Javier Tebas: Kiedy będzie to możliwe, powinniśmy wpuścić kibiców na stadiony

Julia Cicha

8 czerwca 2020, 11:00

Marca, Sport

7 komentarzy

Fot. Getty Images

W czwartek wraca LaLiga i z tej okazji jej prezes Javier Tebas skomentował bieżące tematy dotyczące wznowienia rozgrywek. Powiedział m.in., że jest zwolennikiem wpuszczenia kibiców na niektóre stadiony, z czym nie zgadza się hiszpański rząd, ponieważ uważa to za niesprawiedliwe.

Powrót Ligi: Zawsze wierzyłem, że wrócimy do gry. Było trudno, ale udało nam się.

Kibice na stadionach: Kiedy będzie to możliwe, trzeba ich wpuścić. To wciąż sprawa ministerstwa. Na razie pracujemy nad protokołem powrotu na stadiony. Tam, gdzie będzie to możliwe, powinniśmy wpuścić fanów. Uzgodnimy to z rządem. Widzę, że ludzie mocno się rozluźnili. Musimy być odpowiedzialni, by można było dokończyć rozgrywki.

Kontrola piłkarzy: Rozmawiamy o ponad 2,5 tysiącach testów, wszystko odbywa się poprawnie.

Zmiana godziny z 13 na 14: Kontaktuję się z operatorami, nasi kibice w Chinach wymagają, by mecze były rozgrywane o 14.

Transmisje: Ja włączę wirtualny dźwięk. Postanowiliśmy udostępnić obie opcje, widz będzie decydował.

Media: Zwiększyliśmy liczbę fotografów z 8 do 14, to ostateczna liczba.

Jović: Rozmawiałem z Realem, trzeba pamiętać, że ten piłkarz nie jest częścią grupy, nie przebywa w miejscach treningowych z kolegami.

Optymizm: W przyszłym sezonie będą mecze w poniedziałki i piątki, ponieważ dojdziemy do porozumienia z federacją.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to piknik na Camp Nou zamknięty? Gdzie Ci azjaci bedą zdjęcia robić :D

W Polsce można bawić się do 150 osób w zamkniętych pomieszczeniach, a na stadiony wchodzic nie każą...gdzie tu logika?

Powinni zapelniac stadion. Niech badzie nawet 30 tys czy 40 na camp nou to i tak pustki. Rozsadzić kibicow w jakis sposob i zawsze to inaczej.