Quique Setien: Są rzeczy do poprawy, ale sądzę, że idziemy w dobrą stronę

Maciej Łoś

24 czerwca 2020, 00:45

Marca

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Quique Setien skomentował występ Barcelony w meczu z Athletikiem. Szkoleniowiec jest przekonany, że jego zawodnicy polepszają się ze spotkania na spotkanie. 

Rezultat meczu: Potrzebowaliśmy wygrać, tak jak w każdym spotkaniu. To normalne, że im mniej się popełnia błędów, tym lepiej. Zdobyliśmy trzy punkty i czekamy na odpowiedź naszych rywali. 

Zmiany: W pierwszej połowie nie byliśmy zbyt precyzyjni z piłką przy nogach i notowaliśmy za dużo strat. Nie mieliśmy takiej płynności jak zwykle. W drugiej odsłonie było inaczej. Drużyna grała zdecydowanie lepiej. Wejście na boisko Riquiego i Ansu dodało nam dynamizmu, mogliśmy dłużej rozgrywać futbolówkę. Jestem zadowolony z drugiej połowy i uważam, że pierwszą można by było poprawić.

Brak iskry: Nie jest łatwe, gdy nie ma miejsca na murawie. Trzeba mieć dużą precyzję i intensywność. Momentami nam tego brakuje po wznowieniu rozgrywek. Myślę jednak, że stajemy się coraz lepsi.

Zmęczenie zawodników i problemy fizyczne: Kontrolujemy to poprzez obserwację piłkarzy. Nie sądzę, żeby Gerardowi Piqué przytrafiło się coś złego. 

Zmiana lidera: Robimy to samo, co do tej pory. Nie myślimy o tym, jak gra nasz rywal, ale o tym, co sami mamy do wykonania. Od pięciu meczów nie straciliśmy gola, to jest ważne. Wygraliśmy wszystkie mecze oprócz jednego. Są rzeczy do poprawy, ale sądzę, że idziemy w dobrą stronę.

Ivan Rakitić: Dzisiaj wszedł za Sergio Busquetsa, który otrzymał żółtą kartkę. Pokazał się z dobrej strony, pokazał, że rozumie naszą filozofię. Ustawiał się w odpowiedni sposób, odbierał piłkę i odegrał kluczową rolę w decydującej akcji meczu. Jestem z niego bardzo zadowolony. Wiem, że to jest dla niego zachętą na przyszłość.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gra była bardzo fajna zarówno w obronie jak i w ofensywie.
Cieszy mnie to, że stosujemy wysoki i mocny pressing po utraci piłki, szybko piłkę przejmujemy, jeszcze na połowie rywala. Kike wprowadził balans, udoskonalił zarówno obronę, która w końcu funkcjonuje świetnie, brakuje jedynie konkretów przy wykańczaniu akcji. Z każdym meczem powinno być coraz lepiej.
Jak dla mnie Kike plusuje z każdym meczem.
Ważne 3pkt. i 0 z tyłu.

stary,gdyby nie młodzież dalej byśmy grali po obwodzie kompletnie bez pomysłu,idź przejrzyj na oczy gościu...jedyne linia obrony zasługuje na pochwały .reszta to co gracie to dramat

A Messi cały czas 90 min. Ciekawe jak długo wytrzyma.

Nie dało sie tego oglądać, po pierwszej połowie poszedłem spać.

Może po tym jak młodziki zagrali przejrzy na oczy że warto na nich stawiać bo ostatnio mówił że nie są lepsi od zawodników z pierwszego składu , a tu proszę niespodzianka Setien

Nie mogę patrzeć na to co on wyprawia z tą drużyną.

Oj jest duzo do poprawy :)

Czas na młodych.
Nie wyobrażam sobie żeby Ansu i Riqui nie dostawali minut w następnych meczach.

Czekam na pytania do trenera jakich rozwiązań szuka na nasza niemoc strzelecką.

Mam nadzieję że Ty zamierzasz jak najdalej Barcelony

Ciekawe czy dalej go wychowankowie nie przekonują. Powinien ich przeprosić za wypowiedź przed meczem bo dał do zrozumienia że są za słabi na 1 sklad

Wprowadźcie oceny dla trenera, to my mu powiemy w którą stronę zmierza ;)

"nigdy nie jestem zadowolony jeśli wygrywam 1:0 po słabej grze"

Teraz daj grać tym, którzy na to zasłużyli. Wyjmij konika z kieszeni i pokaż jaja byka, którego pasisz.