Oficjalnie: Barcelona potwierdziła dojście do porozumienia z Juventusem ws. sprzedaży Arthura

Dariusz Maruszczak

29 czerwca 2020, 17:13

FCBarcelona.es

128 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu potwierdziła doniesienia o dojściu do porozumienia z Juventusem ws. transferu Arthura.

Brazylijczyk przeniesie się do włoskiego klubu po zakończeniu obecnego sezonu. Juventus zapłaci za 23-latka 72 miliony euro + 10 milionów zmiennych. Według Mundo Deportivo 3,51% z tej kwoty otrzyma poprzednia drużyna Arthura - Grêmio. Pomocnik podpisał ze Starą Damą kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Juventus poinformował, że płatność za transfer Brazylijczyka zostanie rozłożona na najbliższe cztery lata.

Tym samym Arthur odejdzie z Barcelony zaledwie po dwóch latach pobytu w klubie, choć był określany jako następca Xaviego ze względu na podobny styl gry. Blaugrana zapłaciła za niego Grêmio 31 milionów euro + 9 milionów zmiennych. Od tego czasu pomocnik rozegrał w barwach Dumy Katalonii 72 mecze, w których strzelił cztery gole i zanotował sześć asyst.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Debile....
Przecież Arthur za 2 lata będzie top.

Pjanic za 70 milionów. Juventus zrobił deal zycia. Za ile my go oddamy za 2-3 sezony? Za 15, może 20. Brawo Bartek, zarządzanie level dzban.

Sprzedaliśmy gościa który nie dość ze nie potrafił uciągnąć całego meczu bo siadał kondycyjnie. Druga sprawa koleś rozegrał 74 mecze i zaliczył tylko 6 asyst. To miał być nowy Xavi a wszylo jak zawsze. Może jego potencjał zaniedbali trenerzy. Kto wie jaki z niego byłby grajek przy trenerze z jajami

Nie rozumiem tego klubu...

Po pierwsze Deal z Arthurem jak najbardziej...
Po drugie Kupno Pjanicia jak najbardziej...
Po trzecie Nie za taką kasę gościa w takim wieku...
W czasach pandemi za Pjanicia max 30 mln.

Według mnie to dobra decyzja. Po co trzymać zawodnika, który wytrzymuje tylko do 70 minuty? Grając z nim w wyjściowym składzie tracimy jedną zmianę. Umiejętności czysto piłkarskie ma na bardzo wysokim poziomie, ale kondycyjnie jest porażka.

Hahaha, interes stulecia!!!

Totalny idiotyzm. Ściągnąć emeryta w miejsce niezłego grajka z papierami na gre w Barcy na lata. Kryminał.

Skomentuję to krótko: dla mnie głupota i tyle...

A ponoć Thiago nie chce przedłużyć kontraktu z Bayernem i chce wrócić do nas może by było warto teraz tym się zainteresować.

quo vadis, fcb?

Niech ktoś ocuci z amoku tego Bartomeu, może jak się ogarnie co odwalił to sam się poda do dymisji, idiota...

Mecze/gole/asysty:
Arthur: 72/4/6
Rafinha w Barcelonie sezon16/17: 28/7/5

Bardziej płakałem po Thiago, bo było wiadomo, że będzie kotem. Póki co Arthur nic nie pokazał. Ot, jakieś xavipodobne kółeczko co jakiś czas zakręcił.

60M XD Żenada i tyle. Już abstrahując od tego że ta wymiana jest idiotyczna (nie mówię tutaj o aspektach czysto sportowych) to jeśli zarobią na tym transferze jedynie jakieś nieco ponad 10M (wiem są jeszcze zmienne tylko pytanie jakie zmienne i czy wejdą one w życie a i jeszcze oprócz tego jakiś % dla Gremio :D) to będzie komedia.

Chorzy ludzie odpowiadają za ten transfer. Jeszcze puśćmy Fatiego za 90 mln, bo potrzebujemy załatać dziury, a ściągniemy 30 latka za 80 mln. Barcelona się pogubiła!!!

Mam mieszane uczucia co do tego transferu . Niby następca xaviego , jak dla mnie zapowiadał się dobrze ale chyba przez te 2 lata nie pokazał tego czego po nim oczekiwano . Może jakiś lepszy trener wyciągnął by z niego więcej. Pjanic tak ale kilka lat temu i nie za takie pieniądze. No ale my mamy tyle do gadania... W tym klubie trzeba zmian . Zaczynając od zarządu, po trenera - taka jest prawda

Świetny zarząd do wyj*bania

Rozumiem sprzedać Arthura, ale kupować Pjanicia, który ma 30 lat za 60mln to już są jaja (za 40 to ok).

Nie będę po nim płakał. W główce za dobrze poukładane nie ma.

W sumie , jak Trincao , Puig, Fati , i Pedri się sprawdzą , to nie najgorzej będzie z naszą przyszłością . Oby tylko tam Messi ich kreował .

72 mecze 6 asyst to słabo oby pjanić się sprawdził

Wreszcie dobry ruch transferowy. Pjanic to gracz na teraz i kluczowe brakujące ogniwo w środku pola. Arthur tylko blokował Puiga- nie potrafił psychicznie dźwignąć swojej roli, co ostatnio Puigowi wyraźnie wychodzi. Żegnam bez żalu.

