Quique Setien: Leo Messi czuje się bardzo dobrze, nie będzie miał problemu, by zagrać z Mallorcą

Julia Cicha

8 czerwca 2020, 09:30

Marca

2 komentarze

Fot. Getty Images

Quique Setien zapewnił w programie „El Partidazo”, że Leo Messi będzie gotowy do gry w meczu z Mallorcą. Trener opowiedział także o innych zawodnikach i o wznowieniu rozgrywek.

Nerwy: Zawsze jest pewna nerwowość. Rozgrywki są naprawdę ważne, szczególnie w tych wyjątkowych okolicznościach. Zawsze pojawia się niepewność, ale chcemy już zacząć. Chcielibyśmy jednak móc trenować w grupie nieco dłużej.

Messi: Byli też inni piłkarze, którzy nie trenowali. To z ostrożności, Messi miał przykurcz mięśnia, ale nie był on istotny, skontrolowaliśmy go. Leo czuje się perfekcyjnie i nie będzie miał problemów, by zagrać. Jak każdy inny zawodnik może rozegrać 90 minut. Trzeba poznać nasze potrzeby, okoliczności i wziąć pod uwagę to, że mamy wąski skład. Wolę mieć Messiego zawsze na boisku, potem zobaczymy, co się wydarzy.

Suárez: Jego występ stoi pod znakiem zapytania. Luis naprawdę ma się dobrze, dużo i ciężko trenował, jest w dobrej formie. Ma się o wiele lepiej, niż oczekiwaliśmy. Wątpliwości pojawiają się, ponieważ po operacji zawsze istnieje niepewność. Zobaczymy w tym tygodniu, czy będzie mógł zagrać od pierwszej minuty.

Gra bez kibiców: Kiedyś już to przeżyłem i nie miało to większego wpływu. Na boisku piłkarz koncentruje się na grze, choć w pewien sposób na pewno będzie to widoczne. To niewiadoma, jak we wszystkich drużynach. Będzie dziwnie.

Real gra na Di Stéfano: Nie wiem, jak może to wpłynąć na Real i na jego rywali. Wyjaśni się to w miarę rozgrywania meczów. Nie jestem jasnowidzem.

Wnioski z Bundesligi: Pierwsze mecze były inne, czasem widoczny był brak rytmu. Być może na początku wygląda to trochę jak trening, ale potem coraz bardziej przypomina spotkanie. Zobaczymy, czy przejdziemy ten sam proces, czy od początku będziemy na lepszym poziomie. Przede wszystkim musimy myśleć o potencjalnych kontuzjach.

Zmienisz coś w Barcelonie?: Myślę, że nie. Postaramy się robić wszystko lepiej niż wcześniej. Ten czas dużo nam dał, poprawiliśmy wiele aspektów, mogłem przekazać swoje pomysły piłkarzom.

Mistrzostwo bez gry: Tak, myślałem o tym ze względu na okoliczności, myślałem, że nie będzie możliwe dokończenie sezonu ligi, Ligi Mistrzów, a nawet rozpoczęcie kolejnej kampanii. Teraz przyszłość wydaje się jaśniejsza, ale wcześniej bałem się, że potrwa to dłużej.

Czas na treningi: Mieliśmy mało czasu. To prawda, że odbyliśmy wiele sesji, szczególnie tych fizycznych, ale trenerzy domagali się tygodnia więcej. Treningi z 8-10 piłkarzami nie pozwalają na odwzorowanie realnych sytuacji w trakcie gry. Więcej czasu pomogłoby nam w uniknięciu kontuzji.

Rakitić: Chcę w Barcelonie wszystkich piłkarzy, którzy mają ważny kontrakt i robią to, o co ich prosimy. Nie tylko Rakiticia, wszystkich. Potrzebujemy wszystkich zawodników, by osiągnąć nasz cel.

Zgoda na transfer Lautaro: Nie wypowiadam się na temat zawodników spoza klubu. Mam dość zmartwień z graczami, których mamy. Uwielbiam jednak wszystkich dobrych piłkarzy.

Powiesz Ederowi, by był spokojniejszy?: Będzie nas wszystkich słychać, ale będziemy mieli na twarzy maseczki. Jeśli jednak będziecie zwracać uwagę, na pewno nas usłyszycie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Eder niech za mocno nie krzyczy, bo gwiazdeczki się obrażą i ie przyjdą w poniedziałek na trening, a ten później będzie musiał przepraszać. Paranoja.
to się nazywa info na Dzień DObry