Quique Setien: Będę przeprowadzał dużo rotacji, chcę, by wszyscy czasem zagrali

14 czerwca 2020, 00:50

Marca, AS

26 komentarzy

Quique Setien odpowiedział na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej po wygranej z Mallorcą 4:0.

Jakie są twoje wrażenia po tym spotkaniu?

Są dobre. Zawsze pojawiają się jakieś rzeczy do poprawy, ale jestem zadowolony z tego meczu. Byliśmy efektywni i od pierwszego zagrania dobrze weszliśmy do gry. Dobrze spisywaliśmy się z piłką, czasem mieliśmy przestoje, ale jak na pierwsze starcie, gdy można by mówić o braku rytmu, uważam to za dobry początek sprintu kończącego sezon. Zapamiętam dziś świetne pół godziny Suáreza oraz gola i występ Braithwaite’a, to z pewnością było dla niego bardzo ważne.

Mallorca też miała swoje okazje.

To zawsze jest możliwe, my również mieliśmy szanse na jeszcze wyższą wygraną. Powinniśmy byli bardziej kontrolować akcje Mallorki, zawsze trzeba brać pod uwagę rywala. Przeciwnicy dobrze widzieli podania, musieliśmy tworzyć sobie różne opcje.

Jak wypadł Suárez?

Wszystko zrobił dobrze. Miał zasłużone, dobre okazje. Na pewno zobaczymy, jak będzie stawał się jeszcze lepszy, ale już dziś spisał się spektakularnie.

Będziesz dużo rotować składem?

Tak, będzie dużo wariantów. Przed nami wiele meczów w krótkich odstępach. Niektórzy zawodnicy będą rotować mniej, ale będę ich wymieniał, to normalne przy takim natłoku spotkań.

Wrażenia: Pojawiła się niepewność, jak nam pójdzie. Być może brakuje nam jeszcze subtelności w grze piłką. Mieliśmy trochę strat, ale poprawimy to. Ta wygrana dodaje nam pewności siebie. Jestem zadowolony.

Debiut Araujo: Zagrał świetnie, w wielu sytuacjach dobrze się zachował. Nie starał się robić więcej, niż musiał. Może być dumny z tego spotkania i ze swojego debiutu [chodzi o fakt rozegrania pełnych 90 minut – przyp. red.].

Pięć zmian: Wynik dużo nam ułatwił. Postaram się, by w wszyscy mogli czasem zagrać.

Gra bez kibiców: Myślę, że kibice mają dobry i zły wpływ. Nie umiem stwierdzić, jak duże ma to znaczenie, gdy gramy na wyjeździe. U siebie wolałbym pełne trybuny, bo wtedy otrzymuje się wsparcie w trudnych chwilach.

Arturo Vidal: Wszyscy moi piłkarze są bardzo ważni. Postanowiłem, że zagra dziś taki skład, a we wtorek podejmę nowe decyzje. Mamy skład pełen rywalizacji, mam nadzieję, że każdy da z siebie to, co powinien. Arturo dał nam bramkę, wiele pracy oraz kilka dobrych akcji. Był zaangażowany w grę i jestem zadowolony z jego postawy. Jego kartka wpłynęła na mnie i przyspieszyłem zmianę, którą miałem przewidzianą. Wiemy, jak jest, i nie chcieliśmy grać w dziesiątkę.

De Jong: Poprosił o zmianę, bo odczuwał dolegliwości, ale to raczej nic poważnego.

Kurka szkoda tego Kubo widać, że chłopak ma talent :(

Myślę, że rotację pozytywnie wpłyną na morale drużyny. Każdy dostanie więcej minut na boisku

5 zmian na mecz to powinna być szansa dla młodych na łapanie minut a w dodatku przy mądrym rotowaniu zespołem wielu zawodników można utrzymywać w formie meczowej. Mam nadzieje, że zespół. będzie grał cały czas jak na Mallorce, szczególnie bez tego grania "na biegu jałowym" jak wynik będzie 2-0. 3-0.

Setien to parodysta na ławce. Niestety ale nie będziemy za Bartusia mieć trenera z prawdziwego zdarzenia.
Za bvrak szans dla Ansu należy mu się wypie.. z klubu natychmiast.
Do końca sezonu będziemy ogladać żyłowanie Messiego i Suareza do 90 minuty, nawet przy wyniku +3-4 bramek na naszą korzyść, i kulejącego Busquetsa zamiast De Jonga na DMie.

Ciekawe jak to bedzie z tymi rotacjami. Każdy trener zawsze pięknie mówi, ale kto wie. :)

Pięć zmian zostało wprowadzone do końca sezonu czy na zawsze?

Ciekawo czy jak przyjdzie mecz z lepszym rywalem to czy też będzie tak rotował xD

Kike a czy moglbys Ty zrobic rotacje z jakims prawdziwym trenerem? Prosze!