Barcelona wolałaby, by wznowienie LaLigi zostało przesunięte o tydzień

Maciej Łoś

26 maja 2020, 09:30

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Mundo Deportivo, Barcelona najprawdopodobniej rozegra swój pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek  z Mallorcą 14 czerwca o godzinie 22:45. Obecnie zespoły mogą trenować jedynie w grupach 14-osobowych, dlatego Quique Setien wolałby przesunąć restart LaLigi o tydzień.

Od momentu, gdy premier Pedro Sánchez ogłosił, że profesjonalna piłka w Hiszpanii może wrócić już 8 czerwca, trwają rozmowy na temat daty wznowienia LaLigi. Zgodnie z propozycją Javiera Tebasa, pierwsze spotkanie pomiędzy Sevillą i Betisem zostanie rozegrane 11 czerwca o godzinie 22:45. Problemem są jednak treningi, ponieważ w ciągu obecnego tygodnia wszystkie drużyny mogą trenować w maksymalnie 14-osobowych grupach. 

Z tego powodu Barcelona, podobnie jak w zeszłym tygodniu, pracuje w dwóch grupach liczących 10 piłkarzy z pola oraz bramkarzy. Quique Setien chciałby jednak otrzymać dodatkowe siedem dni na treningi w większym składzie. Będzie to możliwe dopiero od 1 czerwca, a więc mniej niż 15 dni przed wznowieniem rozgrywek, co było jednym z punktów protokołu.

W czwartek odbędzie się specjalne spotkanie, podczas którego przedstawiciele klubów będą mogli przedstawić swoje uwagi i pomysły, jednak najprawdopodobniej restart LaLigi nie zostanie opóźniony. Już w środę władze mogą oficjalnie ogłosić, że w czwartek 11 czerwca odbędzie się mecz Sevilli z Betisem, 12 czerwca Athletic zmierzy się z Atlético, 13 czerwca Real zagra z Eibarem, a 14 czerwca Barça pojedzie na Majorkę. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

czlowieku wszyscy maja takie same przygotowania a ty zaczynasz od narzekanie czy tez od asekuracji
« Powrót do wszystkich komentarzy