Marca: Piłkarze Barçy nie czują się dobrze w sytuacji, w której niemal każdy z nich może zostać sprzedany

Łukasz Lewtak

23 maja 2020, 14:00

Marca

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Marca podaje dziś, że piłkarze FC Barcelony nie czują się komfortowo w obecnej sytuacji, w której niemal nad każdym z nich wisi widmo odejścia z klubu w najbliższych miesiącach.

Barça potrzebuje pieniędzy i jedynie sześciu zawodników jest nietykalnych. Pozostali mają świadomość, że nie mogą być pewni dalszej gry na Camp Nou. Jest to dla nich mało komfortowa sytuacja, ponieważ pragną oni pozostać w stolicy Katalonii. Wiedzą jednak, że klub będzie naciskał, aby niektórzy z nich odeszli.

- Kiedy jest się piłkarzem, nigdy nie wiadomo, jak będzie wyglądać przyszłość, ale mam nadzieję, że będę grał w Barcelonie w kolejnym sezonie. To będzie zależeć od okienka transferowego. To wyjątkowy okres dla klubów i nikt nie jest bezpieczny, ale liczę, że zostanę - powiedział kilka godzin temu w RCM Clement Lenglet.

- Chciałbym, aby przy jakiejś okazji ktoś z klubu wyszedł i powiedział, że zostaję, i w ten sposób przeciął plotki - mówił z kolei Ivan Rakitić w rozmowie z Cope.

- Jestem bardzo szczęśliwy w Barcelonie i oczywiście chcę zostać. Teraz jestem lepiej przygotowany niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem szczęśliwy, zespół jest świetny, mam dobrych przyjaciół w szatni. Fizycznie czuję się najlepiej w swojej karierze - zapewnił Arturo Vidal.

Ani Francuz, ani Chorwat, ani Chilijczyk nie mogą być pewni pozostania na Camp Nou. Mimo że Lenglet wziął udział w 29 meczach we wszystkich rozgrywkach, to jeśli wpłynie za niego interesująca oferta, klub może przekonywać go do odejścia. Rakitić już od dłuższego czasu jest uznawany przez Barçę za zawodnika na sprzedaż, czym sam piłkarz jest już mocno zmęczony. Chorwat nie chce odchodzić, a dodatkowo dość otwarcie manifestował swoje niezadowolenie z tego, jak zarząd Josepa Marii Bartomeu działa w obecnej sytuacji. Umowy Rakiticia i Vidala kończą się w 2021 roku i Barcelona zapewne liczy na ich sprzedaż teraz, by nie odeszli za darmo za 12 miesięcy.

Barça jest gotowa sprzedać weteranów, takich jak Rakitić, Neto czy Arturo Vidal, ale również wielu młodych piłkarzy, jak Todibo, Dembélé, Wagué czy Junior Firpo. Nietykalni są jedynie Ansu Fati, Ter Stegen, Piqué, De Jong, Griezmann i Messi. Wszyscy pozostali mogą odejść, stając się kartą przetargową w jednej z dwóch priorytetowych operacji Barçy, czyli transferach Lautaro i Pjanicia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rakitic pewnie na czele ...
« Powrót do wszystkich komentarzy