Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

3 czerwca 2020, 13:00

Mundo Deportivo, ESPN, Sport, Bild, France Football

52 komentarze

Fot. Getty Images

Media piszą dziś między innymi o możliwym wypożyczeniu Ousmane’a Dembélé do Juventusu czy ewentualnym odejściu Sergiego Roberto do Manchesteru City. Zapraszamy na przegląd ostatnich doniesień transferowych związanych z Barceloną.

Ousmane Dembélé

Mundo Deportivo: Juventus jest bardzo zainteresowany wypożyczeniem Francuza i rozmawiał na ten temat z Barceloną. Katalończycy nie wykluczają możliwości przeprowadzenia takiej operacji. Dla Dembélé byłaby to szansa na regularne występy i odbudowanie się w wielkim klubie.

Éric García

ESPN: Barcelona pytała o środkowego obrońcę przy okazji rozmów dotyczących możliwej wymiany na linii Nélson Semedo - João Cancelo. Manchester City odpowiedział jednak, że García nie jest na sprzedaż. Mimo to Barça nie zamierza rezygnować z 19-latka, który odszedł z katalońskiego klubu do The Citizens w 2017 roku. Blaugrana będzie dalej śledzić sytuację Garcíi, którego kontrakt wygasa za dwa lata.

Mundo Deportivo: Kataloński dziennik wbrew doniesieniom ESPN wskazuje, że kontrakt Garcíi z Manchesterem City obowiązuje jeszcze tylko przez rok, co może ułatwić powrót piłkarza do Barcelony. Obrońca mógłby zostać zakupiony za przystępną cenę już teraz lub przyjść za darmo w przyszłym roku. Katalończycy nie zamierzają bowiem wydawać większej kwoty na transfer Garcíi. Otoczenie zawodnika zapewnia jednak, że do tej pory Barça nie złożyła żadnej oferty.

Sergi Roberto

Mundo Deportivo: Manchester City jest zainteresowany prawym obrońcą i pytał Barcelonę o niego. Barça nie zamierza jednak włączać Roberto do żadnej wymiany i jeżeli zgodzi się na odejście 28-latka, to tylko w ramach transferu gotówkowego.

Philippe Coutinho

Mundo Deportivo: José Mourinho nie jest zwolennikiem ani kupowania Brazylijczyka za 100 milionów euro, ani wypożyczania go ze względu na wysokie wynagrodzenie i różnicę w porównaniu do zarobków pozostałych zawodników Tottenhamu. Barça oczekuje za wypożyczenie Coutinho 10 milionów euro i przejęcia całości pensji zawodnika.

Bild: Szanse na pozostanie Coutinho w Bayernie są zerowe.

Neymar

Sport: PSG nie chce rozmawiać z Barceloną na temat wymian i może sprzedać Neymara tylko za 175 milionów euro w gotówce. Paryżanie nie są zainteresowani żadnym piłkarzem Blaugrany. W tej sytuacji Barça wstrzymała rozmowy. Nie wydaje się, żeby jakikolwiek klub mógł tego lata zapłacić za Neymara kwotę wymaganą przez PSG. 

Sergiño Dest

France Football: PSG ma w najbliższym czasie zaoferować za obrońcę 20 milionów euro. Destem interesuje się również Barcelona. Kataloński klub uważa, że 19-latek jest bardzo utalentowanym graczem, ale na teraz byłby ryzykowną opcją.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Neymar stał się więźniem mimo woli. Za głupie decyzje trzeba w życiu niestety płacić, w tym wypadku aż 175 baniek.

@pienaar Czy ja wiem czy mimo woli? Wydawało mi się że wiedział w co się pakuje, szczególnie że przed jego odejściem już PSG zablokowało transfer Verattiemu, jeśli mnie pamięć nie myli.

@pienaar I niestety lub stety zostanie w P$G do końca kariery i nic nie osiągnie gluptasek????

@szopen779 do końca kontraktu co najwyżej

@pienaar Przecież on wiedział c tam się dzieje i jakie perypetie mieli jego koledzy silva czy Marquintos. Prawda jest taka że gdyby nie mógł tam wytrzymać to jest na tyle majętnym człowiekiem że sam może się wykupić.

@szopen779 On już "coś" osiągnął. Bo jeśli mnie pamięć nie myli to co drugi zawodnik nie wygrał LM, ba co drugi zawodnik nie wygrał krajowej ligi, a nawet nie był w top 3 zespołów ligi. Jak na karierę piłkarską osiągnął naprawdę wiele, a to, że teraz jest mu źle to już jego problem.

@Turio ale o czym Ty bredzisz. Mówimy o gościu który swego czasu był w TOP3 na świecie a potencjał miał na najlepszego zawodnika globu. Ilu jest zawodników którzy nawet podjazdu do niego nie mają a wygrali o wiele wiecej
« Powrót do wszystkich komentarzy