Oscar de Marcos: Uważam, że zasłużyliśmy na remis, niewiele nam brakowało

Dariusz Maruszczak

24 czerwca 2020, 00:55

Movistar, AS, MD

3 komentarze

Fot. Getty Images

Prawy obrońca Athleticu Oscar de Marcos uważa, że jego zespół zasłużył na remis w starciu z Barceloną.

Ocena meczu: Niewiele nam brakowało. Drużyna spisywała się dobrze, pierwsza połowa była świetna w naszym wykonaniu, a w drugiej połowie wynik był na styku. Mieliśmy pewne okazje, jak ta Raúla Garcíi. Uważam, że zasłużyliśmy na jeden punkt ze względu na wysiłek, jaki włożyliśmy w to spotkanie, i szanse, jakie stworzyliśmy. Szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy i przegraliśmy, ale trzeba zapamiętać te dobre rzeczy, aby powtórzyć je w sobotę.

Barcelona: Camp Nou to trudny teren. Przeciwko Barcelonie trzeba bardzo dobrze przepracować mecz pod względem taktycznym i być skupionym przez całe spotkanie. Trudno jest bronić przeciwko temu zespołowi. Nie złapali nas w kontrataku i myślę, że nie mieli klarownych okazji.

Powrót do gry: Minęło wiele miesięcy, musiałem przejść operację, ale piłkarz musi przechodzić przez takie sytuacje i być pozytywnie nastawiony i silny, aby przezwyciężyć takie fizyczne przeciwności. Trzeba bardzo się starać, żeby mogło przyjść to, co dziś, czyli rozegranie całego spotkania. Jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłem, aby pomóc zespołowi.

Walka o europejskie puchary: Będzie to trudne ze względu na stratę punktową. Ciężko będzie ją zniwelować, ale w innych sezonach różnica była większa, a udawało nam się odrobić straty. Drużyna jest w dobrej formie. Musimy wierzyć, że możemy awansować, takie powinno być nasze podejście.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Niewiele nam brakowało.(...)Mieliśmy pewne okazje". Nie mając ani jednego strzału na bramkę celnego? Samą walecznością punktów się nie zdobywa.

To jakiś krewny Butragueno? :D