Eusebio Sacristán: Patrząc na możliwość rozwoju Riquiego Puiga, nie sprowadzałbym nowego pomocnika

Maciej Łoś

25 czerwca 2020, 21:35

COPE, Sport

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpański trener i były piłkarz Barcelony Eusebio Sacristán udzielił wywiadu rozgłośni COPE, w którym stwierdził, że Barça nie powinna kupować Miralema Pjanicia.

- Patrząc na możliwość rozwoju Riquiego Puiga, nie sprowadzałbym nowego pomocnika do Barcelony. Rozumiem korzyści finansowe z wymiany Arthura na Miralema Pjanicia, ale nowy zawodnik zabierze minuty wychowankom. Puig może grać na pozycji, na której występuje Bośniak.

- Uważam, że Quique Setien w odpowiedni sposób daje szanse gry młodym piłkarzom. Widać, że chce im pomóc w rozwoju, ale jednocześnie respektuje doświadczonych zawodników, którzy osiągnęli już dużo w Barcelonie. Jestem jednak przekonany, że wychowankowie dostaną więcej minut. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek, a młodzi gracze pokazali się już z dobrej strony i udowodnili swoją wartość. Mając w kadrze Rakiticia, Busquetsa, Arturo Vidala, Arthura i Frenkiego de Jonga trzeba odpowiednio rotować składem.

- Gra Barcelony daje mi nadzieję, ponieważ drużyna wypracowała w ostatnich latach dobrze działający styl. Real Madryt nie rozstrzyga tak często meczów.

- Quique Setien potrzebuje więcej czasu, ponieważ przyszedł w trudnym momencie. Piłkarze Barcelony wygrali już wiele, a kadra jest od dawna scementowana. To on musi się zaadaptować do takich warunków. Być może oczekiwał, że będzie mógł robić pewne rzeczy inaczej.

- Rewolucja, którą zapowiadał na początku swojej przygody w klubie, nie przebiegła tak, jak o tym mówił, jednak Setien mnie przekonuje. Barcelona walczy o LaLigę i Ligę Mistrzów, drużyna jest solidna, a on sam uczy się nowej pracy. Jeśli będzie to kontynuował, to zespół również będzie się rozwijał. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pamiętacie jak ekipa Sandro oczerniała Laportę o niegospodarność?
Teraz wyjdzie szydło z worka jak stery przejmie nowy prezydent.
Niestety ale Bartomeu razem ze swoim mistrzem doprowadzili klub do absolutnej ruiny.
Sytuacja będzie dużo gorsza niż po tym co się działo za Gasparta niestety ...

A kto jest. Nikt poza zarządem nie chce Bośniaka. Co będzie robił na boisku Bośniak. Chyba nie weźmie się za strzelanie rzutów wolnych skoro to domena Leo. A on nic poz tym nie umie . Nigdy przecież nie był kreatorem gry.
Pjanić ma 30 lat i ten nawiedzony zarząd chce zawrzeć z nim umowę na 4 lata z pensją 7,5 bańki.
Zarząd na Arthurze nie mógł zarobić (pod stołem) to się go pozbył.
Młodego i nie drogiego " w utrzymania" piłkarza.
Trzeba być jeb...tym by robić taki dil
konto usunięte

Po co nam ten pjanic

ciekawe jakby wyglądał Eusebio prowadząc taką drużynę jak Barca, trener z DNA Barcy, to jak dla mnie ciekawa opcja:)

Niech jeszcze trochę podrośnie, ogra się w pierwszym zespole i będzie w sam raz na wymianę za jakiegoś Riyada Mahreza albo innego podstarzałego "gwiazdora"

A sie znasz akurat. Janiama powiedzial, ze chlopak jest slaby.

Bartomeu i tak go sprzeda by łatać dziurę w budżecie ...

Puig niepotrzebnie przyspiesza grę.Jeszcze zamęczy staruszków i po co to komu?

Wszyscy tacy cwani a jakoś karawana Bartomeu jedzie dalej.
konto usunięte

Mądrze gada. Polać mu.

Panie Eusebio, to wie każdy kibic na świecie, tylko nie ten nasz smieszny prezydent Bartomeu!

A kto jest zwolennikiem? Chyba tylko Bartomeu i jego dziura budżetowa...