Ivan Rakitić: Bardzo chciałem wrócić do treningów grupowych i móc znów poczuć się jak piłkarz

Dariusz Maruszczak

18 maja 2020, 21:00

FCBarcelona.cat

4 komentarze

Fot. Getty Images

Ivan Rakitić w relacji na żywo na kanale FC Barcelony na YouTube wypowiedział się na temat powrotu do treningów, wznowienia sezonu Bundesligi, a także kwestii związanych z MotoGP, ponieważ w rozmowie z przedstawicielką katalońskiego klubu uczestniczył też mistrz świata w tej dyscyplinie Marc Márquez.

Rozpoczęcie zajęć grupowych: Dziś był pierwszy trening w dziesięcioosobowych grupach i poszło świetnie. Bardzo chciałem móc znów poczuć się piłkarzem i odsunąć na bok zajęcia indywidualne. Wszyscy w drużynie chcieliśmy trenować w grupie i móc robić bardziej konkretne rzeczy. Poszło świetnie, byliśmy w dobrym rytmie i teraz trzeba iść dalej. Bardzo chciałem móc znów pograć w dziadka i nie musieć podawać piłki do ściany, tylko do kolegi. Czując murawę, znów można było poczuć adrenalinę.

Bundesliga: Oglądaliśmy kilka meczów Bundesligi. Rozmawiałem z byłymi kolegami z drużyny, którzy występują w Niemczech, z Neuerem czy Perisiciem z Bayernu. Mają nad nami sporą przewagę. Miło jest widzieć, że udało im się wrócić, wszyscy jesteśmy przez to podekscytowani. To jednak przykre, że wszystkie te spotkania odbywają się bez udziału publiczności, a zawodnicy na ławce rezerwowych są oddaleni od siebie o kilka metrów, ale futbol wrócił i wszystko poszło bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że my również będziemy mogli wrócić.

Opieka nad piłkarzami: Zdrowie jest najważniejsze. Wszystko bardzo się zmieniło z biegiem czasu, sport się rozwinął. Wszystko jest lepiej zorganizowane i przygotowane, nigdy niczego nam nie brakuje. Musimy tylko zajmować się trenowaniem, a nie innymi rzeczami.

Motocykle: Nie wsiadłbym na motocykl pędzący 300 kilometrów na godzinę. Lubię to oglądać, ale opanowanie go tak jak Marc bardzo różni się od tego, co widzi się na ulicy. Oglądanie tego budzi mój szacunek. Adrenaliną zjadasz strach, ale trzeba mieć ku temu umiejętności, nie może tego zrobić ktokolwiek.

Rywalizowanie na całym świecie, jak w MotoGP: Możliwość reprezentowania klubu na całym świecie byłaby miła, razem z kibicami i sympatykami ze wszystkich krajów. Jednak na co dzień byłoby to trudne, mając rodzinę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Profesjonalizmu nie można mu odmówić, w dużej mierze przyczynił się do trypletu w sezonie 2014/15, lecz nie można być cały czas piłkarzem Barcy tylko za zasługi.
Wszystkie legendy odchodzą - Eto, Xavi, Iniesta, więc Rakitic, też powinien zrozumieć, że skoro inni wielcy odeszli, bo nie mogą dać drużynie tego co dawali w swoich najlepszych latach to on powinien zrobić to samo. W niejednym klubie, gdzie styl nie ma aż tak wielkiego znaczenia mógłby być ciągle kluczowym piłkarzem.
Nie odbierajmy mu zasług, to głównie dzięki niemu za Valverde traciliśmy mało bramek gdy notował około 10 odbiorów praktycznie w każdym meczu.

@dawidw4
On nie jest legendą! On jest jednym z wielu którzy grali.

@barcafan8804
Nigdzie nie napisałem, że jest legendą. Chodziło mi o to, że nawet najwięksi potrafią przyznać, że już nie mogą dać tego, co dawali w najlepszych latach i zejść ze sceny.
Więc Rakitic tym bardziej powinien to zrozumieć :)

@dawidw4
On nie odejdzie ... widać jak się trzyma dobrej pensji i składu który może rywalizować co rok o najważniejsze trofea.
Dla mnie to jest dupowłaz i Chciał bym aby jak najszybciej opuścił klub.
« Powrót do wszystkich komentarzy