Sport: Najgorszy sezon pod względem liczby zdobytych punktów w LaLidze od 12 lat

Maciej Łoś

1 lipca 2020, 13:00

Sport

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Sport, Barcelona notuje swój najgorszy sezon pod względem liczby zdobytych punktów od 12 lat. Quique Setien nie poprawił wyników pod wodzą Ernesto Valverde.

Barcelona w ostatnim sezonie pracy w klubie Franka Rijkaarda po 33 kolejkach miała na swoim koncie 70 punktów. Ostatecznie rozgrywki 2007/2008 zakończyła na drugim miejscu za Realem Madryt.  Bez względu na to, jak zakończy się LaLiga w tym roku, będzie to dla Barçy najgorszy sezon pod względem liczby zdobytych punktów od 12 lat.

Nie pomogła zmiana na stanowiska trenera w styczniu. Quique Setien nie poprawił wyników Ernesto Valverde. Txingurri zdobył 40 punktów na 57 możliwych (70%), z kolei Kantabryjczyk ma na ten moment 30 punktów na 42 możliwe (71%). Tak samo wygląda również procent zwycięstw obydwu trenerów w tym sezonie (61%), choć Valverde miał znacznie lepsze liczby w poprzednich latach.

Wynik Quique Setiena jest lepszy jedynie od Franka Rijkaarda (58% zwycięstw). Kantabryjczyk ma gorsze wyniki od Pepa Guardioli, Tito Vilanovy, Gerardo Martino, Luisa Enrique i wspomnianego Ernesto Valverde.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Taką Barca ostatnio widziałem w 200, roku...

Wiecie co śmieją się z nas, już jesteśmy na dnie czy jeszcze toniemy

Tamten sezon przynajmniej byl terapią wstrzasową i pozniej narodzila sie mega druzyna z innym.podejsciem i nadzieją na przyszlosc. Dzisiaj mamy dno i.marne perspektywy bo.tylko.dwoch graczy co.mogą ale nie muszą byc.za jakis czas świetnymi

To bedzie wielki blad wyrzucajac Setiena. Barca gra ladna pilke i to po 2miesiacach. Jakby dali mu caly sezon...

Teraz Bartomeu bedzie wymienial trenerow jak rekawiczki zeby przykryc swoje nieudolne transfery zwalajac wszystko na trenera.

Do tego najmniej sprintów do piłki...
Jak pisałem ,że zmiana trenera nic nie da to ludzie na tej stornie mnie obrażali...
Jak barto zaczął rządzić i mówiłem ,że zdewastuje ten klub to też ludzie mnie obrażali i mieszali z kałem...
Ludziska , miejcie szacunek do kogoś kto ma inne zdanie !!!

Wietrzenie.
Nikt nie powinien siedzieć za zasługi i doić klub z kasy. Piqué, Busquets, Rakitić, Alba i Suarez to już nie ten poziom co kiedyś, powiedzieć adios i życzyć szerokiej drogi. Tak naprawdę do nawet nad Messim trzeba by się zastanowić. Za to zrobił należy mu się pomnik i miliony podziękowań, ale czas każdego kiedyś się kończy. Kilku transferowym niewypałom podziękować, skończyć z transferami typu Paulinho, Vidal, Pjanić. Chyba, że jako doświadczenie, które ma wejść z ławki i uspokoić grę. Reszta powinna być całkowicie przebudowana. Na powrót Guardioli czy przyjście Kloppa nie ma co liczyć. Jedyny sens to powrót do korzeni i postawienie na trenera, który dla młodzieży będzie pewnym autorytetem. Nie obchodzi mnie ogrom doświadczenia Generała. Xavi powinien objąć stery i przebudować skład.
Wszystko to da się zrobić, tylko nie z tym prezydentem..

"Quique Setien nie poprawił wyników pod wodzą Ernesto Valverde."Rozumiem że Valverde jest zwierzchnikem Setiena i kieruje jego poczynaniami :)

Wydaje mi się, że to co się dzieje z drużyną nie zależy od trenera. Był tu Valverde, jest Setien - w dalszym ciągu gramy słabo. To co osiągnęliśmy za kadencji Ernesto było chyba szczytem możliwości tej drużyny. W większości chcemy żeby ta drużyna zdobywała wszystkie trofea, Guardiola czy Enrique nas pod tym względem rozpieścili, ale chyba czas tego pokolenia już minął. Może znudziło im się ciągłe wygrywanie i brak im już motywacji.

Najlepiej wymienic na trenera z Topu, ja rozumiem ze Setien jest stary ale kazdy terener musi najpierw potrenować Betis czy Bilbao czy Barce B zeby móc trenować wieksze kluby. Czasem to wypali a czasem jest za wczesnie, albo za pozno. Trener tu niczemu winny, nawet Klopp by nie ogarnał tego burdelu. Zobaczcie ze jemu 2 lata zajelo zgranie i zbudowanie Liverpoolu ale zaczynal od solidnej ekipy. A tutaj Setien co mial zrobic podczas pandemii i siedzenia w domu? Qwa w Football Managerze ich trenowac?

Najlepiej winę zrzucić na trenera który przejął druzyne w rozsypce i to w połowie sezonu. Dodatkowo z 400 mln jakie wydano na transfery 160 jest na wypożyczeniu 120 siedzi w domu A drugie 120 gra 4 minuty.

Niestety ale zawisło nad nami straszne widmo nie zdobycia żadnego trofeum w sezonie od 12 lat. Jest to przygnębiające.

Może po prostu trzeba zatrudnić trenera z TOPu, a nie kolejne wynalazki?! Z całym szacunkiem, ale Setien / Valverde nadają się Betisu / Bilbao, a nie do klubu, który chce wygrywać LM. To chyba coś znaczy, że swoje lata już mają a nigdy nie trenowali klubu bijącego się o najwyższe cele?!

"Kantabryjczyk" użyty dwa razy można było uniknąć, pisząc np. "obecny trener" w ostatnim akapicie

Barca sezon 07/08 kończyła na trzecim miejscu, również za Villareal