72 + 10 zmiennych, hmmm pytanie co to za zmienne, czy jakiś banał typu rozegranie 50 meczów, czy też wymóg zdobycia złotej piłki. Jeżeli ta dyszka, to jest tzw. kwestia czasu, natomiast w drugą stronę faktycznie łącznie powędruje ok. 50 mln to wielkiej tragedii nie ma. Owszem różnica w wieku jest znacząca, ale z drugiej strony trzeba sobie wprost powiedzieć, że gra Arthura dupy nie urywała. Oczekiwania były wielkie, od początku sprawiał wrażenie gracza idealnie pasującego pod nasz styl, dwa lata minęły a tu nic.

Po zmianie zarządu kupimy go za 200mln.

Brak słów... No cóż, raczej nie ma już nadziei dla naszego klubu w następnych latach i trzeba się z tym pogodzić. Zadaje się, że musimy sięgnąć totalnego dna żeby się odbić...

Ciągle miałem nadzieję, że to jednak nie prawda...
konto usunięte

Jakby patrzeć na to z innej strony to dobry ruch bo ten Arthur jest niestety słaby życzę mu dobrej przyszłości a tym czasem BYE!

Cóż, bywa i tak w piłce, "miał" być następcą Generała, nie wyszło. Oby tylko Pjanić grał w podstawie, choć szkoda że takie transfery są przeprowadzane.

72 mecze 6 asyst kluczową pozycja w Barcelonie do nabijania asyst. :) sprzedać zapomnieć.

Wg mnie gdyby nie to ze bierzemy Pjanca to byłby to dobry transfer biorąc pod uwagę ile wnosił i ile ma sił w trakcie meczu Arthur. Jak się okaże ze juve za Pjanica weźmie z 65+ to...szkoda gadac

Arthir odszedl ok. Pjanic przyjdzie? No dobra... Ale mam nadzieje ,ze nie bedzie zastepowal Arthura tylko bardziej zajmie role Rakitica, ktory rowniez powinien odejsc. Wg mnie dzieki odejsciu Arthura, to wlasbie Puig wejdzie w jego buty i bedzie postawowym zawodnikiem.

Dobra dobra, teraz czekamy na info na temat transferu Pjanicia wtedy ocenimy transakcje

A najlepsze że Pjanic dostanie tutaj 7.5 mln za sezon xd. Gość, który przez ostatnie dwa sezony grał piach w Juve i jest tam obiektem krytyki, przychodzi do nas jako wzmocnienie. W następnym sezonie będziemy się martwić żeby go do Chin upchnąć, brawo Barto!
Komentarz usunięty przez użytkownika

zrobili miejsce pod Cou, a Pjanic za Busiego na zmiane

82 miliony byłoby spoko Ale na chuuuu ten Pjanic

Dramat .

„Nie chcę, ale muszę ..”

jak ich wyebiemy i nie odkupimy Pjanicia to Bartu mistrz! Dawaj, musisz!

Bartomeu Out i Setien Out Coutinho i Dembele OUT!!!

Czyli 12 milionów na plus, ta polityka transferów to kompletne szaleństwo. Oni powariowali w tym zarządzie. Po tej wymianie. Wolałbym tylko sprzedać Arthura nawet bez tych zmiennych i nie kupować Pjanica

gdyby na tym się zakończyło ok transfer byłby usprawiedliwiony, tylko w drugą stronę przyjdzie dziadek bez formy za 60 mln z kontaktem 3razy wyższym niż Arthur. Ale przecież my tak mało wydajemy na pensję a budżet jest z gumy. Ja pierd.....

Bye bye Xavi ;(

Biorac pod uwage brak jakiegokolwiek progresu w jego grze przez ten okres to 70 mln za niego to deal życia.

Ten klub sięga dna... Kto uważa inaczej? Bo jak pisałem to pod innym postem to zostałem zrównany z ziemia :))

I cyk...był Xavi i nie ma Xaviego

Jakim trzeba być idiotą żeby wymienić potencjalnego następcę Iniesty czy Xaviego na takiego starego bez formy byle pomocnika.

Sprzedaż Arthura za taki hajs patrząc na jego formę to super deal ( tym bardziej że gość może z 5-7 spotkań rozegrał w pełnym wymiarze czasowym, bo sił starcza mu na 60min) a przy obecnej formie nie ma podjazdu do Puiga, Pjanić wydaje się wzmocnieniem i to dość solidnym, gość na pewno ma więcej sił od Arthura a jedynym minusem jest ro że już ma 30lat

I cyk druga największa sprzedaż w historii Barcy. Kolejny sukces ekipy Bartomeu

I cyk Pjanic 65 melonów + 8 zmiennych xD

Jesteśmy transferowym pośmiewiskiem europy. Z nami kazdy deal konczy sie dla nas frajersko. Czas rozpadu barcelony niestety.

Oficjalnie: kolejny krok wstecz Barcelony, kolejna konsekwencja nieumiejętnego zarządzania Bartomeu.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Tonie nam ta łajba, oj tonie...

Cules widzicie i nie grzmicie... Brawo

Nic nie trzeba pisać. Mina Arthura mówi wszystko.

Proponuję zarządowi wymianę Ansu Fati Fabian Serrarens i dopłatę Arce ze 40 mln €

Ej ale ogarnia ktos ze my chyba nigdy nikogo drożej nie sprzedalismy ?
LOL nasz zarząd się podciąguje