TV3: Leo Messi nie trenował dziś z drużyną z powodu dolegliwości mięśniowych

Dariusz Maruszczak

3 czerwca 2020, 23:13

TV3, Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Podczas dzisiejszego treningu niespodziewanie z pierwszą drużyną nie pracował Leo Messi. Katalońskie dzienniki uspokajały, że nie ma powodu do obaw, ale według telewizji TV3 Argentyńczyk odczuwa jednak pewne dolegliwości.

Mundo Deportivo i Sport podawały, że Messi ćwiczył indywidualnie na siłowni, ale miało to nie być spowodowane problemami zdrowotnymi, tylko realizacją planu opracowanego przez specjalistów ds. przygotowania fizycznego. Taka też miała być informacja z FC Barcelony. TV3 donosi jednak, że absencja kapitana drużyny na treningu wynikała z dolegliwości związanych z mięśniem przywodzicielem. Messi miał nawet przejść wczoraj badanie rezonansem, które miało określić stopień obrażeń. Według katalońskiej telewizji to sprawia, że występ Messiego w meczu z Mallorcą jest niepewny.

Przypomnijmy, że spotkanie na Balearach ma odbyć się już 13 czerwca. Gdyby Messi rzeczywiście doznał urazu, być może nie zdołałby wykurować się na pierwszy pojedynek po wznowieniu rozgrywek.

Dobrą wiadomością jest to, że z drużyną trenowali dziś Samuel Umtiti i Ansu Fati. Do standardowo ćwiczących z pierwszym zespołem Iñakiego Peñi, Monchu, Riquiego Puiga, Aleksa Collado, Ronalda Araujo już wczoraj dołączył Chumi, a dziś również kolejni gracze rezerw Jorge Cuenca i Kike Saverio. Mundo Deportivo podaje, że podopieczni Quique Setiena trenowali sytuacje meczowe między dwoma drużynami, przygotowując się w ten sposób bezpośrednio do starcia z Mallorcą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli ten komentarz czyta jakiś zawodnik A B C klasy to przed rozpoczęciem treningów niech sobie pobiega. Polecam wam to. :|

Niestety, kazdy najmniejszy uraz na takim etapie to powinna być czerwona lampka w głowach medyków Barcy. Sezon bardzo krótki, intensywny a i forma przygotowań zdecydowanie nie taka jaka by wszyscy chcieli. Mam nadzieje, że to jednak nic takiego i Leo zagra z Mallorca.
konto usunięte

wy narzekacie, ale ja uwazam że lepiej pauza z mallorcą niż w LM

Nie tylko nie to.. leżymy jeśli to prawda

Czyli w pierwszym meczu wyjściowe trio Griezmann, Braithwaite i Fati? Cudownie, zapowiada się wspaniały powrót.

No to pograne :)