Moratti o transferze Lautaro Martíneza: Możliwość gry z Messim jest wielką ambicją dla każdego piłkarza

Dariusz Maruszczak

3 czerwca 2020, 16:10

Cadena SER

3 komentarze

Fot. Getty Images

Wieloletni prezes Interu Mediolan Massimo Moratti udzielił wywiadu dla rozgłośni Cadena SER, w którym wypowiedział się m.in. na temat możliwego transferu Lautaro Martíneza do Barcelony czy znaczenia kupna Samuela Eto’o przez Nerazzurrich.

Lautaro Martínez: Inter ma zamiar zatrzymać Lautaro, oczywiście dlatego, że jest bardzo silnym piłkarzem o wielkim potencjale. Marzeniem wszystkich kibiców jest mieć kogoś takiego jak on, ale wszystko będzie zależało od woli zawodnika i oferty Barcelony. Uważam, że Lautaro czuje się bardzo komfortowo w Interze, ale mówimy o Barcelonie, a możliwość gry u boku Leo Messiego zawsze jest wielką ambicją każdego piłkarza.

Wymiana: Jest taki jeden Messi, który nie jest zły…[śmiech] Nie, prawda jest taka, że nie wiem, który piłkarz Barcelony mógłby być przydatny dla Interu, więc nie mogę powiedzieć.

Lautaro czy Eto’o?: To dwaj różni zawodnicy. Zawsze bronię Eto’o, ponieważ wygrał wszystko i mieliśmy fantastyczne relacje. Wiedziałem, że jest bardzo silny, znałem go, ale nie spodziewałem się, że będzie tak przydatny dla zespołu. Zmienił naszą drużynę, dał jej siłę i spokój. Wniósł dużo więcej, niż mogłem się spodziewać. Lautaro jest znakomitym napastnikiem, który dokona wielkich rzeczy w swojej karierze.

Sprowadzenie Messiego: Zawsze był bardzo związany z Barceloną. Sprowadzenie Leo jest dla wielu marzeniem, ale to marzenie niemożliwe do zrealizowania. W swoim czasie nie zdołałem go sprowadzić.

Najlepszy piłkarz: Messi, Maradona, Ronaldo, Pelé… Wszyscy oni są symbolami, wyjątkowymi i fantastycznymi zawodnikami, a Messi jest w stanie strzelać gole jak Pelé, grając dla całego zespołu.

Arturo Vidal: Ma silny charakter i może być świetnym piłkarzem dla każdego zespołu.

Luis Suárez Miramontes: Bardzo dużo wygrał w Interze. Był stylowy, był najnowocześniejszym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Dużo biegał, można mu było podać piłkę na 60 metrów i się nie zatrzymywał. Był inteligentny, strzelał gole z olbrzymią klasą. Powiedziałbym, że zmienił sposób gry w piłkę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chciałbym tego chłopaka w klubie, ale kwota, jaką każe zapłacić sobie Inter jest po prostu zbyt wysoka. I na nic tłumaczenie, że taki rynek, że talent itd. Bardzo możliwe, że Lautaro potrzebuje srodowiska do rozwoju, ale równie prawdopodobne jest, że nie wpasuje się do ekipy. I co wtedy? Kolejny piłkarz z dużym i długim kontraktem, generujący tylko straty. Tym bardziej, że w Interze nie pokazuje, że to grajek epokowy. Suarez w każdej ekipie bombardował bramkę rywala, od początku było widać, że mamy do czynienia ze snajperem elitarnym. Lautaro jest pracowity, ale Griezmann też jest pracowity. Barcelona potrzebuje nie tylko pracowitych, ale również wyjątkowo zdolnych.
W każdym razie wzmocnienia są niezbędne i konieczne, żeby tylko nie okazało się, że po Cou i Dembele to będzie kolejny flop.

Lautaro czy Eto'o? heheheh

Tak wszyscy tu chętni do gry u boku Messiego tylko za czasów Bartka trzeba im jeszcze dać dwa razy więcej niż wcześniej zarabiali, bo już sama gra im nie wystarczy .