Oficjalnie: Barcelona potwierdziła dojście do porozumienia z Juventusem ws. sprzedaży Arthura

Dariusz Maruszczak

29 czerwca 2020, 17:13

FCBarcelona.es

128 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu potwierdziła doniesienia o dojściu do porozumienia z Juventusem ws. transferu Arthura.

Brazylijczyk przeniesie się do włoskiego klubu po zakończeniu obecnego sezonu. Juventus zapłaci za 23-latka 72 miliony euro + 10 milionów zmiennych. Według Mundo Deportivo 3,51% z tej kwoty otrzyma poprzednia drużyna Arthura - Grêmio. Pomocnik podpisał ze Starą Damą kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Juventus poinformował, że płatność za transfer Brazylijczyka zostanie rozłożona na najbliższe cztery lata.

Tym samym Arthur odejdzie z Barcelony zaledwie po dwóch latach pobytu w klubie, choć był określany jako następca Xaviego ze względu na podobny styl gry. Blaugrana zapłaciła za niego Grêmio 31 milionów euro + 9 milionów zmiennych. Od tego czasu pomocnik rozegrał w barwach Dumy Katalonii 72 mecze, w których strzelił cztery gole i zanotował sześć asyst.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I cyk druga największa sprzedaż w historii Barcy. Kolejny sukces ekipy Bartomeu

Jesli Pjanić nie przejdzie to calkiem niezly deal

72 mecze 6 asyst kluczową pozycja w Barcelonie do nabijania asyst. :) sprzedać zapomnieć.

Co ten klub odpierd*** to ja nie wiem.... Niedługo to jeszcze wymieniają Frenkiego za kogoś typu Ndombele

Proponuję zarządowi wymianę Ansu Fati Fabian Serrarens i dopłatę Arce ze 40 mln €

A najlepsze że Pjanic dostanie tutaj 7.5 mln za sezon xd. Gość, który przez ostatnie dwa sezony grał piach w Juve i jest tam obiektem krytyki, przychodzi do nas jako wzmocnienie. W następnym sezonie będziemy się martwić żeby go do Chin upchnąć, brawo Barto!

Ciągle miałem nadzieję, że to jednak nie prawda...

I cyk...był Xavi i nie ma Xaviego

Mecze/gole/asysty:
Arthur: 72/4/6
Rafinha w Barcelonie sezon16/17: 28/7/5

jak ich wyebiemy i nie odkupimy Pjanicia to Bartu mistrz! Dawaj, musisz!

Nic nie trzeba pisać. Mina Arthura mówi wszystko.

82 miliony byłoby spoko Ale na chuuuu ten Pjanic

Jakim trzeba być idiotą żeby wymienić potencjalnego następcę Iniesty czy Xaviego na takiego starego bez formy byle pomocnika.

Świetny zarząd do wyj*bania

#Bartomeuwypie...

Wreszcie dobry ruch transferowy. Pjanic to gracz na teraz i kluczowe brakujące ogniwo w środku pola. Arthur tylko blokował Puiga- nie potrafił psychicznie dźwignąć swojej roli, co ostatnio Puigowi wyraźnie wychodzi. Żegnam bez żalu.

Bye bye Xavi ;(

Sprzedaż Arthura za taki hajs patrząc na jego formę to super deal ( tym bardziej że gość może z 5-7 spotkań rozegrał w pełnym wymiarze czasowym, bo sił starcza mu na 60min) a przy obecnej formie nie ma podjazdu do Puiga, Pjanić wydaje się wzmocnieniem i to dość solidnym, gość na pewno ma więcej sił od Arthura a jedynym minusem jest ro że już ma 30lat

Jesteśmy transferowym pośmiewiskiem europy. Z nami kazdy deal konczy sie dla nas frajersko. Czas rozpadu barcelony niestety.

Bardziej płakałem po Thiago, bo było wiadomo, że będzie kotem. Póki co Arthur nic nie pokazał. Ot, jakieś xavipodobne kółeczko co jakiś czas zakręcił.

Nie będę po nim płakał. W główce za dobrze poukładane nie ma.

Ten klub sięga dna... Kto uważa inaczej? Bo jak pisałem to pod innym postem to zostałem zrównany z ziemia :))

Oficjalnie: kolejny krok wstecz Barcelony, kolejna konsekwencja nieumiejętnego zarządzania Bartomeu.

