Riqui Puig: Jestem bardzo zadowolony ze względu na minuty i zaufanie, jakim obdarzył mnie Quique Setien

Dariusz Maruszczak

24 czerwca 2020, 01:16

Marca, MD

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Riqui Puig pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie meczu z Athletikiem, ale zdążył zaprezentować się z dobrej strony. Pomocnik cieszył się ze zwycięstwa i z zaufania ze strony trenera. 

Występ: Jestem bardzo zadowolony przede wszystkim ze względu na minuty i zaufanie, jakim obdarzył mnie Quique. Jeśli towarzyszą temu dobre rezultaty, dobre minuty i dobry rytm, to jestem zachwycony, że mogłem dać radość temu klubowi. Na boisku jest bardzo wysoki poziom, zwłaszcza w środku pola. Muszę wykorzystywać minuty, które daje mi Quique Setien.

Szanse: Na początku trudno nam było stworzyć klarowne okazje. W ostatnich 30 minutach mieliśmy ich więcej. Athletic jest rywalem, który bardzo zamyka się w defensywie. Najważniejsze było, żeby zespół pozostawał w ruchu, i znalezienie miejsc, które mogą być kluczowe.

Zmiana: Athletic wiele wymaga od ciebie pod względem fizycznym. Trudno nam było złapać rytm, ale z upływem czasu byliśmy lepsi. Wyjaśnieniem zmiany obrazu gry jest to, że Athletic tracił rytm, co nam sprzyjało, ponieważ mogliśmy mieć większą kontrolę i przesuwać piłkę z jednej strony na drugą.

Brak publiczności: To było wyjątkowy, a jednocześnie trochę dziwny mecz, ponieważ odbywała się impreza uliczna z okazji Dnia św. Jana i podczas gry słyszeliśmy petardy spoza stadionu.

Bramka: Gol Rakiticia oznaczał przede wszystkim radość, ponieważ Real na nas naciska.

Słowa Piqué o tym, że trudno będzie zdobyć mistrzostwo: Jeśli Gerard tak mówi, to z jakiegoś powodu. Niektóre mecze zależą od pewnych decyzji sędziów. Gwiżdże się karne za drobne rzeczy. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dawać zdecydowanie więcej szans młodym, to coś może z tego będzie na boisku.

Arthur+griezmann nie dali tyle co on. Wczoraj oglądałem mecz z szwagrem nawet nie widział że grizmanem gra w barcy haha

Najbardziej podobał mi się moment kiedy Fati i Puig ruszyli do presingu, wyglądało to jakby reszta zespołu była w slow motion

Ten chłopak ruszył naszą skamieniałą pomoc po wejściu
Jego wejście podłączyło nas do prądu
Więcej minut mu

Niestety nie mogłem oglądać meczu jednak przejrzałem wszystkie kontakty z piłką Puiga i aż dziw, że on przy naszej statycznej pomocy nie jest pierwszym wyborem trenera. Bardzo ruchliwy, dynamiczny z ciągiem do gry do przodu, ale jednocześnie nie tracący dużo piłek. Może czas na młodość panie Setien.

Napisałem przed meczem, że pora na pierwszy skład. Nie tak się stało, ale wreszcie Riqui dostał porządną porcję minut na boisku i od razu pokazał, że nie jest gorszy od Arthura.
Młodzi zawodnicy zawsze nadrabiają zaangażowaniem, walczą o więcej niż o dobry wynik drużyny, właśnie dlatego powinno się ich umieszczać na boisku.

Riqui wszedł wczoraj tylko dlatego że Setien już widział jaka kupa jest w polu, i nie miał już nic do stracenia, remis z Bilbao to już kategoryczny koniec marzeń o mistrzu.
Mnie się Puig podobał ,mimo że WIELCY eksperci na twitterze zarzucają mu tylko granie w ,,bok''. Po wejściu na boisku gra uległa ożywieniu. Miał więcej jakości, niż klon Xaviego z Brazylii.

Takiego zapału do biegania w środku pola to nie ma Busi Artur i Rakitić razem wzięci więcej minut dla tego chłopaka Setien.

No ma papiery na granie, ale czasami za bardzo się napina. Widać to aż za bardzo xD Więcej luzu jak u Iniesty i będzie sztos zawodnik na lata.

Wysoki poziom w środku pola to był może z 5 lat temu jeszcze. Puig powinien dostawać więcej minut, bo widać, że „pali się do gry”

jeśli chodzi o grę do przodu to obecnie jest moim ulubieńcem wśród pomocników

Sprzedałbym dziadków i Messiego jak najdrożej puki jeszcze trzyma poziom i postawiłbym na młodych z La Massi, potem ewentualnie zakupy na słabe pozycje.

I pomyśleć że zarząd chciał go wysłać na wypożyczenie, Riqui obowiązkowo musi dostawać więcej minut bo dzięki niemu nasz środek pola żyje

Riqui chłopie posadź na trybunach tego Arthura , trzymam kciuki bo talent jest nieziemski ;)

Riqui prezentuj się jak do tej pory a nie wierzę, że nie przekonasz Setiena do siebie. Razem z Fatim macie coś, czego w wielu meczach Barcy brakowało. Tą młodzieńcza spontaniczność, radość z gry.

Jak dla mnie Fati i Puig pierwszy skład z Mallorca

Wczoraj pisałem żeby zagrał Puiq to mnie wysmiano , bo przecież go zjedzą Ci z Athleticu. Śmiem twierdzić, że nawet 90 min zagrał by na dobrym poziomie.

Zobaczymy co z chłopaka będzie, nie napalam sie, że to będzie nowy Iniesta bo równie dobrze może skończyć się jak z Jonathanem Dos Santosem, jednak bardziej mnie przekonuje niż Aleña czy ostatnimi czasy Arthur.

czasem przy wszystkich atutach i brakach jakie poprawił przez ostatnie pół roku, brakuje mu jeszcze tylko kropki nad i, w postaci grania o kontakt z piłką szybciej. Tylko niestety do tego trzeba ruchu partnerów także.
Bardzo chciałbym zobaczyć ustawienie z Fatim na lewej Collado na prawej flance, Suarezem na szpicy Messim z Puigiem w pomocy, De Jongiem/Busquetsem za nimi i 4 klasyczną w pomocy. Mam wrażenie, że wtedy byłoby więcej ruchu prawy obrońca mógłby grać odważniej, bo miałby wsparcie Collado, a nie fikcyjne Messiego. Messi w krótkim pressingu jest i tak bardziej przydatny w środku niż do ganiania na skrzydle za rywalem który już zagrał pierwsze podanie na skrzydło po przechwycie.

Mordo ty moja jak moja japa się cieszy,że pokazałeś,że zasługujesz na więcej minut :D

Pokazałeś chłopie że zasługujesz na dużo większe zaufanie