Mundo Deportivo: Sędziowie karzą Gerarda Piqué dużo częściej niż Casemiro

Julia Cicha

20 czerwca 2020, 21:40

Mundo Deportivo, AS

32 komentarze

Fot. Getty Images

W ostatnich dniach ponownie pojawiły się pewne skargi na sędziowanie w lidze hiszpańskiej. Gerard Piqué ironicznie stwierdził wczoraj, że, patrząc na ostatnie kolejki, trudno będzie, by Real stracił jeszcze punkty. W ten sposób nawiązał do nieuznanego gola Valencii w meczu z Realem Madryt. Mundo Deportivo zgłębia ten temat, dodając inne przykłady zachowania arbitrów.

Na skargę stopera Barçy odpowiedział Zinedine Zidane na konferencji prasowej: „mam swoją opinię na ten temat, ale nie ujawnię jej, bo może zdarzyć się też na odwrót. Mówię jasno: nie wierzę, że sędziowie nas faworyzują. Tyle w temacie”. Zagrania analizowane przez VAR zawsze są kwestią interpretacji, ale MD wymienia inny aspekt, w którym wg dziennika Real traktowany jest dużo bardziej pobłażliwie od Barcelony. Mowa o żółtych kartkach. Jako przykład podaje Casemiro.

Obrońca Królewskich faulował już w tym sezonie aż 73 razy, najwięcej wśród wszystkich piłkarzy ligi hiszpańskiej. W spotkaniu z Valencią aż cztery z siedmiu fauli zespołu w pierwszej połowie były właśnie autorstwa Casemiro. Za żadne z zagrań, nawet za mocne wejście w Kondogbię, nie otrzymał kartki, która sprawiłaby, że nie mógłby zagrać w niedzielę z Realem Sociedad.

Na przeciwnym biegunie znajduje się Gerard Piqué. Katalończyk zostaje ukarany kartonikiem średnio co 2,3 popełnionego faulu (12 kartek, 28 fauli), podczas gdy Brazylijczyk zaledwie co 8 (9 kartek, 73 faule). Stoper Barçy jest najczęściej karanym w ten sposób piłkarzem w całej LaLidze. Ma tyle samo upomnień co Roberto Soldado z Granady i Damian Suárez z Getafe. Zarówno on, jak i Casemiro nie został jeszcze w tym sezonie wyrzucony z boiska. Obaj mają na koncie niemal tyle samo minut: 2470 do 2400 na korzyść Piqué. Mundo Deportivo dodaje też, że Barcelona jest drugą najrzadziej faulującą drużyną w lidze (331), tuż za Valencią (328). Real jest 14. w tym zestawieniu (371).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I weź tu graj, walcz i miej motywację do tego gdy są równi i równiejsi.
« Powrót do wszystkich komentarzy