Sprzedaliśmy gościa który nie dość ze nie potrafił uciągnąć całego meczu bo siadał kondycyjnie. Druga sprawa koleś rozegrał 74 mecze i zaliczył tylko 6 asyst. To miał być nowy Xavi a wszylo jak zawsze. Może jego potencjał zaniedbali trenerzy. Kto wie jaki z niego byłby grajek przy trenerze z jajami

@capm
Dokladnie 75mln to dobra cena za tego niby grajka :)

@gacper
To nie jest gracz od asyst, tylko od dyktowania tempa gry. W dodatku jakby te 72 mecze podzielić na pełnowymiarowe po 90 minut to nie wiem czy połowa tego by wyszła.

@anysay a Pjanic według Ciebie nikogo nie będzie blokował? A to że 23 latka sprzedemy za 10 mln plus Pjanica, 30 latka z 3 razy wyższa pensję i co najważniejsze od 2lat bez formy to dobry interes? Janusze biznesu a ty chłopie im jeszcze przyklaskujesz, żenada.

@nuter27
Kluczowa rola do kontrolowania tempa gry, nie nabijania asyst, zwłaszcza, ze 95% gry tworzy obecnie Messi.

Brak słów... No cóż, raczej nie ma już nadziei dla naszego klubu w następnych latach i trzeba się z tym pogodzić. Zadaje się, że musimy sięgnąć totalnego dna żeby się odbić...

Arthir odszedl ok. Pjanic przyjdzie? No dobra... Ale mam nadzieje ,ze nie bedzie zastepowal Arthura tylko bardziej zajmie role Rakitica, ktory rowniez powinien odejsc. Wg mnie dzieki odejsciu Arthura, to wlasbie Puig wejdzie w jego buty i bedzie postawowym zawodnikiem.

@kruszol musieliśmy do końca czerwca zarobić na sprzedaży zawodników 70m. Dlatego teraz jest sprzedany Arthur a Pjanic przyjdzie w następnym okresie rozliczeniowym który rozpocznie się od lipca.

I cyk Pjanic 65 melonów + 8 zmiennych xD

@Fifty 15-20 milionów to Jego obecna wartość. od 2 lat rezerwowy z wysokim kontraktem a na karku już 30 lat. Niewiele jest klubów które stać na płacenie Jego pensji, a każdy z tych klubów ma obecnie lepszych zawodników na ławce więc raczej na nim zbyt wiele nie zarobimy. 3-4 lata temu to był dobry zawodnik ale w tym sezonie gra słabiej niż Arthur, a Brazylijczyk jeśli trafi teraz do normalnego zespołu z dobrym trenerem to istnieje bardzo duża szansa że w niedługim czasie znacznie się rozwinie. Te 60-70 milionów to przekręt związany z Financial Fair Play a faktycznie to wymiana bezgotówkowa a te 10-12 mln które Juventus nam dopłaci odzyska dzięki obniżeniu wydatków na pensje zawodnika, więc dla Starej Damy to genialny biznes- wymiana wypalonej gwiazdy obciążejącej budżet na lepszego i znacznie młodszego zawodnika całkowicie za darmo. Zgadzam się z Tobą zarząd Barcy się skompromitował.

@Boniek10 A to wiek Thiago już nie przeszkadza?

quo vadis, fcb?

Niech ktoś ocuci z amoku tego Bartomeu, może jak się ogarnie co odwalił to sam się poda do dymisji, idiota...

@Zbyszard A transfer Pjanica za 60 mln Cię nie niepokoi?

@nuter27
Fati czy Puig to zawodnicy którzy swoim mobilnym stylem a nie młodością gry ożywiają zespół.
Arthur miał pełnić inną role w tej drużynie, podobnie jak Coutinho. Ale jak się ściąga nowego Xaviego i nowego Inieste, a gra "trzema Busquetsami" to jak tamci mają spełniać swoje role?

Rozumiem sprzedać Arthura, ale kupować Pjanicia, który ma 30 lat za 60mln to już są jaja (za 40 to ok).

@anysay w sumie pogra te dwa trzy sezony i Pedri z Puigiem może wywalczą se miejsce .

W sumie , jak Trincao , Puig, Fati , i Pedri się sprawdzą , to nie najgorzej będzie z naszą przyszłością . Oby tylko tam Messi ich kreował .

