AS wymienia czterech piłkarzy Barcelony z najlepszymi wynikami testów sprawnościowych

Dariusz Maruszczak

18 maja 2020, 09:39

AS

43 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona ma dziś rozpocząć kolejną fazę przygotowań do wznowienia sezonu, związaną z treningami w mniejszych grupach. Dziennik AS podsumował okres zajęć indywidualnych i wyróżnił piłkarzy, którzy mieli osiągać w tym czasie najlepsze wyniki.

Głównym celem pierwszych faz treningowych jest doprowadzenie zawodników do jak najlepszej dyspozycji fizycznej, aby byli przygotowani na intensywną końcówkę sezonu i mogli uniknąć kontuzji. Barça ma w tym zakresie stopniowo zwiększać obciążenia, a wszystkie dane dotyczące wydajności zawodników w różnych aspektach fizycznych są skrupulatnie notowane dzięki kamizelkom GPS.

AS podkreślił dobrą formę kilku piłkarzy, którzy zdaniem dziennika osiągali najlepsze wyniki na początku przygotowań. Wyróżniać mają się przede wszystkim pomocnicy, a także boczny obrońca. Frenkie de Jong jest liderem pod względem przebiegniętego dystansu, Nélson Semedo pokonał najwięcej metrów przy wysokim tempie, Arturo Vidal przebiegł największy dystans przy wysokiej mocy metabolicznej, a Ivan Rakitić osiągnął najwyższą zdolność regeneracji podczas ciągłego wysiłku. Co ciekawe, aż trzech z tych zawodników może opuścić klub w najbliższym okienku transferowym.

Madrycki dziennik informuje również, że sztab szkoleniowy jest usatysfakcjonowany przebiegiem procesu przygotowań do treningów drużynowych. Praktycznie wszyscy piłkarze zrealizowali bowiem wyznaczony cel, czyli osiągnięcie 50% normalnej sprawności fizycznej. Przypomnijmy, że według ASa zawodnicy Barcelony wrócili do Ciutat Esportiva przygotowani na 40-45%, gdy oczekiwano wyników w okolicach 30-35%. Jedynym problemem jest do tej pory kontuzja Samuela Umtitiego.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rakitic najszybciej sie regeneruje bo najmnije biega, logiczne

@Scross Najwolniej nie znaczy najmniej.

@Scross Poproszę o statystyki potwierdzające to co napisałeś. Dzięki
Komentarz usunięty

@(L)iBarca to nie badania naukowe żebym musiał komuś coś udowadniać :p

@Scross Najmniej to biega Leo Messi

@MontelQ hahaha co racja to racja

@Scross Rozumiem, że tylko w badaniach naukowych przedstawia się dowody jakiś teorii?

@(L)iBarca Darujmy sobie to łapanie za słówka, bo do niczego to nie doprowadzi xD Przekomarzajmy się ze swoimi połówkami a nie w komentach

@Scross Piszesz rzeczy niepoparte konkretnymi argumentami to miej w głowie, że ktoś to może zauważyć.

@(L)iBarca jakoś 20 osób zrozumiało i dało głos, a że jakiś foliarz ma problem to nie moja sprawa ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy