Ivan Rakitić: Chcę zdobyć jeszcze wiele trofeów z Barceloną

Julia Cicha

7 czerwca 2020, 14:15

Cadena SER, Marca

32 komentarze

Fot. Getty Images

Ivan Rakitić w wypowiedzi dla chorwackiego portalu Tportal wyraźnie podkreślił, że nie zamierza odchodzić z Barcelony, oraz dodał, że jest w dobrej formie przed zbliżającym się powrotem rozgrywek.

- Nie widzę powodu, by myśleć o innych rzeczach. 15 dni temu rozmawiałem z Barceloną i wnioski są takie, że nie ma o czym mówić. Mam kontrakt, chcę tu być i grać. Dodatkowo moja żona i córki czują się dobrze w tym mieście. Dobrze trenowałem, czuję się świetnie i jestem przekonany, że jeszcze jakiś czas będę w Barcelonie. Chcę tu być, czuć się szczęśliwym i cieszyć się grą. Oznacza to, że pragnę wygrać jeszcze wiele trofeów z Barçą – podkreślił pomocnik, o którego przyszłości spekuluje się już od wielu miesięcy. Wydaje się jednak, że Chorwat chce wypełnić kontrakt obowiązujący do 2021 roku.

- Jeśli chcemy zdobyć mistrzostwo, musimy być przygotowani od pierwszego dnia. Liga jest trudna, wyrównana i wszystkie mecze będą skomplikowane. Według mnie po pandemii nic już nie będzie takie samo. Gra na pustym stadionie to nie to samo co przy wsparciu kibiców – dodał Rakitić, który skomentował też swoją sytuację w zespole: - nie jest dobrze, kiedy się nie gra, szczególnie gdy nie rozumie się powodów i nikt ich nie wyjaśnia. Szanuję jednak decyzje trenera. To sport zespołowy, nie indywidualny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oni wszyscy tacy zartownisie od kilku lat ,jednego tylko nie rozumiem dlaczego nie zrobili jakiegos obozu ww gorach i powiedzieli teraz to będzie norma , może bo sam Messi nie lubi biegać za dużo

Teraz Rakitić to odejdzie za darmo. Zarząd zawalił. Zamiast go sprzedać to używali go w poprzednich okienkach jako dodatek do transferu Neymara. Rakitić za pół roku już będzie miał podpisany kontrakt z Sevillą, a tutaj sobie jeszcze dorobi do emeryturki.

I love Rakitic!!!

Oby Ci Rakitic nie bylo to dane...

Nie rozumiem hejtu na gościa. Ma kontrakt, dobrze się czuje w klubie i chce rywalizować. To nie zabawka, że jak się znudzi to można sprzedać i kupić nową

Mam wrażenie, że za tą kasę to w końcu na niego naplują, a on i tak powie że deszcz pada.

Z zawodnika, którego nie dało się nie lubić zamienia się w pijawkę.

Może o Espanyol mu chodziło hah

Rakitic coraz więcej traci w moich oczach przez jego wypowiedzi. Dał co mógł, ale jego czas się skończył i Chorwat powinien być tego świadomy. Piłkarz powinien wiedzieć kiedy zejść ze sceny. Ivan jak widać tego nie wie

Najlepszym rozwiązaniem jest go posadzić na trybuny, szybko zmieni klub.

A ja nie chcę żebyś wypełnił kontrakt. Może czas na powrót do Sevilli :) ?

Ale uparty tylko co się dziwić jak Barcelona daje takie pensje za czasów Bartka że nikomu się nie opłaca odchodzić.

NIikt w Europie nie wyrówna jego pensji która w odniesieniu do jego miernych umiejętności jest 3-5x krotnie przewartościowana, więc Ivan wie co robi broniąc się rękami i nogami przed odejściem

Będzie dobrym przykładem dla młodych, a w przyszłości solidnym zmiennikiem.