RAC1: Ousmane Dembélé chce kontynuować swoją rehabilitację w Katarze

Dariusz Maruszczak

1 czerwca 2020, 13:00

RAC1, Mundo Deportivo, AS

34 komentarze

Fot. Getty Images

Jak donosi rozgłośnia RAC1, Ousmane Dembélé chce kontynuować swoją rehabilitację w Katarze, choć Barcelona odradza mu takie rozwiązanie.

Według tych informacji Francuz miał zwrócić się do katalońskiego klubu o możliwość wyjechania na leczenie do Dausze. Wygląda na to, że Dembélé chce kontynuować rekonwalescencję w szpitalu Aspetar, specjalizującym się w traumatologii sportowej, w którym rehabilitował się po poprzedniej kontuzji. W grudniu skrzydłowy spędził w Katarze kilka tygodni, na co zgodę wyraziła Barcelona, choć zdaniem ASa już wtedy nie była zadowolona z takiego obrotu spraw. Teraz Katalończycy odradzają piłkarzowi wyjazd. Barça chce, żeby Dembélé pozostał w klubie, aby móc bezpośrednio śledzić jego postępy w leczeniu. Przypomnijmy, że w klinice Aspetar swego czasu rehabilitował się również Samuel Umtiti. Pobyt w Dausze miał poprawić stan kolan obrońcy, ale nie rozwiązał jego problemów zdrowotnych. Niewykluczone, że to również ma wpływ na niechęć Barcelony co do wyjazdu Dembélé, który po wyleczeniu kontuzji pod koniec stycznia już na początku lutego doznał kolejnego urazu, jeszcze poważniejszego niż ten z 2017 roku.

Skrzydłowy po przejściu operacji miał pauzować przez około pół roku, więc są jeszcze szanse, że będzie mógł wystąpić w Lidze Mistrzów, do której nie mógł zostać zarejestrowany Martín Braithwaite. Trudno jednak spodziewać się, by Dembélé mógł być dla Barcelony poważnym wzmocnieniem po tak długiej absencji. Ponadto byłoby też wiele wątpliwości w związku z możliwością odnowienia się kontuzji 23-latka.

RAC1 podaje również, że Dembélé nie zamierza opuszczać Barcelony. Francuz ma wciąż marzyć o odnoszeniu sukcesów w katalońskim klubie, choć jego nazwisko często jest wymieniane przy doniesieniach transferowych dotyczących Blaugrany. Ostatnio mówiło się m.in. o możliwym włączeniu Dembélé do operacji związanej z Neymarem lub też o zainteresowaniu wypożyczeniem zawodnika ze strony Juventusu. Na razie jednak 23-latek kontynuuje rehabilitację w Ciutat Esportiva.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie widzę tu problem. Barca jest pracodawca i decyduje w tej kwestii.

@Qaz123 pracodawca nie ma (na szczęście) nic do powiedzenia w kwestii leczenia pracownika, może tylko sugerować. Twoje ciało, twoja decyzja.

@forest otóż ma i to bardzo duże. To nie jest pracownik biurowy i nie mówimy o L4 tylko o piłkarzu który zarabia grając i jego narzędziem najważniejszym do pracy są nogi. W czasie jego kontuzji nie ma instytucji która płaci jego chorobowe, Barcelona jest jego pracodawca która płaci za jego rehabilitację i ma bardzo dużo do powiedzenia gdzie ta rekonwalescencja ma się odbyć.
« Powrót do wszystkich komentarzy