Mallorca - Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Maciej Machaj

14 czerwca 2020, 00:26

31 komentarzy

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Mallorcą zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: powrót w wielkim stylu

Po niemal trzymiesięcznym rozbracie z futbolem Barcelona wróciła i od razu wrzuciła piąty bieg. Spragnieni gry zawodnicy cieszyli się piłką, a decydujący okazał się Leo Messi, autor dwóch asyst i jednego gola. Poza czterema trafieniami piłkarze ze stolicy Katalonii stworzyli mnóstwo okazji, co pozytywnie nastraja przed intensywnymi tygodniami naznaczonymi walką o tytuł.

Najgorsze: brak szans dla wychowanków

Jeśli już musimy znaleźć jakieś negatywy dzisiejszego spotkania, to niech to będzie brak minut dla wychowanków. W obliczu pięciu zmian i znacznie szerszej ławki rezerwowych Quique Setien zdecydował się wpuścić na murawę takich "wyjadaczy" jak Rakitić, Arthur, Semedo czy wracający po kontuzji Suárez. Całe spotkanie z wysokości trybun obejrzeli Fati, Collado, Puig czy Monchu. Nawet w końcówce, gdy wszystko było już rozstrzygnięte, Mister wprowadził Juniora Firpo w miejsce De Jonga.

Odwracając fakt, gdyby wpuścił młodzież, a z ławki nie w stali by Ivan, Arthur albo Semedo, pewnie była by burza że chce się ich pozbyć na siłę. Tak źle i tak niedobrze. Poczekał bym jeszcze z 2-3 kolejki aby poruszyć ten temat

Fajnie pisać o wychowankach w próżni , tylko że prawda jest taka że zostało mało spotkań i jakby to okrutnie nie brzmiało bezpieczniejszą opcją jest danie tych minut Ivanowi niż dzieciakom. Oczywiście że są trenerzy którzy myślą inaczej ale takie podejście Sentiena wcale mnie nie dziwi. EV do Barcelony przyszedł z łatką gościa który daje wiele szans i dba o młodzież, tyle że rzeczywistość i presja weryfikuje idee dość szybko.

Najgorsze to znowu oddanie inicjatywy rywalowi przy wyniku 1:0 i bronienie sie przed wlasnym polem karnym .

"Najgorsze" to powinien być Griezmann. Nic do niego nie mam, nawet go lubię, ale co on prezentuje to dramat.

De jong świetny mecz. Odbiory, podania za linie obrony, oddawał piłki które gryzik partaczyl. Nie cierpie jak gra de jong z lewej z grizmanem totalnie się nie dogadają Francuz wszystko partaczy

Myślę że patrzyli na zmiany trochę inaczej. Obycie z stadionem, piłką, temperatura itd. Może pierwsze mecze szczególności z mallorca chciał ruszyć podstawy składu, jak oni będą już grać normalnie to może zacznie używać wychowanków. Ale na wszystkie mecze jakie prowadzil ten jestem wstanie zrozumieć że to forma przygotowania do reszty sezonu....

Jak na to patrzę to na razie Artur = Thiago Alcantara. Bardzo nierówny zawodnik, po fajnym meczu przychodzą 2 następne przeciętne i cyk kontuzja.

Najlepsze - Leo wyglądający lepiej bez brody Dziadka Mroza, czyli nasz taki młodziak.

Na plus zmiany według mnie po.zmianach dopiero Barcelona zaczęła grać. Fajnie mieć szeroka ławkę :)

Najgorsze to zdecydowanie komentatorzy na Eleven. Ten Gazda to minął się z powołaniem.

Z jednej strony można mówić, ze bez wychowanków. Patrzac z drugiej strony wazne, ze wykorzystal 5 zmian. Inni zawodnicy też musza sie rozegrać, bo bedziemy ich potrzebowali. A jeden wychowanek zagrał 90 minut.

Wychowankowie, którzy się wyróżniają powinni być z automatu wypożyczani, by dostawali minuty. Wiadomo, że taki wychowane w obecnych czasach nie dostanie minut, gdzie 11stka, jest złożona z bardziej doświadczonych i wartościowych zawodników. Później zostaje tylko obserwować ich rozwój i najwyżej na koniec wypożyczenia, próbować wprowadzać do I składu. Klub zarabia pieniądze z wypożyczeń i ma jasną informację, czy zawodnik, może wspomóc w przyszłości zespół.

Firpo został wprowadzony i dobrze bo Alba nie zagra w następnym meczu więc dobrze że się ograł fajnie że zagrał Araujo ze szkółki.Wynik super gra jak na wszystkie okoliczności dobra:)

no nie no z tym najlepszym to ktos poplynal:)

Najlepsze : pewna wysoka wygrana, czyste konto, postawa Messiego, Alby, Braithwaite, powrót Suareza.
Najgorsze: brak formy Griezmanna, Arthura.