AS wymienia czterech piłkarzy Barcelony z najlepszymi wynikami testów sprawnościowych

Dariusz Maruszczak

18 maja 2020, 09:39

AS

43 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona ma dziś rozpocząć kolejną fazę przygotowań do wznowienia sezonu, związaną z treningami w mniejszych grupach. Dziennik AS podsumował okres zajęć indywidualnych i wyróżnił piłkarzy, którzy mieli osiągać w tym czasie najlepsze wyniki.

Głównym celem pierwszych faz treningowych jest doprowadzenie zawodników do jak najlepszej dyspozycji fizycznej, aby byli przygotowani na intensywną końcówkę sezonu i mogli uniknąć kontuzji. Barça ma w tym zakresie stopniowo zwiększać obciążenia, a wszystkie dane dotyczące wydajności zawodników w różnych aspektach fizycznych są skrupulatnie notowane dzięki kamizelkom GPS.

AS podkreślił dobrą formę kilku piłkarzy, którzy zdaniem dziennika osiągali najlepsze wyniki na początku przygotowań. Wyróżniać mają się przede wszystkim pomocnicy, a także boczny obrońca. Frenkie de Jong jest liderem pod względem przebiegniętego dystansu, Nélson Semedo pokonał najwięcej metrów przy wysokim tempie, Arturo Vidal przebiegł największy dystans przy wysokiej mocy metabolicznej, a Ivan Rakitić osiągnął najwyższą zdolność regeneracji podczas ciągłego wysiłku. Co ciekawe, aż trzech z tych zawodników może opuścić klub w najbliższym okienku transferowym.

Madrycki dziennik informuje również, że sztab szkoleniowy jest usatysfakcjonowany przebiegiem procesu przygotowań do treningów drużynowych. Praktycznie wszyscy piłkarze zrealizowali bowiem wyznaczony cel, czyli osiągnięcie 50% normalnej sprawności fizycznej. Przypomnijmy, że według ASa zawodnicy Barcelony wrócili do Ciutat Esportiva przygotowani na 40-45%, gdy oczekiwano wyników w okolicach 30-35%. Jedynym problemem jest do tej pory kontuzja Samuela Umtitiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A mnie zastananawia skąd Madryckie media są tak dobrze poinformowane o stanie Naszych piłkarzy..
Na jakiej podstawie dziennikarze ASa twierdza, że ktoś jest przygotowany np na 30 a nie na 50%.
I najważniejsze:
Dlaczego analizują piłkarzy FCB a nie Realu, AM czy Getafe :)

O proszę, czyli wiadomo, kto odwala brudną robotę za Messiego, Busquetsa, Suareza, Pique...

Nic dziwnego, że gramy "chodzonego", skoro "chodzonego" trenujemy. Dziwi Was jeszcze, że Live nas rozjechał rok temu? Mnie nie.

Kiedyś to Barca grała, a inni biegli za piłką. Teraz my "gramy", inni biegną z kontrą, a my zostajemy z tyłu.

Zero mobilności od 3-4 lat. Ligę wygrywamy minimalnym kosztem, chociaż i tak dostajemy bęcki od tych wybieganych, to nic dziwnego, że jadą z nami w LM. Kręgosłup drużyny ponad 30sto letni. Młodych nie widać. Messi, najlepszy człapie, to i reszta bierze przykład.

Dziwić się, że Dembele, jedyny biegający "do przodu" ma tyle kontuzji? Skoro treningi, to gra w dziada. Mięśnie nie są przyzwyczajone do codziennego wysiłku, więc trzaskają przy pierwszej lepszej próbie zrywu.

Ale żyjmy se dalej w tym naszym świecie... Ślepe ohh, ahh, nad Messim. Mokre sny nad Neymarem. A motoryki jak nie było, tak nie ma. Gramy dziada na treningu, dziada w meczu, to i dziadami się stajemy. Niestety, na LL to wystarcza, więc jest ok...

Arthur pewnie ma najgorsze statystyki

Szkoda, że w oficjalnych meczach Semedo biega tak szybko jedynie w stronę bramki przeciwnika...

Kiedyś mieliśmy Piłkarzy którzy zmuszali do Biegania innych zawodników teraz w Pomocy mamy za dużo tych Walczakow.
Jak to, AS podbija ceny rynkowe naszych grajków, którzy są łączeni z innymi klubami?

Skoro mają wylecieć z klubu, to się starają jak najlepiej przygotować na nowe wyzwania u nowego pracodawcy, to zrozumiałe, a co nas tak ocenia ten As, mają za dobrych kretów u nas w szatni, kto ich tam wpuścił.

A gdzie Pan Braithwaite? Hm

No jakby tak Realowi udało się ściągnąć Haalanda i Mbappe do spółki z Hazardem to byłby kosmos, a dla nas udręka na pare dobrych lat.

Wymieniają najlepszych graczy pod kątem fizycznym, w tym jest 3 pomocników, jakże mnie nie dziwi że nie ma tam Arthura...

Rakitic najszybciej sie regeneruje bo najmnije biega, logiczne

Czyli 3 z najlepszymi wynikami to ci którzy maja odejść xd

Ciekawe, że Madrycki gazeciarz nie ma żadnych informacji o RM, zawsze tylko Barca.