jestem dotknięty całym tym bałaganem jaki panuje obecnie w klubie.

Ja sie nie dziwie ze mu nie podaja jak gra na skrzydle. Wszystkie cechy dobrego skrzydlowego typu szybkość drybling ma na poziomie zerowym to jak maja mu podawac.

Ja jestem dotknięty jego poziomem w Barcelonie!

To śmieszne jest takiego Gomesa 3 sezony trzymali Dembele 3 sezon ale nawet nie zagrał jak połaczyc jego wystepy całej rundy,a Couthinio i Griezzman już po sezonie na straty spisują śmieszny ten prezesina jest choćby nas polski Lato.

Wszyscy tylko biadolą teraz na Griezmanna a nikt się nie zastanowi dlaczego w tej drużynie od dłuższego czasu nikt nie może się zadomowić, Cou cień piłkarza Dembele to samo, Groezmann mega grajek król
Strzelców mistrzostw nic nie gra i tak naprawdę De Jong tez gra poniżej oczekiwań. Każdy kto przychodzi ma regres formy normalnie zraz piłkarze będą się bali tu przychodzić

Źródło własne: Kibice Barcelony dotknięci są beznadziejną postawa Griezmanna w prawie każdym meczu od jego przyjścia do klubu.

5 minut, 3 piłki, 3 straty. Ale pomijając te cyferki, to Griezmann powinien czym prędzej znaleźć sobie klub, w którym odegra kluczową rolę, bo do jakości piłkarza wątpliwości nie mam żadnych. Nie jest to jednak gość stworzony pod Barcelonę. Brak dryblingu, bardzo szybki też nie jest, klepka to nie jego bajka. Szkoda trochę chłopaka, bo mu kariera przez palce ucieka, a z pewnością nie tego oczekiwał po przyjsciu na CN. Jeszcze na środku jakoś sobie radzi, więcej pokazuje, gdy nie ma Leo. W obecnym zestawieniu nie ma szans pokazać tego co ma najlepsze.
Pomysł jam już, że ta zmiana wczoraj to jakiś niezrozumiały żart Setiena. Mógł go wpuścić po 1 połowie za Suareza, który nie grał nic, zupelne zero. Bodaj 4 cały na nodze i 4 straty.

Ja nie rozumiem jak można ma napastnika kupić do Barcy która gra atak pozycyjny zawodnika który nie drybluje.

Miejmy nadzieje, że go dotknie wystarczająco mocno, żeby sam się zawinął po sezonie.
Nigdy nie zrozumiem piłkarzy którzy nie pasują do drużyny, nie wiedzie im się dobrze,
ale usilnie chcą tkwić w tej sytuacji.
Po co pchać się tam, gdzie cię nie lubią i dajesz połowę z tego co jesteś w stanie dać ?
Ciekawe, czy Griezmana trzeba będzie trzymać 3 sezony, żeby zrozumiał ze nic dobrego go tu nie czeka.
Żeby chociaż od biedy pogrywał coś w pomocy, skoro w ataku słabo.

To było kuriozalne, bez względu na to, jak beznadziejnie gra francuz. Takie zmiany to robi się przy grze na czas. Setien chyba myślał, że gramy dogrywke.
Komentarz usunięty przez użytkownika

mnie go szkoda,źle wybrał tu przychodząc,ale skąd mógł wiedzieć że wywalą go na lewe skrzydło
może w następnym sezonie spróbować go na 9,za nim Leo,boki Fati Trincao,środek Puig i De Jong..ciekawie by mogło być

Ja jestem dotknięty jego fatalną grą odkąd tu przyszedł. Ansu go zjada na śniadanie, w 15 minut więcej daje niż ten cały przereklamowany piłkarzyk w 3 mecze. Od początku mówiłem, że to piłkarz-nazwisko i nic nie będzie grał ...

Nie wnosi kompletnie nic do zespołu. Ansu w 15 minut robi więcej niż ten egocentryk w 75 minut. Nowy zarząd powinien pozbyć się tej klapy transferowej, która nie nosiła żadnych znamion racjonalności.

To niech zacznie grać jak przestało na gwiazdę za taką kasę...