72 + 10 zmiennych, hmmm pytanie co to za zmienne, czy jakiś banał typu rozegranie 50 meczów, czy też wymóg zdobycia złotej piłki. Jeżeli ta dyszka, to jest tzw. kwestia czasu, natomiast w drugą stronę faktycznie łącznie powędruje ok. 50 mln to wielkiej tragedii nie ma. Owszem różnica w wieku jest znacząca, ale z drugiej strony trzeba sobie wprost powiedzieć, że gra Arthura dupy nie urywała. Oczekiwania były wielkie, od początku sprawiał wrażenie gracza idealnie pasującego pod nasz styl, dwa lata minęły a tu nic.

Po zmianie zarządu kupimy go za 200mln.

Cóż, bywa i tak w piłce, "miał" być następcą Generała, nie wyszło. Oby tylko Pjanić grał w podstawie, choć szkoda że takie transfery są przeprowadzane.

@kamil9040 Nie będzie 12mln na plus, ponieważ szybko ta różnica się zniweluje. Arthur zarabiał u nas 2 miliony a Bośniak według plotek będzie ponad 7

Wg mnie gdyby nie to ze bierzemy Pjanca to byłby to dobry transfer biorąc pod uwagę ile wnosił i ile ma sił w trakcie meczu Arthur. Jak się okaże ze juve za Pjanica weźmie z 65+ to...szkoda gadac

zrobili miejsce pod Cou, a Pjanic za Busiego na zmiane

„Nie chcę, ale muszę ..”

@fcb_fan10 Ja uważam inaczej ;)

Czyli 12 milionów na plus, ta polityka transferów to kompletne szaleństwo. Oni powariowali w tym zarządzie. Po tej wymianie. Wolałbym tylko sprzedać Arthura nawet bez tych zmiennych i nie kupować Pjanica

gdyby na tym się zakończyło ok transfer byłby usprawiedliwiony, tylko w drugą stronę przyjdzie dziadek bez formy za 60 mln z kontaktem 3razy wyższym niż Arthur. Ale przecież my tak mało wydajemy na pensję a budżet jest z gumy. Ja pierd.....

Biorac pod uwage brak jakiegokolwiek progresu w jego grze przez ten okres to 70 mln za niego to deal życia.

Cules widzicie i nie grzmicie... Brawo

@Ma56 chyba dlatego, ze nie chca tego oficjalnie rozgrywac jako wymiane tylko najpierw sprzedaż Arthura a potem zakup Pjanica... widocznie jest to jakas roznica pod katem zapisow finansowych skoro musza zdobyc 100mln za sprzedaz bo w tym momencie oficjalnie na papierze juz maja 82mln ze sprzedaży Arthura... może przy oficjalnej "wymianie" byłoby to inaczej księgowane

Griezmanna do pomocy! :D

Oooooo dembele się nada

Powiem tak. Może być jeśli w naszą stronę nie powędruje Pjanic!

A co z Pjaniciem?

@MalanFCB no Xavi był ;) mój komentarz był ironiczny. Obaj sie zgodximy, że Arthura okrzyknięto Xavim na dlugo przed pierwszym kopnięciem piłki ;)

@4Fabregas4 szkoda polemizować, jak patrzysz po jego obecnym ustawieniu w Juve, gdzie z powodu braku typowego DP z konieczności jest wystawiany. Faktycznie jest w tym lepszy od Rabiota czy Matuidiego, którzy nigdy nie byli DP. To raczej źle świadczy o Juve, że za Kedirę nie znaleźli zastępcy, przy w sumie dosyć defensywnym ich charakterze ogólnym. Sarri związał bośniaka z defensywą i stąd spadek w statystykach ofensywnych ale powtarzam, to czystej formy gracz totalny w środku pola. De Jong to mu może buty czyścić, a Rakieta jest dobrym środkowym pomocnikiem ale ma zupełnie inne zadania- ubezpieczanie strat Messiego. Co do Busquetsa, to jego spadek formy w zeszłym sezonie był spowodowany wyłącznie nadmiarem spotkań, co dotyczyło także Alby i Rakitica w najważniejszych spotkaniach końca sezonu. Inna bajka że jak miał grać szybko i skutecznie z kimś tak mało zwrotnym jak Arthur, pomocnikiem najwyżej na Betis, a nie na Barcelonę o czym niedługo się pewnie przekonasz. To samo się tyczyło małego zgrania także z de Jongiem. Pisanie że Busquets jest mało kreatywny to już jest kompletny żart.